Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

DVD'den oyun oynamak

Gönderen jamesdean0701 
DVD'den oyun oynamak
15 May 2010 17:27
Merhaba arkadaşlar.Arkadaşımın isteği üzerine cihazına softmod yaptım.Cİhazı SD kart ve harici HDD takarak Configurable USB Loader aracılığı ile oynayabiliyoruz.Benim sorum internetten oyun indirip verbatim-R DVD'ye imgburn programı ile yazdıktan sonra nasıl oyun oynayabilirim.Yani SD kart ve HDD kullanmadan oynamak istiyorum.Bunun için Softmodlu makinama extradan bir şey yapmam gerekiyormu.Herhangi bir program kurmam gerekiyormu.

Eğer bu mümkün ise ;
Cihazım NTSC,oyun DVD'lerinin PAL veya NTSC olması farkedermi(brick olma ihtimali varmı)
Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Re: DVD'den oyun oynamak
15 May 2010 17:49
hbc icinden veya kanal olarak neogamma programini kurup her bolgeden oyunu oynayabilirsin
15 May 2010 19:38
İlaveten, softmodda farklı bölge oyunundan brick diye bir şey olmaz... (tek bir istisna var o da cioscorp denen saçma sapan paketin yüklenmiş olması)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
15 May 2010 20:10
Sayın Admin'lerim hızlı cevap için çok teşekkür ederim.
15 May 2010 20:17
Ha bu arada wii'nin seri numarası ile sürücü tipini kontrol etmen lazım, D3-2 tipinde bir sürücü ise kopya dvd okumaz (ne çip ile ne softmodla)
şu siteden kontrol edebilirsin

WiiDrives

Bu arada hazır harddisk ile kurulum yapmışken dvd'den oynamayı tercih etmenin sebebini sorabilir miyim?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
16 May 2010 13:20
WiiCrazy
Ha bu arada wii'nin seri numarası ile sürücü tipini kontrol etmen lazım, D3-2 tipinde bir sürücü ise kopya dvd okumaz (ne çip ile ne softmodla)

WiiDrives

Bu arada hazır harddisk ile kurulum yapmışken dvd'den oynamayı tercih etmenin sebebini sorabilir miyim?

Arkadaşım kendi wii'si için öyle istemişti.Ben kendi cihazımda harici HDD ile oynuyorum.Bu arada neogamma'yı hem onun hem kendi cihazımda denedim problemsiz çalışıyor.İlginiz için teşekkürler tekrardan.
05 November 2011 08:59
Benim HDD'im yok. Yani oynayamıyorum HDDden . DVD ye yazdırdım oyunu. Neogamma kanalında açılmıyor.
05 November 2011 21:35
senin wii yeni wii ise dvd den oynayamazsin illa hdd olmali, hemen ustteki msj da yazmis zaten

06 November 2011 21:34
2011 nisanda alındı
06 November 2011 23:11
dvd den oynayamazsin hdd veya usb veya sdhc sart

09 May 2012 12:25
WiiCrazy

WiiDrives

Benimki ya D3 yada D3-2 ile çalışıyor. Artık D3 ve D3-2 destekleyen çipler mevcut.
15 June 2012 13:43
Çip ile harddisk parası nerdeyse eşitlendi gibi.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!