Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

E3 2010 tahminleri

Gönderen WiiCrazy 
E3 2010 tahminleri
26 May 2010 22:39
%100 yer alacaklar şunlar
- 3DS
- Yeni Zelda
- Metroid Other M

Diğerleri?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: E3 2010 tahminleri
26 May 2010 22:44
Şu nabız alabilen aletle ilgilide bir şeyle açıklanacaktı. Nabızla oyun mu ne yönetecektik geçen sene ki E3 den öyle bir şeyler hatırlıyorum smiling smiley
27 May 2010 07:30
Yep vitality sensor..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
27 May 2010 08:36
3DS'i merak ediyorum en çok.

Normal DS'den ne gibi farkları olacak acaba...
27 May 2010 09:05
Valla ben dün elektroworld'de dün 3d bir fotoğraf çerçevesi (fiyatı da 1 milyarı geçkindi yani düşünün) gördüm ve ümidim kırıldı açıkçası... Gözlüksüz çok fazla bir şey beklemiyorum 3DS'den

27 May 2010 09:38
3DS te hiç bir gözlük aparatı yok benim bildiğim. Farklı bir teknoloji bu 3DS teki. Videolardaki gibiyse zaten oldukça 3D derinliğini yaşatıyor. Tabi çıplak gözle görmeden pek bir şey diyemeyiz ama bu şekliyle olursa tam bir innovasyon harikası gibi görünüyor. Çünkü enbaşta 3D çıkartmak için plandığı ve yapıldığını söylemek zor olur bu işlerde smiling smiley
27 May 2010 10:17
Örnek bir video atsana, ben görmedim hiç video. Kullanacağı ekranla ilgili herhalde video zira 3DS'nin neye benzeyeceği hala meçhul.

27 May 2010 11:00
BluesBender
Şu nabız alabilen aletle ilgilide bir şeyle açıklanacaktı. Nabızla oyun mu ne yönetecektik geçen sene ki E3 den öyle bir şeyler hatırlıyorum smiling smiley

Evet oyungezer dergisinde görmüştüm ama sanırım o geçen E3 de sergilenmişti sanırsam yada cıkcagına dair söyleşiler wardı
27 May 2010 11:24
WiiCrazy
Örnek bir video atsana, ben görmedim hiç video. Kullanacağı ekranla ilgili herhalde video zira 3DS'nin neye benzeyeceği hala meçhul.

Bu heryerde bulunan 3ds görüntüsü

Bunu da yeni buldum edit: oyunun başlarında dikkat edilirse 3d ler oldukça rahat seçiliyor.

Edit: şu anda gördüğüm aynı wii deki controller(oyunların cinsine göre) lar gibi oyunlar 3d yi az ve ya çok kullanan şeklinde olacak gibi. Mesela üstteki video sadece 3D üst limitlerini, alttakide normal bir 3D oyunu gösteriyor...

1 kez düzenlendi. En son 27/05/2010 11:29 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
27 May 2010 12:01
Bu da ayarlanışı ile birlikte; sanırım yüz ile mesafesine göre ve görüş açısını da içene alarak oyun da bir ayar yapıyor. Yani mp+ deki gibi yüz ile senkronize olma durumu var burada. Bu sayede yüzün yakınlaştığında mesafenin de yakınlaşması döndüğünde oyununda görününtünün dönmesi mümkün olyor. DS oynatıldığında oyunun açılarıda değişiyor yani mesafe ve açı ya göre oyunda buna göre değişiyor. Böyle oyun sırasındada mesfenin korunmasına gerek kalmıyor.

Sanırım burada face-eye recognition dan çok detection durumu var ve yöntemde çekilen foto ile daha çok metrik tanıma sistemi değil yaratılan veri kümesindeki(3ds içindeki face kütüphanesinde mevcuttur muhtemelen) benzerlik kullanılarak yapılıyor, bu da muhtemelen işlemciyi zorlamaması gereken sanırım "bayes" veya biraz kasan "SVN" yöntemi ile mümkündür. Bu da 3DS e gömülü çalışıyodur oyun üreticileri direk bu özelliği kullanarak oyunlara adapte ediyorlardır. Artık yeni nesil dijital foto. makinalarında bile mevcut face detection özelliği.

Pek araştırmadan video dan bu kadarını söyleyebiliyorum smiling smiley görünen kadarı ile menuler japonca olmasa biraz daha anlaşılır olurdu elemanı da dinleyemedim daha grinning smiley Ama nintendo nun teknik elemanlarından dinlemek lazım tabi bunları ve gözlüksüz 3D olayı da bunların dışında farklı bir teknoloji olarak göze çarpıyor. Zaten bu yazılımsal değil donanımsal eklenen bir üst üste katmanlı bir plaka ile mümkün oluyor diye biliyorum...

edit: en baştaki yazılarımı düzeltiyorum yanlış yorumlama söz konusu smiling smiley

3 kez düzenlendi. En son 27/05/2010 12:26 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
27 May 2010 12:09
İşyerinde videoları izleyemediğimden akşam evden baktığımda yorumlarım.

27 May 2010 13:45
üstteki videoya bayıldım eger gercekten gözlüksüzse harika zaten nintendo ileri teknoloji konusunda microsoft ve sony e 5 basar diyorum helal olsun bence...
27 May 2010 16:54
En üstte verilen video gerçekten çok hoş. Öyle mi olacak acaba gerçekten merak ettim doğrusu...
27 May 2010 18:35
En üstte yer alan videodaki bir DSi oyunu, 3DS duyurulmadan çok önce çıkmıştı.. Oyun kamerayı kullanarak bu görüntüleri sağlıyor...

Ortada 3DS prototipi falan olmadığına göre kullanılacak ekranın başka cihazlarda nasıl gözüktüğüne bakmak en doğrusu olur.

ps: Ekran [en.wikipedia.org] şurada anlatılan Parallax Barrier tekniği kullanılacağı söyleniyor... Hitachi Wooo isminde bir telefon yapmış bu tip bir ekran kullanan. Internette doyurucu bir videosunu bulamadım.

1 kez düzenlendi. En son 27/05/2010 18:54 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!