Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dolphin

Gönderen sweden 
Dolphin
14 May 2011 20:44
arkadaşlar bilgisayarınız en az 4 cekirdek işlemci, 4 gb ram ve 1 gb ekran kartına sahipse hiç düşünmeden dolphin yükleyebilirsiniz.
bende inanmadım ama wii oyunlarını konsolumdan çok daha konforlu oynuyorum şu anda
ne upgrade derdi ne softmode derdi ne de benim gibi dvd den oynayanlar için region derdi yok

üstelik bir bluetooth dongle ile wiimote'unuzu da direkt tanıtabiliyorsunuz hemde aynı hassasiyette oynuyor şaka gibi.
new super mario bros gibi oyunlarda sadece bluetooth dongle yeterli
diğer sensorlerın nunchuck kızılötesi vs de isteyen oyunlarda sterseniz 5 $ a sensor bar usb girişli alarak wiimote unuzu birebirde oynayabilirsiniz

fps inanılmaz akıcı ve ben hala inanamıyorum
istediğiniz anda save etme özelliği ise cabası grinning smiley

sadece online oyun istediğim zaman wii konsol kullanacagım artık grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 14/05/2011 20:46 tarihinde sweden tarafından düzenlenmiştir.

Re: Dolphin
14 May 2011 22:34
Şu işi nasıl yaptığını da resimli olarak yazaydın da forum ahalisi faydalanaydı. smiling smiley
14 May 2011 23:10
alıntıdır ama denedim aynen çalışıyor

Dolphini indirmek için ise; [www.dolphin-emulator.com]

ve bir müjde daha gamecube oyunları da aynı emulatörler oynanıyor

Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Dolphin emulatörünü kullanırken Wii oyunlarında gerçek Wiimote kullanabilirsiniz ("sensor bar" gerektirmeyen oyunlarda). Tarafımca denenmiş olup sorunsuz birşekilde çalışmaktadır. Şimdilik NewSuperMBros (35 üzeri fps) ve Wario Dimension (sabit 47fps) ile denedim ve birebir tepki verdiler (titreşim ve hareket algılama dahil.)
Wiimote dışında ihtiyacınız olan olan tek şey bluetooth adaptör (wiimote bluetooth ile iletişim kuruyor).
Kurulum:
Aşağıdaki bağlantıdan wiimote'mu tanıyacak olan bluetooth yazılımını indiriyoruz.arkRed">(Bluetooth adaptörünüzün yazılımı da aynı işi görüyor. Bugün fark ettim. Tek yapmanız gereken "yeni aygıt ekle" demek 1ve2 tuşlarına basarak cihazı tanıtmak. Yani yazılımı indirmedende yapabilirsiniz)
İNDİR: [URL="[url]http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=bluesoleil&lid=6102"[/url];]Yazılımı indir[/URL]
Yazılımı kurduktan sonra bluetooth cihazı aratıyoruz ve Wiimote üzerindeki 1ve2 tuşlarına aynı anda basıp bilgisayarın görmesini sağlıyoruz.(aşağıdaki resimde oyun kolunun tanındığını gösteriyor.)
[IMG]http://img813.imageshack.us/img813/835/71060042.jpg[/IMG]

Emulatörümüzü açıp Wiimote seçeneklerinde değişiklikler yapıyoruz. Resimdeki 1.bölümden gerçek Wiimote seçiyoruz ve "refresh" tuşuna basıp kolu görmesini sağlıyoruz.Sonra "pair" tuşu ile kolu emulatör ile eşleştiriyoruz. 3. bölümde ise tuş ayarlaması yapabilirsiniz.

"Rumble seçeneği ile titreşimi açabilirsiniz.(oyun kolu bende "unknown" olarak göründü. Sizde de böyle olacaktır muhtemelen.)

Son fotoğrafta da oyunu çalışırken görüyorsunuz smiling smiley

Eğer bu emulatörü sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız anlattıklarımı başarıyla uygulayabilirsiniz. Konu tarafımca hazırlanmış olup, MCPSP ailesine aittir, alıntı değildir. MCPSP dışında paylaşan olursa kafasına tebeşiri yer! :22:

........................................................................
Evet arkadaşlar. Sonunda beklediğim "Wii Sensor Bar" (kablosuz, 4.7$) elime ulaştı ve bilgisayarda denedim. Orjinali gibi çalışıyor, hiç bir sıkıntı yaratmadı. 60-70 cm'den çok rahat kullandım. 4 tane AAA pil ile çalışıyor ve üzerinde açma-kapatma düğmesi yer alıyor.Wiimote+motion plus+nun chuck+kablosuz senbor bar aynı anda sorunsuz bir şekilde çalışıyor:

14 May 2011 23:12
tekrar ediyorum new super mario bros , donkey kong, mario kart gibi sadece wiimote ile oynanan oyunlarda bluetooth yeterlidir.
alıntı konunun son kısmındaki usb girişli sensor bar nunchuck'da dahil bütün sensörlerin ve kızılötesinin kullanıldıgı oyunlarda gerekli
15 May 2011 02:34
Hadi hayırlısı, saat 05:30 oldu ben hala çalışmaktayım, vay anasını sayın seyirciler sad smiley
17 May 2011 18:00
Tuzruhu
Şu işi nasıl yaptığını da resimli olarak yazaydın da forum ahalisi faydalanaydı. smiling smiley

Ben baya önce forumda resimli rehber hazırlamıştım istersen onada bakabilirsin.

14 January 2012 12:21
Bu program niye o kadar kastiriyor anlamis degilim. Kurdum ben bunu calistirdimda ama bilgisayarim 4 cekirdek degil 4 gb ram ve 1 gb ekran kartimda yok. Dolayisi ile bende pek akici olmadi oyun. Ki m+ isteyen oyunlarda o ekranida gecemedim.

Sensor bar+remote+nunchuk olursa pcde guclu ise. Bluetoothda vardir zaten diye dusunuyorum.ki o zaman oynanabilir.

Tabi ne kadar mantikli simdi sadece konsolun govdesi devreden cikiyor. Bu da tartisilir tabi

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
29 January 2012 11:09
Re:Remake gibi oyunların akıcı olması için programın eski versiyonlarını kullanmak gerekebiliyor.
Ama aslâ Wii'nin yerini tutmuyor, ondan emin olabilirsin.

User Key
195174811084e1ddda6cfc36260050330
29 January 2012 11:21
Dolphin Den başka bir programda vardı ismini hatırlamıyorum ama o sadece kumandayı tanıtıyordu. Dolphin güzel bir program.

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
11 February 2012 15:19
aslında tamamen ego meselesi smoking smiley burada herkezin wiisi yokmu?? açın tvde oynayın grinning smiley
11 February 2012 20:52
cem41
aslında tamamen ego meselesi smoking smiley burada herkezin wiisi yokmu?? açın tvde oynayın grinning smiley
Kesinlikle katılıyorum smiling smiley

08 February 2013 10:26
benim 512 mb ekran kartım var 15-20 fps anca zorlaya zorlaya alıyorum
08 February 2013 11:23
Benim 2008 kadar wii konsolum vardı, satmıştım, sonra bu dolphini denedim randıman alamadım, baktım olmuyor çocuklarda istiyor gittim yeniden ikinci el bir wii aldım.
08 February 2013 14:24
En iyi wii hic gerek yok
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 52
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!