Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

The Legend Of Zelda - Timeline smiling smiley

Gönderen BluesBender 
The Legend Of Zelda - Timeline smiling smiley
26 May 2010 20:23
Nintendocuların olduğu bir sitede toplandığımıza göre Zelda'dan konuşmamak olmaz sanıyorum ki. Bildiğiniz üzere Zelda Nintendonun en başarılı oyunları arasında 1. sırada. (Evet 1. sırada çünkü platform oyunu olan Mario Zelda kadar item genişliğine ve çeşitliliğe sahip değildir. [tartışmaya açık] ) Oyun bu kadar popüler olunca sevenleri de hikaye örgüsünü tamamlamak ve oyunları biribirlerine bağlamak için yıllardır bir kronoloji düşünüp dururlar (en azından ben düşündüm grinning smiley ) . İnternette gezinirken çok mantıklı bir teori ile karşılaştım. Bunu sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. Bakalım ne düşüneceksiniz smiling smiley

NOT: Nintendo bu teoriyi irdelemek istemedi onuda eklemek istiyorum. İşin kolay yanına kaçıp Wind Wakerdan bir pasaj kullandılar. This is one of the Legends that pass through in time - yada buna benzer bi cümle grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 26/05/2010 20:35 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: The Legend Of Zelda - Timeline smiling smiley
26 May 2010 20:34
Serinin eski oyunlarını hiç oynamamış Legend of Zelda Twilight Princess'i de daha çok Twilight Hack kısmından bilen, oyunun ana karakteri olan Link'i uzunca bir süre Zelda sanmış ben hiç yorum yapmayayım buna smiling smiley

Ama şunu diyeyim, adam 8-bit konsolla başlatmış bu işi, böcek gibi karakterlerden nerelere gelmiş.. arada antagonist'in şekilden şekile girmesini mesela ben bu şekilde açıklardım smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 26/05/2010 20:35 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
26 May 2010 20:46
Fanboy olduğum tek konu , Zelda . Gc hariç tüm oyunları bitirdim . Gcyide wii de başarabilirsem oynayacağım grinning smiley
26 May 2010 20:52
Hendheld'e çıkanlar hariç bütün serilerini oynadım. O yüzden az çok bilgi sahibiyim. O konuda haklısın wiicrazy 8-bit devrinde başlayan minicik karakteriyle hayatımıza giren Link (main antagonist grinning smiley ) daha sonrada 3 boyutlu dünyada kendine çok ama çok iyi bir yer buldu. Bu kadar başarılı olunca da oyun insanlar merak ettiler. Kim bu Link ? Neden zamanlar farklı ? Neden Zelda değişiyor ? Gonondorf neden ölmüyor ? gibisinden bir dizi soru işaretiyle kafaları karıştı. Bir anlam örgüsü oluşturmaya çalıştılar. TLOZ - MM den beri de bu teori üzerine düşünüyorlar. Ne yazık ki Nintendo hiç bir karakterinin geçmişini açıklamıyor ve yardımcı olmuyor fanlara. Mario'nun tesisatçı olduğundan başka bir bilgimiz varmı kendisi hakkında grinning smiley Benim şahsen yok. Bir filmi vardı 90 lı yıllarda saçma sapan bi şeydi. Falan filan smiling smiley
26 May 2010 21:00
pardon antagonist esas adamdı değil mi smiling smiley
protagonist demem lazımdı smiling smiley

bana kalırsa adamların storyline üstünden gittikleri falan yok, çılgın gibi düşünüyolardır bu sefer ne yapsak la diye smiling smiley

miyamoto mesela mario söz konusu olduğunda fazla sallamıyor, konu genelde şöyle "aman da prensesi kaçırdılar, koş mario kurtar"... o baby mario ile baby peach'i ne zaman peydahladılar ben onu merak ediyorum... düşünsene mario'nun da böyle hikayesi varmış ve baby mario başkasındanmış :p

ps: dikkate almayın yazdıklarımı smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
26 May 2010 21:30
Peach kaçırılmadan rahat edemiyor bir türlü. Bowser da nedense hep ona atıyor kancayı. Ama bir oyun vardı Super Princess Peach diye. Orda bizim ki kurtarıyordu Mario'yu.
Miyamoto ve ekibi dünyada ki en iyi oyunlara imzaları attılar. Keşke birde origin oyunu yapsalar da herkes sussa artık grinning smiley
Mesela Super Mario World - Yoshie's Island da baby mario olayının sonunu şöyle bağlamışlardı. Mario ile Luigie giderken leyleklerle bowserin büyücüsü (adı neydi yahu confused smiley ) saldırıyor bunlara. Akabinde Mario Yoshiler tarafında bulunuyor ve luige yi kurtarmaya çalışılınıyor. Sonra da o büyücü hatun ilerde karşılaşıcaz dior. Sonrada Super mario serileri çıkıyor grinning smiley
26 May 2010 21:58
Bak yine bebelere açıklama getirmedin, leylek dedin, saldırıyor dedin smiling smiley

Saldıran leylek bebek getirir mi yahu smiling smiley

26 May 2010 22:02
Yok abi leyleklere Bowser'ın minnionlar saldırıo demek istedim grinning smiley anlam kayması olmuş orda. Evet nerden geliyorlar orası beklli değil. Tek bildiğim çocuklar analarına babalarına teslim edilirken saldırıya uğradıkları grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!