Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

acil yardım

Gönderen anakin-skywalker 
acil yardım
08 February 2010 20:48
selam sitenize yeni üye oldum 20 gün önce fln sıfır wii aldım çip taktırmak istiyorum, ama garantisi bozulacak az bir araştırma yaptım ve merak ettiklerimi sıralarsak

1. Hangisini taktırmalıyım lehimsiz çip varmış onumu alsam 6 yıldır bilgisayar kullanıyorum çoğu bakımı ve tamirinden anlıyorum ben bunu takabilirmiyim taktık diyelim her oyunu çalıştırırmı? örnek: pal, ntsc mesala

2. SOFT MOD VE HARD DISK sanırım hdd üzerinden oynanıyor bence bu makul çünkü garantisi bozulmuyor özellikleri nasıl almak istesem nerden bulabilirm. Ankara'da oturuyorum.

3. Birde WIIKEY 2 VE. İKİSİ AYNIMI BİLMİYORUM WIIKEY FUSION gördüm sanırım bu yeni çip

4. Bir tane çip buldum adresi burda sizce uygunmu?

[www.sahibinden.com]

lütfen acil yardım

Re: acil yardım
08 February 2010 20:51
softmode u kendin yapiyorsun burdaki rehberler yardimi ile cipe gerek kalmadan her oyunu oynayabilirsin
08 February 2010 21:30
Tamam, teşekkürler soft mod deneyelim ama bir şey sorcam bu aldığımız wii nin üretim tarihini nasıl öğreniyoruz benimki leh ile başlıyor bir siteye yönlendirdiler bu siteye ben yazdım ama bir sonuç alamadım

birde merak ettiğim üretim tarihi yenimi iyi eskimi iyi yada farketmezmi

[www.wiidrives.com]

1 kez düzenlendi. En son 08/02/2010 21:32 tarihinde anakin-skywalker tarafından düzenlenmiştir.
08 February 2010 21:37
@anakin : 20 gün önce sıfır olarak aldıysan %99.9 D3-2 sürücüye sahiptir. (bol stoğu bulunup bunu eritememiş bir yerden aldıysan olmayabilir)

Wii'nin sürücüsü D3-2 ise zaten o bahsettiğin çiplerden takamazsın, softmod olarak da tek opsiyonun var o da usb loader'ları kullanmak.

Wiikey fusion D3-2 sürücülerle uyumlu ama oyunlar sd/sdhc kartlara atılarak oynanıyor. Bilgisayar bilgin de iyi ise senin için en makul çözüm softmod + usb loader olacaktır.
08 February 2010 21:37
wiidrives.com'a (list menüsünden değil, direkt ana sayfasında) wiinin altındaki seri numarasının tamamını yazıyorsun. O sana ne tür çiplerin takılacağını söylüyor.

Dedezade'nin de dediği gibi en iyi yöntem softmod. Yeni siyah wii'lerde board'u yüzünden kopya dvd çalıştıramazsın bu arada.
08 February 2010 23:41
yazmayı unutmuşum benim wii beyaz ve media market optimum dan aldım
08 February 2010 23:48
beyaz olanlarinda yeni cikanlarinda yeni surucu var gerci bunu anlaman kolay bi dvd denersin anlarsin.
yanliz wii ne olursa olsun su an softmode yaparsan hdd ye attigin her oyunu oynayabilirsin.
ama dvd olarak eski suruculerde oynarsin yenilerde oynayamazsin...
10gb lik bir usb bile kullansan icine ortalama 4 veya 5 oyun girer
dvd ye yazmakla calisirmi calismazmi bozuk yazdi oku du okumadi ugrasmazsin
08 February 2010 23:53
Aynen dedezade'nin de dediği gibi, siyah beyaz farketmiyor yeni aldıysan d3-2 olma ihtimali çok yüksek. siyah olanlarda garanti d3-2 olduğunu biliyoruz sadece. beyaz olanlarda da seri numarası ile üstte senin de linkini verdiğin siteden öğrenebilirsin.
09 February 2010 00:14
WiiCrazy ve dedezade öncelikle teşekkürler dvd yi taktığım zaman neyi anlıcam onu da sölermisin? birde benim şu öncelikli yapmam gerekenler nelerdir? sanırım ilk olarak sandisk yada toshiba 2 gb sd alcam sonra usb im var sonra neler lazım ve son olarak

(dedezade) (ama dvd olarak eski suruculerde oynarsin yenilerde oynayamazsin)

dediğinde wiikey fusion danmı bahsediyorsun,, yani yeni oyunları oynuyamam anlamınamı geliyor tam anlıyamadım orayı

softmod yaptığımda yeni eski tüm oyunları oynayabilirmiyim
09 February 2010 00:33
orda demek istedigim eger oyunu indirdin dvd ye yazdin softmode yaptin ve neogamma programi ile oynaniyor zaten onu calistirdin eger oyunu oynuyorsan senin surucun eskidir. senin wii yeni surucuye sahipse oyunlari softmode da yapsan dvd den oynayamazsin
yeni eski farki yok ama usb den her oyunu pal ntsc yeni eski farki olmadan oynarsin
sd kartin ve pc de kart okuyucun varsa softmode yapabilirsin.oyunlari atmak icin de usb flash disk veya hdd lazim.
ayrica cios kurulumu wii de internet istiyor. wiide internetin yani kablosuz modemin yoksa onun da cozumu var gerekli dosyalari nus programi ile pc ye indirip sd ye atarak ta kurulabiliyor.
09 February 2010 00:52
anladım yani en iyisi softmod bende sd kart var ama 512mb onuda wii görmüyor yani yeni almam gerekiyor sanırım mavi renkte ve markası sandisk yada toshiba almam gerekiyor

kart okuyucusu ne oluyor
09 February 2010 17:04
Aldığın SD kartı bilgisayarda kullanmak için gerekli cihaz. Eğer dahili SD kart okuyucun varsa bilgisayarında gerekli değil.
15 February 2010 01:39
wii nin serialini gene girdim ama gene sonuç alamadım

wii için alınacak sd 2 gb dan büyük olabilirmi birde wireless modem gereklimi gerekli ise hangilerini tavsiye edersiniz?
15 February 2010 12:55
sd kartı 4 gb ve daha üzeri alabilirsin. mümkünse SDHC tercih et. SanDisk kesin çalışıyor. modem markası fark etmez.
wii yi internete bağlamak için bölgesel ayarlarını UK yapmalısın.
15 February 2010 19:09
şimdi bu ana kadar baya bir bilgi sahibi oldum. 2 GB sd aldım kart okuyucusunu aldım, ama kablosuz modeme gerek varmı.

versiyonum 3.4E PAL. mış. Board um GC2-D2E miş. artık softmot yapmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz. bu andan itibaren lütfen buraya resimli bir acıklama koyarsanız cok sevinirim.

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2010 20:36 tarihinde anakin-skywalker tarafından düzenlenmiştir.
15 February 2010 19:40
Serial'i full girmeyi dene. Daha fazla detay vermiş olduğun için üstteki olma ihtimali pek tabii daha yüksek. Ayrıca softmod yaptığında kopya dvd okuyamıyorsa d3-2 olmadığı anlaşılır haliyle.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!