Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Yeni Kanal Yükleme

Gönderen coskuonbas 
Yeni Kanal Yükleme
10 November 2009 11:26
Selam, wii connect sözleşmesini onaylayıp, ülkeyi ingiltere olarak seçtim ve ilk multiplayer oyunumu dün akşam itibariyle oynadım smiling smiley Sabah kalktığımda wii ışığı sarı yanıyordu, açtım baktım. Kanal yükleme için güncelleme soruyor. Emin olmadan basmak istemedim. Bir de çok işe yarar kanallar değil gibi gördüm. Bu güncelleme sistem güncellemeden farklı değil mi? Makinaya bir zararı olmaz herhalde?
İkinci sorum da şu: Wii de internette ne yapılır videosunu izlerken eski oyunların oynanabildiğini gördüm. Bunun için bir kanal yüklemek filan mı gerekiyor? Ve nasıl yüklenir? Teşekkürler.

Re: Yeni Kanal Yükleme
10 November 2009 12:04
Boşver kanal güncellemesini yapma bence.

2. soruna gelince, Wii'de eski oyunları wad'larını bularak kanal şeklinde yükleyerek oynayabilirsin. Ya da emülatörler yardımıyla oynayabilirsin. SNESS, Gamecube (gerçi bunun için emülatöre gerek yok direkt çalışltırıyor) gibi yardımcı programlarla ROM'larını kaydederek oynayabilirsin.

Geçen hafta Last Ninja 2'nin wad'ını buldum yükledim (Nostalji olsun benim olsun diye tongue sticking out smiley )
30 November 2009 17:10
Selamlar,
Bir kaç sorum olacak. Ülkeyi United Kingdom olarak seçince hava durumu kanalında Türkiye'den bir şehir seçilemiyor.
Ülkeyi Turkey olarak seçince ise WiiConnect24 start olmuyor. Bu böyle midir?

Şu an 4.1 versiyonu var. Shop Channel'ı açınca sadece "System Update" butonu çıkıyor. 4.2'ye update etmeden bu kanal açılamaz mı?

Son olarak Club Nintendo'ya üye olurken hangi ülkeyi seçiyorsunuz? Türkiye çıkmıyor.
30 November 2009 18:43
Shop Channel'i Wiiscrubber ile güncelleyebilirsin. O zaman düzelir. Maalesef Nintend'nun Türkiye desteği yok. Ülkelerde Türkiye görünüyor ama ancak United Kingdom veya Almanya'yı seçince havadurumunda ülke olarak Türkiyeyi görebilirsin. Şahsen bence gereksiz birşey hava durumu. Ben kullanmıyorum. ama tercih işte.
03 December 2009 08:23
Ben de kullanmıyorum hava durumunu, onun yerine Internet Channel'den meteorollojinin sayfasını "Sık Kullanılanlar" yap oradan bak gitsin smiling smiley
09 December 2009 01:19
wadkanallarin oldugu bir site bilen varmi(SITE PAYLASIMI YASAK DEILSE]

wii 4.2E pal
09 December 2009 08:54
Var öyle bir site ama Wii'yi uçurursunuz (brick anlamında) diye paylaşımını iptal ettik.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 54
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!