Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

DSi alırken nelere dikkat etmeli?

Gönderen WiiCrazy 
DSi alırken nelere dikkat etmeli?
25 February 2010 23:17
Başlık açıkladı aslında soruyu. DSi hakkında kabaca bilgim var ama detaylı değil pek.

1. Sanıyorum flashcart olayı şu an sadece DS oyunlarını oynamaya yarıyor?
2. Bölge koruması var mıdır bu aletlerin? Peki flashcart dışında softmod?
3. Flashcart nerden temin edilir, kaç papel harcanır?
4. DSi'yi yurtdışından getirtmek mantıklı bir hareket olur mu? (Gerçi kime getirtecez orası da var, sıkça yurtdışına çıkan arkadaşlara göz kırpıyorum buradan winking smiley )
5. Daha çok eşim kullanacağı için, DSi'yi mi yoksa DSi XL'i mi almak daha mantıklı olur? Gerçi ben bırakmam ona da :p
6. Yoksa bırak DSi'yi al bir PSP mi dersiniz?

Ati
Re: DSi alırken nelere dikkat etmeli?
26 February 2010 17:08
1.Evet.Ancak benim bildiğim DSi'da R4 gibi flashcardlar çalışmıyor.Acecardlar var.
2. 2 sorunun cevabıda hayır.
3.Bilemiyorum, DS sahibi olmadığım için.Ancak dealextreme'e bak.
4.Bilemiyorum.
5.XL daha büyük bir ekrana sahip.Aradaki tek fark bu.Aletin kendisi çıkmadan görüntü kalitesine bir şey diyemeyiz.
6.Bu soru PS3 mü, Wii mi benzemiş.Ancak DS kesinlikle daha kaliteli oyunlara sahip (Ace Attorney serisi yeter.)
27 February 2010 10:17
Vallahi bende nintendocu.com'da görünce oha h.sktir dedim o ne öyle.

Sırf bu oyun için DSi alınır.

DSi ile XL arasındaki fark aşağıda:

Yanlız fiyatı Wii ile nerdeyse aynı bu meretin... DSI White Darty'de 600 TL sad smiley
05 March 2010 19:40
valla su video daki oyunu gorunce cok sasirdim psp iyi oldugunu düsünyodum ds den ama ds daha iyiymis smiling smiley
19 March 2010 00:17
arkadaslar dsi de acekarttaki oyunlari menudeki pencerelere koyabiliyormuyuz?

wii 4.2E pal
03 April 2010 14:27
Su an baktigimiz zaman en iyi Flashkartlar bunlar.

DS Cyclo sadece DS icin. Hakikaten cok iyi bir flashkart DSi de olmuyor.

Acecard2 i DSLite/ DSi/DSi XL ile uyumlu sorunsuz bir Modul

M3 i Zero DS/DSLite/DSi/DSi XL ile uyumlu son cikarilan Firmware ile sorunsuz Modul

R4 i kartlara gelince kendim R4i kulanmiyorum cünkü Firmwareler
cok gec cikaran ve üstelik cok sorun yasaniyor.
08 April 2010 16:31
Bugün MediaMarkt'ta kampanya vardı, DSi XL 499 TL fiyat etiketiyle satılıyordu, sabah haber verecektim ama fırsatım olmadı.
21 April 2010 09:00
@tuzruhu daha önce yeni dsi ların çıkacağını ve 3d olacağını okumuştum ama bu kadarını beklemiyordum. Ciddi 3d olmuş ama ne tarz 3d oyunlar çıkar acaba.

Bu çıkacak 3d tv lerde bu teknolojiden heralde.... Birde ps3 içinde haziran ayından itibaren sadece bir upgrade le 3d destekler hale gelecekmiş oynarken real 3d gözlük gerekecekmiş. Tabi 3d tv de muhtemelen...

1 kez düzenlendi. En son 21/04/2010 09:10 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
13 June 2010 20:23
hala alıp almadığını bilmiyorum ama ds varken psp alınmaz
en azından amacın oyun oynamaksa

psp'yi ilk çıktığı zaman almıştım. o zamanlar ds'yi baya küçümsemiştim gerek grafik gerekse multimedia olarak ama psp oyun kalitesi bakımından ds'nin yanına yaklaşamaz
6 senede 10-15 tane konsolun kafa oyunu ya sayarım ya sayamam
13 June 2010 22:29
Valla psp aldım ama Ds ya da Dsi de hala düşünüyorum. Oyun oynamaya çok vaktim kalmıyor, kısa yolculuklarda ben vanguard bandits oynuyorum onun dışında eşim freekscape escape from hell oynuyor. vanguard bandits'i psp'de oynayamasaydım herhalde bende senin gibi hiç memnun kalmayacaktım bu konsoldan. Şimdilik bakalım idare ediyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
15 June 2010 22:46
bu arada nintendo 3ds duyuruldu
gözlüksüz 3 boyut deneyimi
ayrıca konsola açıklanan oyunlar da bomba metal gear solid, assasin's creed ve yeni zelda smiling smiley

09 July 2010 11:47
1. Oyun, homebrew, müzik, video vs (:

2. Softmod yok. Flash Card lazım. Bölge kodu var denildi yıllarca ama Amerika'dan aldığım alette Avrupa, Japonya ve Amerika oyunlarını kolayca oynuyorum. Ayrıca Amerika'dan alınan cihazla Türkiye'de internete girilemez, DSWare kullanılamaz diyolardı onu da yaptım. Nete sürekli giriyorum, Opera Browser çok kullanışlı. Ve ilk başta verilen 1000 puan ile de DS Ware kullandım.

3. Dealexreme'den 10 - 15 dolara halledersin, bir de 4 GB SDHC kart taktın mı bu iş tamamdır. Acekard iyidir FlashCard olarak.

4. Evet olur. Türkiye'de 600 küsür lira olduğu dönemde 180 dolara mal etmiştim.

5. DSi derim. XL taşıma konusunda zorlar gibi geliyor. Bir de oyunların pixel pixel olacak olması cabası. Gereksiz alet XL.

6. PSP oyunları bence bizi pek sarmaz grinning smiley
09 July 2010 16:13
DjarumBlack
1. Oyun, homebrew, müzik, video vs (:

Aslında en çok da homebrew için istiyorum, NDS üstünde tracker kullandın mı hiç? Nasıl?

2. Softmod yok. Flash Card lazım. Bölge kodu var denildi yıllarca ama Amerika'dan aldığım alette Avrupa, Japonya ve Amerika oyunlarını kolayca oynuyorum. Ayrıca Amerika'dan alınan cihazla Türkiye'de internete girilemez, DSWare kullanılamaz diyolardı onu da yaptım. Nete sürekli giriyorum, Opera Browser çok kullanışlı. Ve ilk başta verilen 1000 puan ile de DS Ware kullandım.

DS Ware mi bu yoksa DSi ware mi? Tabii Amerika bölgesine yayınlanan şeyleri indirebiliyorsun sanırım?

3. Dealexreme'den 10 - 15 dolara halledersin, bir de 4 GB SDHC kart taktın mı bu iş tamamdır. Acekard iyidir FlashCard olarak.

Muhtemelen öyle bir şeyler olacak alırsam, gerçi 3DS de duyurulduktan sonra benim iştahım söndü, belki ikinci el bir NDS lite ile de idare edebilirim.

4. Evet olur. Türkiye'de 600 küsür lira olduğu dönemde 180 dolara mal etmiştim.

Çinden iQue XL getirtecektim tüm DS oyunlarını oynatmasına rağmen vazgeçtim menüsü falan çince olacak diye. Almanyadan gelen arkadaş ta uygun fiyata bulamamış kaldık öyle. Üstte de dediğim gibi muhtemelen bir NDS Lite'a yöneleceğim.

5. DSi derim. XL taşıma konusunda zorlar gibi geliyor. Bir de oyunların pixel pixel olacak olması cabası. Gereksiz alet XL.

Aslında pixelleşme konusunda olumsuz bir eleştiri okumadım şimdiye kadar ama ergonomik açıdan DSi'ye göre daha zor olabilir uzun süreli kullanımı. Özellikle de dışarıda kullanırken.

6. PSP oyunları bence bizi pek sarmaz grinning smiley

Öyle deme, bir adet psp aldım valla önden smiling smiley Gerçi şimdiye kadar oynadığım tek oyun daha önce ps1'de severek oynadığım vanguard bandits. serviste şurada burada vakit buldukça oynuyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
10 July 2010 00:24
1 - Abi Tracker nedir öğretirsen cevap verebilirim (:

2 - DSi Ware. Yanlış yazmışım. Amerika bölgesinde yayınlananlar indiriliyor evet ama yüzde 90 aynı içerik.

3 - Muhtemelen işini görecektir. Zaten homebrewler falan hepsinde ortak. Henüz DSi özel yazılım yok. Ama kamerasını kullanırım ya da dahili SD kart girişinden müzik çalar olarak kullanırım dersen DSi çok daha pratik ve iş görür düzeyde. Kamera da çok kullanışlı olabiliyor.

Bu arada PSP konusunda ben de eski oyunları çok seviyorum. Fakat yeni nesil oyunlar sarmıyor. Bu yüzden sonuna kadar Nintendocu ilerliyorum eheh (: Pokemon hastalığı var zaten. DS dışında alternatifim yok. Bir insan uyanır uyanmaz Pokemon açar ve akşama kadar elinden bırakmaz mı ? Evet ben buyum grinning smiley
10 July 2010 00:31
DjarumBlack
1 - Abi Tracker nedir öğretirsen cevap verebilirim (:

2 - DSi Ware. Yanlış yazmışım. Amerika bölgesinde yayınlananlar indiriliyor evet ama yüzde 90 aynı içerik.

3 - Muhtemelen işini görecektir. Zaten homebrewler falan hepsinde ortak. Henüz DSi özel yazılım yok. Ama kamerasını kullanırım ya da dahili SD kart girişinden müzik çalar olarak kullanırım dersen DSi çok daha pratik ve iş görür düzeyde. Kamera da çok kullanışlı olabiliyor.

Bu arada PSP konusunda ben de eski oyunları çok seviyorum. Fakat yeni nesil oyunlar sarmıyor. Bu yüzden sonuna kadar Nintendocu ilerliyorum eheh (: Pokemon hastalığı var zaten. DS dışında alternatifim yok. Bir insan uyanır uyanmaz Pokemon açar ve akşama kadar elinden bırakmaz mı ? Evet ben buyum grinning smiley

1. Yav tracker denen şey için en basit haliyle müzik besteleme programı diyeyim ben sana. Artık kaç eş zamanlı kanal için besteliyorsan, her bir kanala seçtiğin enstrumanlarla notaları yerleştiriyosun, ortalık şenleniyor. En basit böyle anlatılır herhalde.

Diğerleri, bakalım eşimi ikna edebilirsem alacağım bir ikinci el NDS lite, sıfırının NDSi'lerle neredeyse fiyat farkı yok o kadar pahalı... Mediamarkt'ta bakmıştım en son.

10 July 2010 01:03
Korg'un çıkardığı 2 program var. İkincisi hatta çok daha kapsamlı. Kesinlikle işini görecektir. Ayrıca bu tarz bir de homebrew program var.

edit : Programın adı KORG DS-10 PLUS. Araştırabilirsin abi, çok kaliteli işler yapabiliyorsun.

1 kez düzenlendi. En son 10/07/2010 01:04 tarihinde DjarumBlack tarafından düzenlenmiştir.
10 July 2010 10:29
DjarumBlack
Korg'un çıkardığı 2 program var. İkincisi hatta çok daha kapsamlı. Kesinlikle işini görecektir. Ayrıca bu tarz bir de homebrew program var.

edit : Programın adı KORG DS-10 PLUS. Araştırabilirsin abi, çok kaliteli işler yapabiliyorsun.

Benim gönlüm şu programa kaydı,

[nitrotracker.tobw.net]

10 July 2010 10:57
Aha bunlar PC'deki Dance E-Jay programına benziyor grinning smiley
10 July 2010 12:10
tuzruhu
Aha bunlar PC'deki Dance E-Jay programına benziyor grinning smiley

Dance E-Jay daha farklıdır sanki :p

C64'de ki sid (sid gerçi format değildir ya), Amiga ve pc'deki Mod, XM, S3M, IT formatında müziklerin üretildiği programlar...

Pc'deki en birebir karşılığı eskinin dos ortamında çalışan Fast Tracker gibi programlar, windows ortamında da modplug örnek verilebilir.

10 July 2010 12:46
Dance-Ejay programında belli kalıplar var, misal 3 dk, 5 dk uzunluğunda sürekli aynı ritimde çalan baslar, tizler (alt yapı için), sonra ne biliyim özel ses efektleri falan yüzlerce binlerce var, sende bunları seçip ekrandaki belli yerlere koyuyorsun (en aşağıdaki bar misal en alttan gelen ses, onun üstüne koyduğunda alttakinden daha baskın olan ses, sol kanal sağ kalan değişimi gibi) kıl tüy şeyleri vardı.

Eğlenceli birşeydi ya, daha Tiesto ortada yokken biz bunlarla elektronik müzik yapıyorduk tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley
10 July 2010 13:52
WiiCrayz sanırsam sizin istediğiniz tarzda müzik besteleme programı Mario Paint , olmadı Wario Ware Do it Yourselfin içinden besteleyebilirsiniz , oyunda kendiniz mini oyunlar yapıyorsunuz , müzik bölümü tam anlattığınız gibi . Mario Paint ise homebrew bir uygulama ama yine aynı tarzda müzik yapıyor .
10 July 2010 22:46
Evet o homebrew fena değil ama Korg çok daha pro işler için (:
11 July 2010 09:43
evet korg en iyisi tabikide onda birden fazla enstürman vardı korgu denemedim hiç onda başka enstürmanlarınıda kullanabiliyormuyuz ?smiling bouncing smiley
11 July 2010 13:00
Evet, elektro gitara kadar pek çok enstruman var. VST kullanır gibi onlarca kanalla beraber müzik yapabilirsin.
14 July 2010 21:45
WiiCrazy, bu program bak aradım buldum. Müzik yapmak için Korg kadar iyi olmasa da homebrew olarak çok iyi : [hive.ndshb.com]
14 July 2010 21:48
DjarumBlack
WiiCrazy, bu program bak aradım buldum. Müzik yapmak için Korg kadar iyi olmasa da homebrew olarak çok iyi : [hive.ndshb.com]

Hocam ilahi yani smiling smiley
Benim yukarıda screenshot'unu ve linkini verdiğim program işte bu smiling smiley

14 July 2010 21:56
Ahah (: Valla unutmuşum, diyorum bi program vardı WiiCrazy onu arıyodu falan diye kafamda geziniyodu. Meğer bi program varmış da WiiCrazy onun linkini vermiş grinning smiley
31 July 2010 15:12
Merhaba Arkadasim Elimde Nintendo Dsl Konsol Var, 100 adet kadar Adet fiyati 82.90 usd kargo haric bana ulasabilen olursa sevinirim urun tesliimi ican elektronik guvencesi ile yapilacaktir...
Urunler Hongkong Menseidir, urun girisinde herhangi bir gumruk odemesi soz konusu degildir (100 euronun altindaki alisverisklerde gumruk odemesi olmuyor)
Urun Ptt Kargo ile teslim edilir...
0086 135 443 442 24

kemalettinsari
05 October 2010 02:21
her ds konusu gördükçe içim cız ediyor
şu nesilde adam gibi kullanamadığım tek konsol
geç mi kaldık acaba almak için 3ds çıkacak çünkü
alırsam ikinci el alırım heralde temiz
ne kadarda geziniyor ikinci el fiyatları?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 20
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!