Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

cIOSX rev19 yayınlandı

Gönderen deliprofesor 
cIOSX rev19 yayınlandı
07 March 2010 09:14
Waninkoko anlaşılan Büyükşehir'den daha iyi çalışıyor. Millet rev18'i kurmak için biraz feedback almayı beklerken adam yenisini patlatıverdi. Revizyondaki yaptığı eklemeler şunlar:

[ CIOSX rev 19 ]:

- Fixed the cover register emulation in DIP plugin.
- Fixed bug in DIP and FFS plugins (this caused the SDHC module bug).
- Fixed USB device support in FAT module.
- Removed support for invalid FAT characters in FAT module.
- Added support for invalud FAT characters in FFS plugin.
- Miscellaneous fixes and improvements.

Download:

Megaupload
Rapidshare
Depositfiles

Re: cIOSX rev19 yayınlandı
07 March 2010 09:46
Bu arada geçenlerde cIOS kurulum müziğinin çok tırstırıcı olduğundan dem vurmuştum. Waninkoko bir dahaki kurulumda şuradaki müziği koymayı düşünüyormuş arka plana smiling smiley [trololololololololololo.com] Bütün iç organlarımı rahatlattı abimiz vallaha. Bunu bi loopa soktu muydu akşama kadar çaldırırım Wii'de grinning smiley
07 March 2010 17:19
Bu herhalde rev18'in düzgün hali olmuş, yeni özellik eklemek yerine bol bol bugfix görüyorum... 20'yi 21'i falan çıkarması lazım benim yüklemem için smiling smiley Diskteki bütün oyunları güzel güzel çalıştırırken pek te mantıklı bir hareket değil.
07 March 2010 17:30
Bu camiaya geç girdim, girişimden itibaren revizyonlar çıktıça kobay olarak tek tek kurma niyetindeyim. rev 18'de Metroid Trilogy'yi açınca CD'yi takın hatası veriyordu mesela. Bunu kurunca o hata düzeldi. Onun haricinde şu an oynadıklarımda da problem çıkmadı, çıkarsa da 14'e dönerim gün gelir smiling smiley
21 March 2010 12:00
Kurulumu doğrudan yapamıyor muyuz acaba? ISO249 delete işleminden sonra doğrudan cIOSX rev19 kurmak istediğimde en sonunda ret=2011 hatası veriyor. Fakat CIOS38rev14 üzerine kurunca sorunsuz bir şekilde kurulmuş oluyor.

CIOSXrev 19'u kurmak için bir sıralama yapılması mı gerekiyor, yani öncesinde rev 14 kurulu olması gibi şeyler mi gerekli?
21 March 2010 13:16
Makinede hali hazırda cios varsa doğrudan yükleyebilirsin. Temiz 4.2 makinede ise stub olanları kaldırıp öyle kurmak gerekiyor. rev19 kurulumuna özel durumlar varsa onu bilemiyorum. rev18'in wad manager'da problem çıkardığını falan okumuştum. Belki alakalıdır.
21 March 2010 13:42
WiiCrazy
Makinede hali hazırda cios varsa doğrudan yükleyebilirsin. Temiz 4.2 makinede ise stub olanları kaldırıp öyle kurmak gerekiyor. rev19 kurulumuna özel durumlar varsa onu bilemiyorum. rev18'in wad manager'da problem çıkardığını falan okumuştum. Belki alakalıdır.

Biraz öncesine kadar epeyce denemeler yaptım, orjinal 4.2'den sildikten sonra doğrudan CIOSXrev19 kurulmuyor, ret 2011 hatası veriyor. Orjinal 4.2'den offical ios 249'u sildikten sonra CIOS38rev14'ü kuruyorum ve üzerine de CIOSXrev19'u kurunca sorun olmuyor. Sanırım bir sıralama şart oluyor.

Evet rev18'i bilmiyorum ancak biraz önceki denemelerim de rev19'un sorun çıkarttığını gördüm, sorun çıkartmaması için bir yol var; IOS38 v3867 yüklendiğinde wad manager kullanılabiliyor. Muhtemelen aynı durum rev18 için de geçerli.

1 kez düzenlendi. En son 21/03/2010 13:43 tarihinde khalkedon tarafından düzenlenmiştir.
21 March 2010 14:01
IOS'lardan birine trucha bug'ını sokmadan ancak cBoot2 ile kurabilirsin bunda değişen bir şey yok zaten. Bir tek hermes'in en yeni cios rev5'i doğrudan kurulabilme özelliğine sahip o da muhtemelen TBR programının yaptığı işleri yapıyor olmalı.

Şimdi hatırladım evet rev18 ve rev19 IOS 38 baz alınarak kurulursa wad manager ile beraber kullanılabiliyor ama diğer seçeneklerle kurulursa wad manager ile kullanılamıyor. Rev19'u kullanmak için çok da acele etmemek lazım muhtemelen rev20 ile beraber hermes'in cios'u gibi daha güzel bir kurulum programı getirebilir waninkoko. Hangi slot'a hangi base ile yüklemeyi kullanıcıya soran falan.

Oyunlardaki performansı açısından önerilen IOS 57'nin base olarak kullanılması sanıyorum.

Gbatemp'te şöyle bir liste verilmiş,

IOS202[60]-v65535 (v5 of Hermes cIOS) = USB2.0 for MPlayer, WiiXplorer and stuff
IOS222[38]-v65535 (v5 of Hermes cIOS) = Stable IOS with the ability to install Wads
IOS223[37]-v65535 (v5 of Hermes cIOS) = For use with Music Games with USB devices like Rock Band, Guitar Hero...
IOS224[57]-v65535 (v5 of Hermes cIOS) = Better speed for USB loading. However, some Games might not work

IOS249[57]-v19 (rev19 of Waninkokos cIOS) = Recommend by Waninkoko. Improves speed for USB loading. However, some Games might not work.
IOS250[38]-v65535 (rev19 of Waninkokos cIOS) = Stable IOS with the ability to install Wads
22 March 2010 22:32
Bu arada rev19'u yükledim... ne yazık ki waninkoko her zamanki gibi IOS 250'yi arka planda 249 ile aynı seçeneklerle yükleme yolunu bırakmamış.

rev19 IOS 57 base alınarak kurulduğunda wad yüklemekte kullanılamıyor. Ellerindeki tek cios'u IOS 249 olanlar (hermes cios kurmamış olanlar mesela) IOS 57'yi base yapıp yüklemeden önce ellerinde en azından bir trucha bug'lı ios/cios olduğundan emin olsunlar.

Bende ios'lar silme trucha bug'lı olduğu için fazla tereddüt etmeden kurdum.

249 IOS 57'den
250 IOS 38'den şeklinde kurmak için şöyle yapabilirsiniz

- Önce base IOS 38 seçilir, kurulum yapılır böylece CIOS 249 ve CIOS 250 kurulur
- bluedump kullanılarak IOS 250 dump edilir (IOS 38 bazlı CIOS 250'miz olur)
- Kurulum programı ile tekrar kurulum yapılır bu sefer base IOS 57 seçilir böylece CIOS 249 ve CIOS 250 tekrar yüklenmiş olur
- En son wad manager kullanılarak dump etmiş olduğumuz CIOS 250 yüklenir (Dikkat kurulumu yapacağınız ios cios 249 yahut cios 250 olamaz zira en son operasyondan sonra wad yüklemede uyumsuz olan IOS 57 bazlı oldu onlar)

Böylece CIOS 249 (IOS 57 bazlı), CIOS 250 (IOS 38 bazlı) şeklinde bir konfigürasyona sahip olabiliriz...

Bu arada bir yerlerden hazır dump edilmiş CIOS 250 (IOS 38 bazlı) bulduysanız daha kolay şu şekilde yapabilirsiniz.
- base IOS 57 seçilir, kurulum yapılır böylece CIOS 249 ve CIOS 250 kurulur
- hazır dump edilmiş CIOS 250 (IOS 38 bazlı) yüklenir..

sonuç aynı...

ya da daha kolayı, 249'u da 250'yi de dump edilmiş bulun önce 250, sonra da 249 olmak üzere yükleyin...

Kafa karıştırıcı oldu biraz ama olay tamamen waninkoko'nun installer programının saman altından su yürütmesinden kaynaklanıyor. Hermes'in installer'ı gibi bize seçim şansı tanısaydı bu kadar karmaşaya gerek olmayacaktı.

Bu arada rev18 ve rev19 Crap'ın kendi loader'ları ile uyumsuz, Crap'ın 1.6 loader'ını kullanan varsa Loaders klasöründeki aynı isimdeki dosyayı ekteki ile değiştirerek rev18 ve rev19 ile kullanabilirler.
Eklentiler:
| indir - USBL16.rar (142.4 KB)
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!