Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Pal cihaz ve softmod

Gönderen evo 
evo
Pal cihaz ve softmod
31 March 2010 06:43
Selamlar

42E güncellemeli D3V2 çipli pal cihazım var. Sitesindeki rehberleri yönergesinde cihazımı softmod yaptım.

İlk adımda Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu ile başlayıp burada homebrew ve dvd için gerekli yamaları kurdum fakat bootmi için hem install yapabilirsin diyordu hemde bir şey yüklü gösteriyordu. bir kaç deneme sonunda yüklü olan bölümünden ben unininstall ettim belki o şekilde yüklenir diye yine yüklemedi her çıkışa basttığımda da makinayı kilitleyip durdu, fişi çekemdende ana ekrana gelmiyordu.

sırasıyla 2, 3, priiloader.... hepsini yaptım. sadece bootmii yedeğini bir türlü almayı başaramadım, hep hata verip durdu.

amerikadan gelme orjinal bir oyun var softmod yapmamdaki asıl amaçta bu oyunu açmak içindi bu işlemlerin hepsi bitmesine rağmen cihaz hala dvdyi tanımıyor bunun için ne yapabilirim?

wii karakterlerini nasıl yedekleyebilir ve format attıktan geri yükleyebilirm?

Re: Pal cihaz ve softmod
31 March 2010 07:05
Neogamma isimli programı kullanmalısın o bahsettiğin oyun için. Ya da sadece homebrew channel'i yükleyip Gecko OS programı ile de oynayabilirdin. (İkisi aynı hesap)

Mii yedekleme ve yükleme için ekte verdiğim programları kullanabilirsin. Ha bu arada bunları format atacağın için istediğini söyleme sakın.
Eklentiler:
| indir - Mii Extractor v1.1.rar (74.2 KB)
| indir - Mii Installer 1.1.rar (75 KB)
evo
31 March 2010 07:23
bilgi için teşşekkürler akşama denerim.

kırdık artık geri dönüş smiling smiley
31 March 2010 08:05
Ha bu arada oyun orjinal olduğu için Gecko OS yahut Neogamma dedim zira bunlar sırf region free amaçlı olarak orjinal oyunlarda cios gereksinimi de olmadan kullanılabiliyorlar...

Yedeklenmiş olanları usb loader ile oynamak için pek tabii cios yüklemiş olman da lazım... 4 nolu rehberi yapmışsındır umarım.
Bu arada senin wii dvd'den oynatmayacaktır (d3-2 sürücü olduğu için)...
evo
31 March 2010 08:43
3. adımdaki yedekleme hariç hepsini sorun yapıldı. Sadece yedeklemeyi yapamadım.

softmod u yapmadan öncede yaptıktan sonrada dvdyi okumuyordu unable to read.. diyordu.
bu bahsetmiş olduğunuz iki programdan biri ile bunu aşabiliyorum değil mi?
31 March 2010 09:05
Evet aşabilirsin... Disk kanalı yerine homebrew channel içerisinden bu programları çalıştırıp oyunu öyle çalıştırman lazım.
evo
31 March 2010 09:13
bilgi için sağolun.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!