Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Ciosrev14 ve cfg loader çalıştırma sorunu.

Gönderen sinless 
Ciosrev14 ve cfg loader çalıştırma sorunu.
23 January 2010 17:43
Merhaba şöyle bir durumla karşı karşıyayıom yardım ederseniz çok sevinicem;

V4.2E
Hbc ios61 i kullanıyor.

Hbc içinden tbr, any title deleter, hermesmload programları çalışıyor ama ciosrev14 ve cfg loader çalışmıyor. Çalıştır dediğimde Ciosrev14 ün ilk ekranında A ya bastığımda Remote control gidiyor ve açılmıyor ekran donuyor. cfg loader da çalıştırdığımda ilk ana ekranında kalıyor ve remote control gidiyor.

Softmode yaptık,Hermes kurulumunu yaptık ama bir türlü bu dediğim 2 programı çalıştıramadık. Farklı kartlar denedik hepsi sandisk.

Dedezade ile tek tek kurulumları yaptık güzelcene ama ciosrev14 ve cfg loader ı çalıştırdığımızda aynı sorunu yaşadık.

ilk softmode yaptığımda forumdaki sıralamayı harfi harfine uyguladım.

Şu anda bir türlü bu konuya çözüm bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Re: Ciosrev14 ve cfg loader çalıştırma sorunu.
23 January 2010 17:45
Anytitle deleter ile bir daha kontrol et IOS 249'u silmemiş olabilirsin... Cios Rev14 installer ve Cfg.Usb Loader da bu yüzden kilitleniyor olabililir.

ps: Hermes'in cios'larını yüklediysen ve kullandığın/kullanacağın harddisk te fat32 ise cfg. usb loader paketi içindeki cfg-fat.dol'u kullanmayı da deneyebilirsin... fat32 kullanmayacaksan da cfg. usb loader'ın config dosyasından (apps altındaki usbloader klasöründedir bu dosya) ios ile ilgili ayarı hermes cios'a göre düzenleyebilirsin. config.txt'yi açıp aşağıdaki gibi bir satır ekleyerek yapabilirsin bunu.

ios = 222-mload

1 kez düzenlendi. En son 23/01/2010 17:51 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2010 17:55
aga beraber yaptik hepsine baktik soyledigin ios da sistem de yok
cfg nin fatini da denedik problem su cfg hic acilmiyor logonun oldugu ekranda takilip kaliypr remot da gidiyor
ayni sekilde nelki ciosrev14 kurulmamistir onu kuralim dedim oda acilsi ekraninda A ya basinca donup kaliyor
ben bu durumla hic karsilasmadim
tbr yi yeniden yaptik
any title ye girdik ioslar zateb sistemde yok
hermesi kurduk onda problem yok
ama hermesi kurduktan sonrada gene dondu
cfg loaderen hem fat hem normal versiyonunu da denedik
23 January 2010 18:04
simdi arkadas benden one softmodu yapmis hepsini sorunsuz yukledigini soyluyor buna cios rev14 de dahil
orda ki durumu bilmiyorum. bundan sonra cfg yi calistiramamis bende burda yardim ettim
bundan sonra yaptigimiz seyleri de yukarida yazdim hbc yi de yeniden kurduk ios61 i kullaniyordu gene ios61 e kurdu
23 January 2010 18:10
Sistemde yüklü olan IOS 36 versiyonu ne gözüküyor? cBoot2 kullanılan rehberi kullanmış olabilir misin bu arada?

IOS 36'nın eski bir sürümü yüklü ise yeni wii'lerde bu durumla karşılaşma ihtimali var...

1 kez düzenlendi. En son 23/01/2010 18:12 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2010 18:17
arkadasin ne kullandigini bilmiyorum ama biz tekrarinda su an forumda ki dosyalari kullandik tbr mod kullandik
edit: offline kurulum icin daha once forumda yazdigin dosyalari kullandik ama ikinci kez kurulumdan bahsediyorum

1 kez düzenlendi. En son 23/01/2010 18:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2010 18:45
Ok, benim offline kurulum için verdiğim versiyon son versiyonmuş. Problem çıkartmaması lazım.

Cios Rev14 installer'ın ilk ekranında ios seçimi var oradan IOS 36'yı seçmen lazım kurulum için kullanılacak ios olarak... Muhtemelen IOS 249 seçili iken direkt A'ya basıyorsun.. sende de IOS 249 olmadığı için kilitleniyor...
23 January 2010 18:51
bak bu olabilir bi deneyelim
23 January 2010 19:22
Eve yeni geldim. Yazıları okuyup hemen yapıcam. IOS 249 seçip A ya basıyordum.
23 January 2010 20:22
ios 36 ile ciosrev14 u kurduk.

cfg load yine aynı hatayı verdi başlangıç ekranında donup kalıyor romete tamamen kapanıyor.

hermes kurulumunda ancak ios 36 çalıştı, ios 249 kullanan programlar çalışmıyor.

cnfig.txt ye ios = 222-mload ekledim ama yine aynı sonuç

usbloader gx ile denedik

error

i font

222 = 0
249 = 0

diye hata verdi.
23 January 2010 21:06
Rev14 installer'ı online mı kurdun yoksa offline mı?
Offline kurduysan belki de sd karta koyduğun wad'da problem olabilir. Tekrar online olarak kurmayı dene.
23 January 2010 21:19
WiiCrazy
Rev14 installer'ı online mı kurdun yoksa offline mı?
Offline kurduysan belki de sd karta koyduğun wad'da problem olabilir. Tekrar online olarak kurmayı dene.

Şimdi online kur dediğimde install error (ret = 2011) hatası çıktı

ios 36 olarak kurmaya çalıştım.
23 January 2010 21:31
Hmm, -2011 sendeki IOS 36'nın trucha bug'lı olmadığına işaret... TBR adımlarını bir daha yapmanı tavsiye ederim. Muhtemelen işlemlerden birinde hata alıyorsun.
23 January 2010 21:41
Tekrar dan TBR yaptım adımları yazılan şekilde uyguladım Error yazısı çıkması. Ondan sonra Rev14 takrar denedim online olarak bu sefer ret: 1035 hatası verdi.
23 January 2010 21:56
-1035 Title with a higher version is already installed

Daha üst sürüm yüklü şeklinde bir hata bu... any title deleter ile IOS 249'u silme adımını yapmadın muhtemelen?
23 January 2010 21:58
any title deleter la girdiginde ios249 gorunmuyor dedi arkadas
23 January 2010 22:02
Valla bilmiyorum ama ilk defa biri cios kurulumu rehberini tersten yapıyor smiling smiley

@sinless : hocam karadenizlilik yok değil mi smiling smiley
23 January 2010 22:03
Şimdi sildim tekrardan yükledim sonunda hatasız yüklendi dedi.
23 January 2010 22:08
Cfg. Usb Loader'ı çalıştırınca durum nedir? Sonunda düzgün yüklendi mi cios?
23 January 2010 22:08
valla aga simdi oyle bir seyki
ben tum adimlari yaptim dedi
online rev 14 du de yukledim dedi
cfg ve digerleri calismayinca bende offline kurulum icin gerekli tum dosyalari gonderdim tekrar dan beraber kurduk arkadasla hata vermedi kuruldu diyince artik yapacak bir sey kalmiyor
ama gene olmuyor
bu sefer ios 36 kullanarak kurduk tamam oldu yukledi hata vermedi dedi gene olmadi
bakalim bende simdi 4 gozle bekliyorum olucakmi diye
simdi offline kurulum icin gonderdigim dosyalari ben hazir bir sekilde upload ettim belki 6-7 arkadasla da bu kurulumlari yaptik ama ilk defa boyle bir sey yasadim
simdi hersey kuruldu hata vermedi diyince de yapacak bir sey kalmiyor
23 January 2010 22:13
İşlem sonlarındaki hataları bazen başarılıymış gibi algılayabiliyor insan. Bundandır muhtemelen.

@sinless : bu arada config.txt'ye eklediğin satırı kaldır ki ios 249'u kullanabilsin.. muhtemelen hermes cios kurulumunda da problem olabilir...
23 January 2010 22:16
sanirim bu sefer oldu cfg calisti ama oyun acilmamis bundan sonrakiler usb den kaynaklaniyor galiba
23 January 2010 22:20
ok aga simdi ona da bakariz usbloader gx i de deneriz
23 January 2010 22:21
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. şu anda cfg yi çalıştırdım sonunda sanırım usb yi okumuyor. Tekrardan yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
23 January 2010 22:22
Neyse işiniz bitince kapatın bu konuyu da cereyan yapmasın :p
24 January 2010 00:01
sorun cozuldu nasil cozuldu bunu hic anlayamayacaz galiba ama cozuldu smiling smiley
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!