Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dj Hero ve Versiyon

Gönderen 12henry14 
Dj Hero ve Versiyon
05 June 2010 17:37
Arkadaşlar askerlik dolayısıyla 5 aydır wii'yi açmıyordum ve wii versiyonum 3.4
şimdi dj hero almaya karar verdim. bildiğiniz gibi içinden orjinal oyun çıkıyor ve oyunu onunla oynamayı düşünüyorum.
bu oyun da muhtemelen versiyon upgrade yapmak isteyecek, eğer 4.2'ye yükseltirsem herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım? oyunları dvd'den oynuyorum yani herhangi bir usb loader'a ihtiyacım yok ve konsolda homebrew channel kurulu

sonuç olarak dvd'den 4.2'ye update yaparsam(dvd'de 4.2 update olduğunu varsayıyorum) herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım

Re: Dj Hero ve Versiyon
05 June 2010 17:48
4.2'ye sistemi güncellediğin zaman HBC kanalı silinecek, hack işlemini tekrar yapman gerekecek.
05 June 2010 20:09
Cios yüklemediysen kaybedeceğin bir şey yok, en fazla homebrew channel gider tuzruhu'nun da dediği gibi... o da eski versiyon ise, yeni versiyonsa homebrew channel'a bir şey olmaz...

Ayrıca dj hero'nun üstündeki update muhtemelen 3.4 update'idir zira oyun oldukça eski (geçen e3'ün bombalarından biri idi yamulmuyorsam). Sendeki wii muhtemelen epey eski wii idi, her ne kadar homebrew ile cios ile uğraşmak istemesen de bootmii yükleyip yedek almanı tavsiye ederim . Muhtemelen sende bootmii'nin boot2'ye kurulumu da mümkündür.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 June 2010 20:51
evet baya eski
brick blocker bs ile update'leri engelleyip sorunsuz oynayabildiğimden farklı bir şey yapma gereği duymamıştım

hbc'de ilk versiyonu olabilir update'den sonra yeniden yüklenebiliyormu hbc yoksa oyundan önce mi yüklemeliyim
05 June 2010 20:57
update'in ne olduğuna bakar, 4.1 ya da 4.2 ise (düşük ihtimal) hbc uçar eski versiyon olduğu için. 3.4 ise homebrew channel'a bir şey olmaz. bootmii'yi update'den önce yüklersen ve update 4.1 ya da 4.2 ise bootmii uçar... 3.4 update'i ise bootmii'ye bir şey olmaz...

oyunda 4.1, 4.2 update'i olması durumunda homebrew channel'ı ve kurduysan bootmii'yi tekrar yüklemen gerekir.

ps1: online yapılan 4.1 update'i homebrew channel'i kaldırmıyordu ama disk üstünde gelenleri kaldırıyor olabilir zira 4.1 update'i üzerinde yeni boot2 olan boot2v4 var... yani bootmii'yi uçurduğuna eminim ama hbc'yi uçuruyor mu emin değilim.

ps2: neyse her durumda update'i yapmanda hiç bir sakınca yok... en kötü ihtimalle uçan hbc ve bootmii'yi tekrar kurmak mümkün zira.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 05/06/2010 21:00 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 June 2010 21:38
sağol wiicrazy
tekrar kurulabildiğine göre direk korkmadan yapayım update'i
gerekirse bir daha yükleriz
05 June 2010 22:48
Benim 3.4 E versiyondu.Yanlışlıkla update yaptım ama bir şey olmadı.Hack işlemini baştan yaptım ve devam ettim.
09 June 2010 21:40
evet istemedi update smiling smiley

şimdilik update!e gerek yok bir ara wiiyi sağlama almak için sd kart alıp bootmi fln yapıcam
gerçi pek wad ile işim olmuyor sadece çıkan adam akıllı oyunları dvdden oynuyorum
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!