Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Mplayer CE

Gönderen korayuner 
Mplayer CE
03 October 2009 08:23
Merhaba
Mplayerce 0.7.5 kullaniyorum(sanirim en son bu versiyonu var) cok da guzel youtube dan video bile izlenebiliyor
ama benim problemim youtube dan nasil arama yapiyoruz veya gitmek istedigimiz adresi nereye yaziyoruz. Bunu bulamadim
Youtube u secince kendi birkac video indiriyor izletiyor onlari, deneyen oldumu bunu..

Diger sorumda altyazi problemi mplayer 0.5 kullanirken font boyutu ve karakterleri istedigim gibiydi..
simdi 0.7.5 de kucucuk cikiyor font boyutu ve karakterler arasinda ğ,ü gibi karakterler gorunmeyip bazi turkce karakterlerde
bozuk cikiyor. netten biraz arastirma yapip denedim ama olmadi hic bir yontem..

Iyi calismalar..

Re: Mplayer CE
09 December 2009 01:23
Bu medıaplayerce ile eskiden pcdeki paylaşılan dosyalardaki filmler izleniyordu bilen varmı şuan nasıl oluyor?

Edit: Büyük harf kullanmayalım lütfen.
Tuzruhu

wii 4.2E pal

1 kez düzenlendi. En son 09/12/2009 08:55 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
09 December 2009 06:54
smb ayarlarini yapman lazim
sd:\app\mplayer ce klasorunun icindeki smb.conf dosyasini pc de notpad ile ac

#Samba share3 (smb5:/)
ip5= 192.168.100 (ip numarani)
share5=paylasacagin surucu veya klasor ismini mesela ben sadece d surucusunu paylasiyorum onun icin sadece d yaziyorum
user5=oturum acma adini
pass5=oturum acma sifreni
girip kaydedeceksin

orda 5 ayri yerden paylasim yapabilirsin
ip adresini ogrenmek icin
baslat calistira cmd yaz
acilan pencerede ipconfig yazip enter a tikladiginda ipv4 adresi yazan yerdeki numaralar ip adresin oluyor
09 December 2009 07:10
@korayuner
alt yazi sorunun icin
sd:\apps\mplayer ce\subfont.ttf bu dosyanin yerine netten tr karakter iceren bir font dosyasi bulup bu dizine at
adini da subfont.ttf olarak degistir
youtube yi normal internet browserdan niye izlemiyorsun
11 December 2009 00:02
sd:\app\mplayer ce klasöründeki mplayer.conf dosyasını aç.

- Alt yazı türkçe karakter sorunu için; "subcp=cp1254" satırın ekle,

- Font büyüklüğü için; "subfont-text-scale=3" satırındaki sayı değerini istediğin font büyüklüğüne göre değiştirebilirsin.
11 December 2009 01:51
wiiZoneVoyager
sd:\app\mplayer ce klasöründeki mplayer.conf dosyasını aç.

- Alt yazı türkçe karakter sorunu için; "subcp=cp1254" satırın ekle,

- Font büyüklüğü için; "subfont-text-scale=3" satırındaki sayı değerini istediğin font büyüklüğüne göre değiştirebilirsin.
paylasim icin tesekkurler

1 kez düzenlendi. En son 11/12/2009 01:55 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
12 December 2009 00:54
Ne demek dedezade görevimiz smileys with beer

Aynı zamanda ekranda yanlarda siyahbarlarla karşılaşanlar da varsa, gxzoom=358 değerini "gxzoom=340" satırı olarak değiştirince biraz daha geniş görünmesi mümkün.
12 December 2009 01:22
peki su aspect ayarini kaydedemiyormuyuz yada film acilirken surekli 4:3 de baslamasini nasil saglariz herseferinde film oynerken options dan ayarlamak gerekiyor
12 December 2009 12:25
dedezade
peki su aspect ayarini kaydedemiyormuyuz yada film acilirken surekli 4:3 de baslamasini nasil saglariz herseferinde film oynerken options dan ayarlamak gerekiyor

malesef confused smiley mplayer ce bildiğim kadarıyla öyle bir ayar yapma imkanı vermiyor. Olsa daha kullanışlı olurdu. Ama geexbox ta oluyordu diye hatırlıyorum.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!