Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Shop channel ile ilgili acil yardım

Gönderen Gorwi 
Shop channel ile ilgili acil yardım
03 August 2010 13:11
Arkadaşlar shop channel deki system update herhangi bi ek bşş olmadan yapılınca tehlikelimi yani drivekey cip var 4.2 versyon shop channeli update etsem bşş olrmu acaba ? şimdiden ty acil yorum ltfn

Re: Shop channel ile ilgili acil yardım
03 August 2010 13:27
3M programı ile (Multi Mod Manager) veya Wiiscu programı ile sadece shop channel'i update edebilirsin. Sorunsuz bir şekilde. Wii'nin kendi shop channel update'ini kullanma.
03 August 2010 13:36
Ek bir program olmadan direk shop channelden edersek nolur ?
03 August 2010 14:32
Yokmu başka yorum ? Acil program kullanmadan yapsak nolr ?
03 August 2010 14:40
Shop Channel'in amacı bedava oyun indimek, para veya star aldıysan onlarla seçtiğin oyun program kıl tüy vs vs ile uğraşmak.

Shop Channel'i update edecem diye sistemi de güncelleyebilirsin bu arada. Ben olsam yapmam. Softmod'u olan bir sistemde en sağlamı wad manager ile veya Wiiscu ile shop channel'i yamamaktır.

Senin bileceğin birşey. Sonra yok mu LEGO indiana diye burada bağırırsın grinning smiley
03 August 2010 14:42
Gerçi sende çipte varmış ordan yırttın...
03 August 2010 15:06
Yırttın derken yani ordan yapablirmiyim ek programsız çnkü bende ne usb channel var ne softmod nede homebrew ayrıca programdan hiçbirşey anlamadığım için ordan yapmak istiyorum yani shop channeli update edicem derken bu ayarlardakimi ya sonuç olarak drivekey var wiide shop channelden istediği updateyi yapsam sorun olrmu asıl sorum bu grinning smiley
03 August 2010 15:10
Shop channel'dan yapacağın update menü güncellemeye kadar gidebilir 4.2 sistemin 4.3 olabilir. Bu şekilde olursa çipinin kullandığı Region Free olayıda uçar gider. Eğer illa shop channel lazımsa bir kenarda durması açısından softmod yapmanı öneririm. Softmod ile shop channel'i de güncelleyebirsin sorunun da kalmaz.

Bence çip-softmod ikilisi her zaman olmalı.
03 August 2010 17:00
Hmm anlıyorum ama softmodu ben yapamıcaam için ancak yaptırmam lazım yapan yerlerde hep istanbulda olduğuna göre 2 3 ay olmıcak bi iş nese shop channel o kadar lazım değil ben sadece opera fln fln merak ettiğim için sordum yorumların için cok saol...
03 August 2010 17:06
4.2'de region free olayı gidiyor, ondan sonrasında çipler için getirilmiş başka bir kısıtlama yok henüz... Yani sadece çipini kullanmak istiyorsan istediğin gibi update edebilirsin...

Ama yarın öbür gün NTSC oyun indirdim çalışmıyor, yahut NSMBW'yi oynayamıyorum falan deme zira bunları yapabilmek için bulunduğun menü versiyonunda softmod yapmak gerekiyor. Ha update etmen ileride softmod yapmana engel değil, bu sadece şu an için geçerliliği olan bir cümle, yeni bir update'in yayınlanması durumunda en son sürümdeki bir wii'ye softmod yapılabilmesi için ne kadar süre geçmesi gerektiğini kimse bilemez... 6.XX sürüme sahip PSP'si olanlara sor sen en iyisi bunu.

Softmod yapmanın getirdiği artılar beni zerre ilgilendirmiyor diyorsan ilk cümlede yazdığım gibi update edebilirsin...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 03/08/2010 17:07 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 August 2010 19:56
Yo softmodun getirdiği artıları biliorm softmod da istememe rağmen şu an olmaz diyorum yani şimdi shop channeli update edersem kesin 4.3 mü olur ? ve çipim dediim gibi drivekey cok zararı varmı 4.3ün yani 4.2 deki gibi could not read fln bide 4.3 olrsa onada softmod yapılıo herhalde o zaman zararı oldğunu düşünmüyorum ? legion free olayını boşver zaten ben wii yi pal diye aldım oyunlarınıda ona göre hesapladım zaten olsa bile hiç ntsc oyun indirmedim o önemli deil yani dediğim gibi son olarak 1-shop channeli update etsem kesin 4.3 mü olur 2.4.3 4.2 kadar betermi could not read fln...

Şimdiden ty yorumlara
03 August 2010 20:07
1. shop channel'i update edersen 4.3 olur

2. Oyun makinenin bölgesinde ise 4.3'ün ya da 4.2'nin aldığın hatalarla bir alakası yok... Softmodsuz bir makinede custom yani değiştirilmiş diskleri kullanamazsın... aynı oyunu daha eski bir menü versiyonunda da oynasan durum aynı olurdu. Şimdiye kadar hiç bir menü versiyonu çiplere karşı koruma ile gelmedi. Çiplere karşı koruma ile gelenler oyunların kendileri ki bunlar da tek tük ve bellidir.

3. Drivekey gibi nispeten yeni bir çipte herkesin oynadığı oyunda hata alıyorsan hatayı araman gereken yer indirdiğin oyunun kendisi, yazım şeklin, sürücü, çip vesaire vesaire şeklinde gider...

Softmoda ihtiyacım yok kararını verirken şunu da düşün, yarın öbür gün sürücün arızalanırsa softmod kurabilme kabiliyetin şu an olduğundan oldukça geride olabilir. (kuramazsın demiyorum, kabiliyetin diyorum zira bozuk sürücü sağlamı ile değiştirilebilir sonuçta)

Ha bu arada softmod kur diye de zorlamıyorum yanlış anlama sakın. Brick'ten korunmak adına çok da mantıksız bir hareket değil softmoddan uzak kalmak. Ya da garanti kapsamında wii'yi tamire göndermek için lehimsiz çipli bir wii'yi Nintendo'ya yutturmak softmod kurulmuş bir wii'yi temizleyerek yutturmaktan çok çok daha kolay. (Sürücün wii'nin hafızasına çok fazla okuma hatası loglatmamışsa geçerli bu söylediğim)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
03 August 2010 20:22
Garip 4.2 e etmeden önce hiç bu could not read hatasını almıordum ama 2 3 oyunda calıstırdı indirdiim yerden demekki gerçekten shop channeli update etmiorm o zmn dier konuda softmod yapılmasını bende cok istiorm zaten zorlamayla alakası yok ilk wiiyi alırken bile softmod istediğimi söyledim ama bana yeni cıkan oyunları fln oynıyamassın dedikleri için olmadı zaten bende dvd den oynama meraklısı deilim bende tabiki softmod ve usb den oynamak isterim ama ne homebrewim ne usb channelim nede softmodum var ne yazıkki ve kurmayıda bilmiorm nese ama bu hataların 4.2 den olmadığını bilmek gerçekten cok rahatlattı beni satmaya bile calıstım wiimi bu yüzden oyun flnda indirmiodum ama bunu öğrendiime göre artık daha fazla yerden ve daha dikkatli indiricem dediğim gibi yorumlarınız için cok ty...
03 August 2010 20:43
Bol bol araştır kendine güvenmiyorsan soft mode asistan kullan soft mode yap bu okuma hatasından ebediyyen kurtul, tak hdni istediğin oyunu oyna (okuma hatasız)
04 August 2010 03:40
@Gorwi wii nin versiyonu 4.2 ise uyelere ozel bolumde ki asistani kullanarak sd kart kullanarak softmode yapabilirsin,cowboys un da dedigi gibi bir hdd alip usbloader ile dvd derdinden kurtulursun.yok yapamam dersen, msn ni pm at, tv,wii ve pc ayni odada olmak ve sd kartin da hazir olmak kaydi ile sana yardimci olabilirim.(ne zamandir kimseye yardim etmedimcool smiley)
04 August 2010 11:15
dedezade teklifin için cok saol fakat gercekten ben yapamam o işi yardımda olsa smiling smiley asistana baktımda uu u cok karısık yni dediim gibi tekrar saol tek cözüm bi ara yaptırmak softmodu...
04 August 2010 11:43
Gorwi
dedezade teklifin için cok saol fakat gercekten ben yapamam o işi yardımda olsa smiling smiley asistana baktımda uu u cok karısık yni dediim gibi tekrar saol tek cözüm bi ara yaptırmak softmodu...
Başlamak bitirmenin yarısıdır, bana da nasıl karışık gelmişti asistan. Video'ları başlamadan önce 1-2 kez izledim, sonra da yaparken takip ettim. Video'ları takip ettikten sonra hiçbir zorluğu yok inan. Ama olay karışıklık değildi, o zamanlar da yazıyordum buraya. Tırsıyordum yapmaya. Halbuki korkacak ta birşey yokmuş grinning smiley
21 August 2010 16:30
şu sayfada softmod 4.2e makinaya nasıl shop channel update yapıldığını anlatmıştım istersen bir bak
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!