Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

softmod yaparken görüntü gitti acil ardım

Gönderen shnshn 
softmod yaparken görüntü gitti acil ardım
25 January 2010 14:12
softmod yapıordum sd karttan programları ukledım fakat dvd ler calıstıramadım neogamma programı dvd read error yazıyodu sonra cıos ları yuklemeye calıstım falan derken kapatıp actım wii de sımsıyah bır ekran gelıo baska hıcbısey gelmıyor backup ını almıstım 500 mb cıvarında dosya varama nasıl kullanıldıgı hakkkında bır bılgımde yok lutfen wiicrazy ve dıger bılgılı arkadaslar yardımınıza ıhtıyacım var

Re: softmod yaparken görüntü gitti acil ardım
25 January 2010 14:23
Muhtemelen full brick ettin...

Herhangi bir ios'u wad manager ile uninstall ettin mi?
25 January 2010 14:33
arkadasim versiyonun ve hangi islemleri yaptigina dair bilgi yazsan en son ne kurdun ne yukledin bunlari bi yaz
25 January 2010 14:56
WiiCrazy
Muhtemelen full brick ettin...

Herhangi bir ios'u wad manager ile uninstall ettin mi?

evet dedıgın dogru yani unınstall ettım tekrar yukledım yanı bayagı bı karıstırdım .

versıyonum 4.3e ıdı backupını aldım bı ıse yarar mı
bıde sey var full brıck wıı lerı gamecub kolunu takıp yontuslarına basılı utuldugunda recovery menu gelıyomusordanmı yapmalıyım bı yol gosterırmısınız cozumu varmı yanı ? tesekkurler bu arada ıkınızede hızır gıbı yeıstınız smiling smiley
25 January 2010 15:45
aga bu 4.3 versiyon ne zaman cikti bizim niye haberimiz yok tuuh cahil kaldik
4.3 dedinmi ben de pil biter bundan sonrasi wiicrazy nin...
gecmis olsun bu arada....
25 January 2010 16:28
4.3 yok muhtemelen 3.3 imişdir o.

4.2'deyken IOS 70
4.0, 4.1'deyken IOS 60
3.4'deyken IOS 50
3.1,3.2, 3.3'deyken IOS 30'u wad manager ile kaldırdıysan geçmiş olsun full brick. Recovery menüye de giremezsin bu durumda.

İşini bilen bir tamircide aldığın yedeği wii'nin hafıza çipine (nand flash) geri programlatıp (infectus denen bir çip ile yapılıyor) bu durumdan kurtulman mümkün.

ps: bootmii'yi boot2 opsiyonu ile yüklediysen/yükleyebildiysen de kurtulma şansın var.

1 kez düzenlendi. En son 25/01/2010 16:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
26 January 2010 08:15
dedezade
aga bu 4.3 versiyon ne zaman cikti bizim niye haberimiz yok tuuh cahil kaldik
4.3 dedinmi ben de pil biter bundan sonrasi wiicrazy nin...
gecmis olsun bu arada....

4.2 demek ıstedım yanlıs yazmısım kusura bakmayın
26 January 2010 08:21
ve arkadaşlar şöyle bir cözüm duydum

yapılan full brick mudahalesi ile sadece dvd oyunu takıp çalıştırılabılıyor fakat wii nin menüsü gelmiyor sadece oyun başalyıp oyun oynayabiliyorsun wii nın ana menusunu göremiyosum boyle bı uygulama varmış bılgınız varmı arkadaşlar?eye rolling smiley
26 January 2010 08:42
Geçmiş olsun. Aynı şey benimde başıma geldi. GC kolu ile hiç denemedim. Bu akşam eve gidip deneyim eğer olursa buradan paylaşırım.
26 January 2010 09:22
@shnshn : O dediğin ayrı bir brick türü... korean wii'lerin 4.2'ye update'i sonucu oluşuyor... açılışta siyah ekranla değil Error 003 şeklinde bir hata ile karşılaşıyorsun...

Ciddi anlamda beni sallamadığınız düşünüyorum... full brick diyorum siz gc kolu, recovery modu, autoboot falan diyorsunuz...

full brick = boot2'ye yüklediğiniz bootmii yoksa tek çareniz flash'a infectus ile yedeği yazıp eski haline getirmek.

Hayır şu da var, ne yaptınız da bunu başardınız onu da söylemiyorsunuz. Menü ios'unu mu uninstall ettiniz yanlışlıkla?
26 January 2010 11:06
wiicrazy insanların kafası gerçekten bazen karışıyor. Ben kendimde bunu her defasında yaşıyorum. Sizlere doğal olarak çok kolay geliyor bir şey olduğunda soruna hemen müdahele edebiliyorsunuz. en basti şunu söyleyim benim başıma öyle şeyler geldi ki şimdi en ufacık birşeyde tırsıyorum. dedezade bunun en canlı şahidi. Bana soruyorsan eğer ben ilk soft mod denememde neyi nereye kurduğumu hatırlamıyorum ama sadece şunu biliyorum. Rehberlerden yola çıkarak kurulumu yaptım. Ardından wiiflow kurarken HBCye girdim Load dedim ve ekrar karardı. tabiki birşeyi yanlış yaptım ama ne o telaş ve heyecanla hatırlamıyorum. Yapılan yükleme işi bilen çok kolay ama hayatında ilk defa birşeyleri değiştirmeye çalışan insanlar için inanınki çok zor. sizlerin işi bu sizler yazılımla uğraşan bilgisayarlar versiyonlar bunlar üzerine kendini geliştirmiş insanlarsınız ama bizler değiliz malesef. İşin içine girince bazı şeyleri anlayabiliyoruz. Sizlerin bizlere yardımınız sonsuz derece var. En basiti dedezade ile 3 gece saat 2,5-3 lere kadar soft moddaki sorunları çözmeye çalıştık ve neler çıktı kenisi çok iyi biliyor. Sizler bizlere çok yardımcısınız bu site çok faydalı sizlerin görüşlerini inanın çok iyi dinliyor birşeyler yapmaya çalışıyoruz ama bazen bizimde kafamız karışıyor. Şimdi şunu sormak istiyorum herkese. Benim wii soft mod yaparken gitti. Ekran karardı ve bir daha gelmedi. Bunu çözebilme yeteneği olan biri var mı? İrtibata geçebileceğim birisi var mı? Ben yapabilecek yeterlilikte değilim. İsteyece cihazı gönderebilirim.

wiicrazy, dedezade, tuzruhu sizleri can gözyle okuyoruz merak etmeyin. smiling smiley)
26 January 2010 11:20
WiiCrazy
@shnshn : O dediğin ayrı bir brick türü... korean wii'lerin 4.2'ye update'i sonucu oluşuyor... açılışta siyah ekranla değil Error 003 şeklinde bir hata ile karşılaşıyorsun...

Ciddi anlamda beni sallamadığınız düşünüyorum... full brick diyorum siz gc kolu, recovery modu, autoboot falan diyorsunuz...

full brick = boot2'ye yüklediğiniz bootmii yoksa tek çareniz flash'a infectus ile yedeği yazıp eski haline getirmek.

Hayır şu da var, ne yaptınız da bunu başardınız onu da söylemiyorsunuz. Menü ios'unu mu uninstall ettiniz yanlışlıkla?

boyle dusunmene acıkcası bıraz uzuldum ama haklısın senın bıldıgın bır kouda senın sozun ezılmış gıbı gelıyo ama tamamen yanlıs cunku benım ne bı bılgım var nede baska bısey ben sadece duyduklarımı sıze sordum sıze yanlıs oldugunu soyleınız olay bıtı ben ustelemem ki dogruyu sız bılıyosunuz ben sadece sorumak ıstemıstımyınede yanlıs anladıysan wiicrazy kusura bakma.senı anlıyorum cunkı senın bılgın kadar benımde psp de bılgın var yanı bırısıde bana o sekılde deseydı senın kı gıbı olmasada bıraz terslerdım smiling smiley neyse full brıck wii mızı ınfectus yapan bırısınıe goturmem gerekıyo e ınfectus chıp bulabılırım ama uygulamada yaparım fakat bı bılgım yok bu konuda bı rehbr eya bılgınız armı arkadaşlar ?
26 January 2010 11:24
bır sey daha smiling smiley wiicrazy bı tane daha wıı alsam softmod sen yaparmısın nerdeysen getırıyım yanına ucretı ne ıse de sorun degıl bı tane daha wıı bozulursa heralde babam eden kovar benı smiling smiley
26 January 2010 20:38
@shnshn : Aşağıdaki konuda bu işe yeltenen bir tamirci arkadaş vardı, VOLLEYBJK'ya da söylemiştim herhalde ulaşamadı arkadaşa...

[konsol.tepetaklak.com]

Para karşılığı softmod'a gelince, yoo hayır diyorum... daha önce buralarda yazmıştım, iş softmod yapmayla bitmiyor, ileride çıkan update'lere karşı bir garantisi yok sonuçta olayın.

@VOLLEYBJK : Daha önce söylediğim gibi, tanıdığım bildiğim biri yok... ben yapmak isterdim ama lehim konusunda en ufak yeteneğim yok ayrıca infectus'um da yok...
02 February 2010 20:59
ben ekimde cebit fuarından aldığım wii 3 gün sonra wad yükledikten sonra kısmi brick veya full brick etmiştim. götürdüm bimekse ekran siyahta kalıyor.. sikayetti yazdılar bir gün sonra sıfır wii verdiler. eğer seninki de yeni ise garantitden bir dene istersen wirelessden update ederken elektrikler vs kesildi gibi

wiicrazy nortec softmodu tespit edebilirmi bu durumuda ?
03 February 2010 22:54
kendimce
ben ekimde cebit fuarından aldığım wii 3 gün sonra wad yükledikten sonra kısmi brick veya full brick etmiştim. götürdüm bimekse ekran siyahta kalıyor.. sikayetti yazdılar bir gün sonra sıfır wii verdiler. eğer seninki de yeni ise garantitden bir dene istersen wirelessden update ederken elektrikler vs kesildi gibi

bende merak ettim doğrusu bilen varmı acaba?
03 February 2010 22:57
isterse eder ama ugrasacaklarini sanmiyorum tabi bu benim fikrim
04 February 2010 00:11
Nortec, hatta nintendo full brick'i kolay kolay tespit edemez. Çok kasmaları gerekir ve o kadar da kasmazlar zaten.
16 February 2010 11:53
arkadaslar bıey yaptım bılmnıyorum sımdı goruntu geldi ama error 0003 yazıyo wiicrazyy : ) help me ?smiling smiley bu arada 1 aydır yoktum herkese selamlar arkadaslar guzel paylasımlar yapmaya da devam etıcem yenı adresımızde vatana mıllete hayırlı ugurlu olsun smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2010 11:55 tarihinde shnshn tarafından düzenlenmiştir.
17 February 2010 13:38
kendimce

Siyah ekran sorunu sadece yazılımsal olmuyor. donanım sorunlarındada siyah ekran problemi çok gördüm. örnegin gpu lehimlerinin deformasyonu sonucu. smiling smiley

shnshn
arkadaslar bıey yaptım bılmnıyorum sımdı goruntu geldi ama error 0003 yazıyo wiicrazyy : ) help me ?smiling smiley bu arada 1 aydır yoktum herkese selamlar arkadaslar guzel paylasımlar yapmaya da devam etıcem yenı adresımızde vatana mıllete hayırlı ugurlu olsun smiling smiley

shnshn kardeşim ben denizlideyim. uzun zamandır wii nand flashına mudahele etmek için çalışıyorum. eğer elinde backup varsa nand flashına yazabilirim. ancak backupda keyde olması gerekiyor. şu an için hala key read problemim var.

wiicrazy xbox360 jasper modelin 8955 dashboard updateni downgrade etmekle meşguldum uzun zamandır yazamadım kusura bakmayın. alt version dashboard larda jtag işlemi yaparak key alınabiliyor ancak yeni dashboard sorun yaşıyorum elimde xbox sayısı fazla olunca wii biraz geri planda kaldı.

çözüme ulaşır ulaşmaz paylaşacağım.

saygılar
17 February 2010 13:42
@DangerArea : Hoşgeldin tekrar, sana da bir sürü müşteri çıktı aslında buralarda ama kaçırdın smiling smiley Elinde yedeği olup brick eden bir kaç arkadaş vardı, sana da pm atmışlardır aslında.
17 February 2010 13:52
Canınız Sağolsun .

dediğim gibi xbox lar bastırınca , oraya kaydı ilgi biraz . Yakın zamanda wii sorununuda halletmeye çalışacağım. problemi nandla çözümleyebilirsek ileriki dönemlerde oluşacak her brick vakasına anında mudahele etme imkanı sunacak.

saygılar
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!