Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

HBC gitti!!Yeniden kuramıyorum

Gönderen forumber 
HBC gitti!!Yeniden kuramıyorum
23 February 2010 20:27
arkadaşlar ben 4.2 sistemime cios yüklemek için uğraşırken nasıl oldu bilmiyorum hbc ters döndü.ciosu yükleyebildim.hbc yi tekrar kurarsam düzelir diye düşünerek menüden hbc yi sildim.bannerbomb 4.2 versionundan tekrar yüklemeye çalıştım ama donuyor.3 tane versiyon denedim ama nafile.menüye girip data managent e girip channel diyorum.sd karta tıklıyınca donuyor.wiide:
tema yüklü
cioscorp var
rev15 yüklü
ne yapacağımı şaşırdım.yardım edin lütfen!!!

Re: HBC gitti!!Yeniden kuramıyorum
23 February 2010 21:29
cioscorp = cios cephanesi... cios hali hazırda yüklüyken neden bir daha cios yüklemeye çalıştığını anlayamadım.
Cioscorp'un en son yayınlananı hackmii installer ile uyumlu diye biliyorum... ondan öncekiler cioscorp gördükleri anda kullanabileceğim ios yok falan diye hata verirler.

Homebrew channel ters de olsa çalışıyorken silmek de bir garip hareket olmuş.

Cioscorp'un olduğuna göre disk kanalından homebrew iso'ları çalıştırabilirsin, [hbc.hackmii.com], buradan eski bir homebrew channel kurulum iso'su indirip en azından eski versiyonunu kurabilirsin.

Ya da wad manager iso'su ile homebrew channel'i wad formunda bulursan onu da kurabilirsin.

Bannerbomb kullanmak isterken data management'ta kilitlenmesinin sebebi muhtemelen cioscorp'tur...

Neyse hiç kullanmadığım için fazla da birebir deneyimim yok cioscorp ile... neden forumda önermediğimizi de anlamışsındır umarım.
23 February 2010 21:33
4.2 de once sd butonundan girip ,karti daha sonra takip dene, 4.2 de data managementten girince donma yapiyor
24 February 2010 15:48
pardon eklemeyi unutmuşu.priiloader da var.priiloader ile hackmii installer yüklemeye çalıştım.dediğin gibi ios yok diyor.ayrıca homebrew channel ın iso sunu bulamadım birde başka forumda gördüğüme göre hbc nin iso su 3.2 den üst versiyonlarından çalışmıyormuş.HBC nin wad ınıda bulamadım.bannerbomb ne yaptıysam çalışmadı.
24 February 2010 16:19
Ona bakarsan dvd-r'ye yazılmış oyun da disk kanalından çipsiz makinede çalışmaz.. cioscorp yüklü demedin mi sen? cioscorp'un varsa menü ios'u hem trucha bug'ı içerir hem de dvd-r okumayı sağlayan modülü içerir. Yani custom diskleri çalıştırabilirsin.

Wad manager ile en azından IOS 61'i falan temiz yamasız haline getirirsen HBC kurulumunda problem çıkmaz...

Preloader'ın varsa "autoboot : file" seçeneği ile wad manager'ı falan çalıştırabilirsin...
25 February 2010 16:37
kusura bakmayin.bu mesaji psp den yaziyorum.HBC nin isosunu buldum.ama DVD yi taktigimda wii hata veridi.uLoader la denedim yine olmadi.cok pismanim cioscorp yukledigim icin.bu cioscorp silinemiyormu?
25 February 2010 17:35
preloader'dan wad manager ile dediğim gibi temiz IOS61 (nusd ile indirebilirsin) yüklemeyi dene...o olmadı Dop-IOS ile yapmayı dene... preloader bu programları açmada sıkıntı yaratıyorsa loadmii'yi preloader üstünden çalıştırıp onunla çalıştırabilirsin bu programları...

yine dedezade'nin dediği gibi bannerbomb'u sd menüden çalıştırabiliyor olman lazım.

şu an makinene bir şey olmuş değil, temiz bir ios yükledikten sonra yapman gereken hackmii installer'ı tekrar çalıştırıp hbc'yi yeniden yüklemek.

cioscorp'un uninstaller'ı var, yanında geliyor olması lazım
02 March 2010 16:41
cioscorp un uninstallini buldum.uninstall paketin içinde birsürü wad ve program var.benimki 3.5 olduğu için 3.5 in uninstallini indirdim.priiloader ile açtığımda
cIOSCORP v3.5 Uninstaller
A modified version of Wad Batch Installer
(cIOSCORP v3.5 by da_letter_a & damysteryman,
Wad Batch Installer by disorder)

[+] Initilazing libfat,please wait...OK!
[+] CIOS249 not found!
[+] You need ios16-64-v257-prod.wad and cios249.wad!

Press any button to restart...

hatasını veriyor.ben bu paketin içinde gelen wadları wad manager ile kursam olmazmı?
02 March 2010 16:50
Orada sıkıntı şu ki cios249'u bulamadım diyor... gerçekten de sende yüklü olmayabilir. Hazır elinde cephanelik gibi bütün ios'lar modifiyeli iken önce cios 249'u kur... (zira bütün temiz ios'ları kurduğunda elinde trucha bug'lı bir ios kalsın, bir daha wii'ni hack etmeye uğraşma)

Manuel de kurabilirsin wad manager ile. Ama sakın wad manager ile özellikle de sistem için hayati olan ios'ları kaldırayım falan deme.

Yine daha önce dediğim gibi sadece IOS 61'in temizini kurup HBC ve Cioscorp'u kullanmaya devam da edebilirsin.
02 March 2010 17:22
Yanlız dop-ios tan kuracaksan eğer mod6 sürümünü kullanıyorsan, ios61 i kurarken sadece onu install et sonrasında gelen fakesign ve patch işlemlerini "no" diyerek geç. Yoksa yine ters görürsün kanalı...

1 kez düzenlendi. En son 02/03/2010 17:24 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
02 March 2010 18:27
nasıl kurabilirim bu cios 249 u
02 March 2010 18:29
4 nolu rehberde verilen cios rev 14 installer'ı preloader ile yahut bannerbomb ile çalıştır... kullanılacak ios olarak da IOS 36'yı seç... muhtemelen sende truchalıdır IOS 36..
02 March 2010 18:33
WiiCrazy'e bak bee helal olsun valla.hızır gibi yetiştin.forumlara böyle adamlar lazım.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!