Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Hosting ve forum yazılımı değişikliği

Gönderen WiiCrazy 
Hosting ve forum yazılımı değişikliği
12 March 2010 21:42
Bir problem çıkmazsa yarın forum yazılımı ve forumu barındırdığımız yer değişecek. Yeni forum yazılımı çok büyük ihtimalle smf olacak. (phpbb olsun şu olsun bu olsun diyenler için son şans)

Phorum'dan Smf'ye çevrim script'inde ne yazık ki kişisel mesajlar çevrilmiyor, dolayısıyla yeni adrese kişisel mesajlarınız taşınamayacak. Eski yazılım sadece okuma modunda bir süre daha açık kalacak.

Geçiş esnasında bazı aksaklıklar yaşanabilir, onlar için şimdiden özür dileriz.

Re: Hosting ve forum yazılımı değişikliği
13 March 2010 02:59
Forum yazılımı konusunda kararsız kaldım bu arada,

Seo olayının temiz bir şekilde yapılabildiği adam akıllı bir open source forum yazılımı yok. O yüzden iki değişikliği bir anda yapmayayım biraz bekleyeyim diyorum. Dolayısıyla yarın ya da ertesi gün muhtemelen sadece hosting'i değiştiriyor olacağım. Windows hosting'den linux hosting'e geçeceğim için ve phorum'un cache ayarlarını kullanabileceğim için (yeni host'un bulunduğu network'ün ping time ve hızı da oldukça iyi bu arada) belirgin bir hızlanma bekliyorum sitede.

Kullanıcılar olarak siz ne diyorsunuz?

Vbulletin ve ipb gibi yazılımları yüksek lisans bedelleri yüzünden es geçtiğimi, vbulletin'in bootleg'ini de kullanmayacağımı düşünürsek...

- Mevcut olan phorum
- smf
- phpbb
- diğer

Sizce bunların avantajları, dezavantajları nelerdir?
15 March 2010 12:04
smf'ye örnek bir site gösterebilir misin? Daha önce duymadım.
15 March 2010 12:06
en iyi örnek kendi forumu olur herhalde : [www.simplemachines.org]

sağlam bir Türk community'si de var : [www.simplemachines.org]

1 kez düzenlendi. En son 15/03/2010 12:09 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 March 2010 15:58
SMF iyiymiş, türkçeleştirme sorunu da yok, kendi temamızı da yapabiliyoruz tongue sticking out smiley
15 March 2010 16:36
Ben phpbb diyorum arkadaş, rahat, kullanışlı, bir sürü teması var zaten spinning smiley sticking its tongue out

16 March 2010 19:41
Bakalım lokalimde testlere devam ediyorum... hangisi daha uygunsa ona geçeceğim. SMF pm'ler hariç de olsa çalışan bir phorum->smf converter'ı içerdiği için bir adım önde...

Bu arada forumda linkler search engine friendly olsun diye bir modül yükledim, belli bir fonksiyonalitede sıkıntı yaşarsanız haber veriniz.
17 March 2010 11:40
Hyperkin
Ben phpbb diyorum arkadaş, rahat, kullanışlı, bir sürü teması var zaten spinning smiley sticking its tongue out

Aynen katılıyorum. phpbb gibisi yok.

1 kez düzenlendi. En son 17/03/2010 11:40 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
20 March 2010 15:57
Zor bir karar özellikle phpbb ile smf arasında... İkisininde kendine göre avantajları var. Smf nin daha hızlı ve kullanımının daha kolay olduğunu duymuştum güvenlik konusundada iyimiş. Ama onunda modları fazla geliştirilmemiş lisansla ilgili sıkıntılar falan varmış galiba...

Benim oyum hangisi hızda bir fark yaratıyorsa ondandır thumbs up... Kolay gelsin o testler bazen çok sıkıcı olabiliyor angry smiley

1 kez düzenlendi. En son 20/03/2010 15:58 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
20 March 2010 23:55
bu arada smf url modülünü kaldırıyorum... arama sonuçlarında çıkan url'ler düzgün çıkmıyor zira...

ps: sef url modülünü kullanmaya başladıktan sonra vermiş olduğunuz forum içi linkler varsa bunları düzeltirseniz sevinirim.

1 kez düzenlendi. En son 20/03/2010 23:57 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
21 March 2010 11:54
Smf Son sürümü olan 1,1,11 KUR Derim üstüne birde sitemap- arşiv-xml- olustur

Ek olarak seo4smf eklentisini kurup metatag eklentisinide kurarsan içeriğindeki tüm konularda googlede ilk sırada çıkarsın.

smf nin artısı eklentisi çok vb de ne özellik varsa hepsini smf içinde uygularsın .Birde link deşimine girersen r10 .net ten pr3 pr 4 bir siteden backling yaparsan tadından yenmez.winking smiley
23 March 2010 14:54
Şu anda forumun ÖM özelliği çalışıyor mu? Gönderdiğim ÖM'ler sonsuzluğa kanat çırpıyor gibi de...
23 March 2010 15:08
Valla bana sürekli geldiğine, gelenleri de cevaplayabildiğime göre... çalışıyor evet.
Üzgünüz bu foruma mesaj gönderme yetkiniz yok.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!