Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii İnternete Bağlanma Sorunu

Gönderen cim 
cim
Wii İnternete Bağlanma Sorunu
27 May 2010 13:06
Arkadaşlar wii NTSC wireless ile bağlanmaya çalışıyorum fakat 51030 diye bi hata alıyorum ... Kendi bağlantımı görmeme rağmen ve şifremi yazmama rağmen sürekli bu hatayı alıyorum ... Bu arada ülke United States seçili .... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler smiling smiley

Re: Wii İnternete Bağlanma Sorunu
27 May 2010 13:08
modemin markası ne onuda yazarsan ii olur yardımcı olmamız acısından kardeş...
27 May 2010 13:20
Bende de aynısını verdi 3-4 gün önce arattıp tarattım yabancı bi siteden yöntemi buldum..Bilgisayarın ayarlarından oluyor.Ben dns ayarlarını değiştirdim. ne olur ne olmaz diye modemide 10 saniye kadar açıp kapadım wii yide açıp kapadım sonra düzeldi..Sende bunu dene..
27 May 2010 13:38
adultseq
Bende de aynısını verdi 3-4 gün önce arattıp tarattım yabancı bi siteden yöntemi buldum..Bilgisayarın ayarlarından oluyor.Ben dns ayarlarını değiştirdim. ne olur ne olmaz diye modemide 10 saniye kadar açıp kapadım wii yide açıp kapadım sonra düzeldi..Sende bunu dene..
arkadas haklı genelde ttnetin bedava verdigi wireless zyxel marka modemlerde cok oluyo sinir ediyo bazen hatta....
27 May 2010 14:01
Bide haber verirsen oldu mu diye ona süper olur çünkü bende sorunun cevabı gerçekten bu mu diye merak ediyorum
cim
27 May 2010 16:00
Hocam dns ayarlarını değiştirdim yazmışsınız fakat neye göre değiştirdiniz ?? ben yabancı bir sitede okudum ip atamasını elle yapmak gerekiyo sanırım fakat onu denememe rağmen olmadı nasıl iş anlamadım ...
27 May 2010 18:50
cim
Hocam dns ayarlarını değiştirdim yazmışsınız fakat neye göre değiştirdiniz ?? ben yabancı bir sitede okudum ip atamasını elle yapmak gerekiyo sanırım fakat onu denememe rağmen olmadı nasıl iş anlamadım ...
ben windows 7 kullanıyorum ve dns ayarım 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak secili elle ayarlı degil üst kısım otomatik yani modem zyxel hwxx serisi ttnetin verdigi modemlerden işte bi sorun yok bende suan...istersen modemin ayarlarını default yap tkrr dene...
28 May 2010 08:02
cim

benim dns ayarım 4-2-2-1 / 4-2-2-3 idi
bende yenisini 4-2-2-3 / 4-2-2-5 yaptım modemi açıp kapadım wii'yi açıp kapadım
denedim oldu.. dns ayarını değiştirmeyi sanırım biliyorsundur bilmiyorsanda zaten google a sor söyler
12 June 2010 17:32
hayır dns ayarlarının nereden değitiğini biliyorum elbette fakat olmuyor.. aynı dns leri wii dede giriyorum yine de olmuyor sad smiley
13 June 2010 08:36
yani bir kişi yardım etmiyecekmi ? teşekkür ederim .. !
13 June 2010 14:00
Benim ayarlarımı yazayımda belki yardımı olur:

Bağlantı türüm Wireless.

Wii ayarlarda internet bölümündeki kısım:

Sayfa 2 Wii system settings
--> Internet
Connection Settings --> Connection 1 : Wireless --> change settings --- > Wireless Connection altında SSID'de benim görünen ağım var. Sağa doğru ilerlediğimde type of Security modemde neyse o. Bende WPA2-PSK (AES) seçili. Sağa doğru ilerlediğimde Auto Obtain IP Adress: YES seçili. bir sağ daha Auto Obtain: YES seçili. PROXY SERVER: Don't Use seçili. Bir sağ daha MTU Value 0'da. En sonda save diyorsun. Connection testi çalıştırıyorsun. Initiating connection test geldiğinde OK diyorsun. Test başlıyor.... Test bitince bir uyarı ekranı geliyor. Burada test successfull yazıyor ama kalkıpte YES'e tıklamayın. Sistem güncellemeyi çalıştırıyor. Birde Internet başlığı altında Agreement/Contact var onları okeylemezseniz bağlanmayabilir.

Bu arada HBC'ye girdiğinizde modemden IP alıyorsa ve gösteriyorsa (nerde görünüyor bu derseniz, HBC çalıştığı zaman remote üzerinde home tuşuna basın, sol üstte IP adresi göstermesi lazım) sizdeki problem Wiiconnect24 anlaşmasını kabul etmediğinizden olabilir.
17 June 2010 18:00
sanırım benim sorunum modemden herşekilde denedim olmuyor.. airties 102 varbende laptola bağlı ordan ev ağı kuruyorum wii görüyor ama işte butür problem yapıyor.. 51030 diye bir hata.. olmuyor yani olmuyor..
17 June 2010 18:04
@okinore : Modeminde hangi tip wireless bağlantı biçimi kullanıyorsan aynısını wii'de de seçmen gerekiyor. wep ise wep, wpa ise hangi çeşidinden o wpa'yı seçmen, şifresini düzgün girmen gerekiyor... Bunlardan birinde hata yapıyorsun muhtemelen. Modemden ve laptop'undan kontrol et bağlantı çeşidi ve şifresini.

ps: Yine olmaz ise farklı bir şifreleme yöntemi seç modem ayarlarından wii'de de aynı ayarları yap.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 17/06/2010 18:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
17 June 2010 19:31
teşekkür ederim kardeşim ama hepsini denedim wep wap hepsini.. dns ayarlarını dahi denedim.. 4 2 2 1 4 2 2 3 hepsini. ama benim modem in bir hatası vardie okudum nette wii için olmasada dns sorunu var diyorlar.. kendi girdiğin dns i hiç seçemiyormuşsun. Yani zehir oldu şu iş bana
17 June 2010 20:21
nasıl bir dns problemi?
Dns problemi olsa wii'ye girdiğin dns'lerin modemde olanları ezmesi gerekir. Dns problemi olacağını sanmıyorum... bence kısa bir süreliğine wireless modeminden şifrelemeyi kaldır bir de öyle dene.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
12 July 2010 17:07
Bende bugün 52230 hatası verdi

bir türlü bağlanamıyorum

modem airties
15 July 2010 15:47
Bugün de wii error code 22101 gibi biş şey verdi

Bir ayar fln mı var arkdaşlar

modemim airties 205
15 July 2010 16:22
hata kodlarının ne anlama geldiğini görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

karşılaşrığın hatanın açıklaması ise kablosuz bağlantıdan kaynaklanan bir problem. Çözümü için daha sonra tekrar deneyin diyor.

link:[www.nintendo.com]
17 July 2010 13:39
Şuradaki troubleshooting olayını bir takip edin...
[www.nintendo.com]

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!