Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Almayı Düşünüyorum Bikaç Soru

Gönderen hazz 
Wii Almayı Düşünüyorum Bikaç Soru
20 January 2010 22:32
Arkadaşlar wii almayı düşünüyorum forumun biraz okudum ama kafam karıştı bikaç sorum olacak

Şimdi diyelimki aldım wiiyi içine wiikey 2 taktım:

1-DVD'leri kaç hızda okur 3x mi 6x mi ? 3x okursa nolur 6x okursa nolur?

2-En son chip update'i yüklü olunsa son çıkan oyunlar calışır mı Örn: New Super Mario Bros? Ek bir uptede felan gerekir mi ?

3-İnternete girsem Xbox'daki gibi banlanma olurmu? (Bu konuda çok hassasım grinning smiley tam modern warfare 2 ye başladım Xbox banlandı sad smiley live gold parasıda güme gitti tabi )

4-Korsam Gamecube oyunları çalışır mı? Update fln gerekir mi?

5-Cihaz birck olursa ne olur birdaha kullanılamaz mı?

şimdi aklıma gelenler bunlar yardım ederseniz çok güzel olur.

Re: Wii Almayı Düşünüyorum Bikaç Soru
20 January 2010 22:55
hazz
Arkadaşlar wii almayı düşünüyorum forumun biraz okudum ama kafam karıştı bikaç sorum olacak

Eski model lehimlenen bir çip olduğu için 6x okur. 3x okumada video sekansı içeren oyunlarda bu bölümlerde bir miktar yavaşlama yaşanır, bunun dışında çok büyük bir etkisi yok.

hazz
2-En son chip update'i yüklü olunsa son çıkan oyunlar calışır mı Örn: New Super Mario Bros? Ek bir uptede felan gerekir mi ?
Wiikey2 için en son NSMBW oyunu için update çıktı, evet tüm wii'nin bölgesinden olan oyunlar çalışır.

hazz
3-İnternete girsem Xbox'daki gibi banlanma olurmu? (Bu konuda çok hassasım grinning smiley tam modern warfare 2 ye başladım Xbox banlandı sad smiley live gold parasıda güme gitti tabi )
Şimdiye kadar xbox'daki gibi bir ban olayı yaşanmadı. Nintendo'nun özellikle de Mario Kart gibi kendi oyunlarında cheat yapılması durumunda ban'a başvurduğu görüldü lakin. Cheat yapabilmen için homebrew olayına girmen lazım bu arada.

hazz
Korsan demeyelim ona da... yedeklenmiş wii oyunları çalışır evet, update gerekmez... belli kısıtlamaları olabilir... gc audio fix ıvır kıvır...

hazz

Brick'ine göre değişir. Full brick olması durumunda evet kullanılamaz ama diğer brick'ler için önlem almak, karşılaşıldığında bertaraf etmek mümkün...
20 January 2010 23:24
WiiCrazy
hazz

Eski model lehimlenen bir çip olduğu için 6x okur. 3x okumada video sekansı içeren oyunlarda bu bölümlerde bir miktar yavaşlama yaşanır, bunun dışında çok büyük bir etkisi yok.

hazz
Wiikey2 için en son NSMBW oyunu için update çıktı, evet tüm wii'nin bölgesinden olan oyunlar çalışır.

hazz
Şimdiye kadar xbox'daki gibi bir ban olayı yaşanmadı. Nintendo'nun özellikle de Mario Kart gibi kendi oyunlarında cheat yapılması durumunda ban'a başvurduğu görüldü lakin. Cheat yapabilmen için homebrew olayına girmen lazım bu arada.

hazz
Korsan demeyelim ona da... yedeklenmiş wii oyunları çalışır evet, update gerekmez... belli kısıtlamaları olabilir... gc audio fix ıvır kıvır...

hazz

Brick'ine göre değişir. Full brick olması durumunda evet kullanılamaz ama diğer brick'ler için önlem almak, karşılaşıldığında bertaraf etmek mümkün...

korsam demişim zaten tongue sticking out smiley grinning smiley

o zaman chip daha mantıklı gibi .

Pekİ WiiKey 2 takılı olarak alabileceğim güvenilir bir yer var mı
Bu arada wiikey 3 felan cıktımı grinning smiley

WiiCrazy yardımın için sağol sende olmasan smiling smiley
23 January 2010 11:48
illa korsan oynamak icin cipli almana gerek yoq wii yi hacklesende olur ilk basta zor gelir sonra kolay oldugunu anlarsin hata yapmadigin sürece wii ye bisi olmaz forumu iyice okuyup anlarsan hata yapmazsin gerekli programlari yükleyip kolay bir sekilde oynayabilirsin ama illa cipli alicam diyosan sen bilirsin o konuda sana yardimci olamam ama çipli wii de hdd den oyun oynamak icin yine wii yi hacklemen gerekiyo sanirim yaniliyorsam wiicrazy dogrusunu soyler smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!