Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Kurulumla İlgili Sorular, Sorunlar

Gönderen biologgg 
Re: Kurulumla İlgili Sorular, Sorunlar
15 January 2010 22:00
evet ışık bir kere yanıp sönüyor. garantisi yok ayrıca.

15 January 2010 22:03
Wiicrazy,

Böyle bir durumda Gayfish kullanılabilir mi? Bir etkisi varmıdır Gayfish'in?
15 January 2010 22:06
Aha.... bir kere yanıp sönüyor mu??

Bootmii'yi boot2'ye kurmuş olmayasın sen? Eğer öyle ise bootmii mantarlıyor demektir (sd kart uyumsuzluğundan dolayı)... sd kartı wii'den çıkartıp denedin mi?

Wii'nin alınma tarihi ne? (boot2'ye mi kurdun onu öğrenmek için)

edit: @tuzruhu: gayfish diski kullanılamaz zira 4.0'dan falan itibaren IOS 16'yı devre dışı bıraktılar... zaten full brickse daha düşük bir versiyon olsaydı da işe yaramazdı. O disk ancak recovery menüye girilebiliyorsa kullanılabilir, çok ta faydası yok zaten.

2 kez düzenlendi. En son 15/01/2010 22:09 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 January 2010 22:09
SD kartı çıkartıp denemiş. Ama bir ihtimal boot2'ye kurduysa SD kartını değiştirip başka bir sd kart ile deneyip bootmii'yi çalıştırmayı deneyebilir.

Bir ihtimal ama.
15 January 2010 22:11
üzerinde model no rvl- 001usa yazıyor. birde altında 2006 nintendo yazıyor.onun dışında başka nerden bulabilirim.
15 January 2010 22:14
Hocam wii'yi satın aldığın tarihi bilmiyor musun? Tuzruhu'nun tavsiyesini bir yap... başka bir sd karta bootmii klasörünü kopyalayıp wii'yi onunla açmayı dene...

Wii'yi açarken kısa bir süre disk'in mavi ışığının yanıp sönmesi sende bootmii@boot2 olduğunun göstergesi... Şu an muhtemelen bootmii ile ilgili bir sıkıntı var.
15 January 2010 22:14
Ahhaaa kurtarabilirsin
Bootmii'yi rehberlere sağdık kaldıysan boot2 olarak kurmuşsundur.

SD Kartını bilgisayara takıp kontrol edermisin?

İçeriğinde ne var ne yok yazarsan seviniriz.

Zira 2008 ve öncesindeki Wii'lere Bootmii Boot2'de kuruluyor ve sen nand yedeğini almışsın. spinning smiley sticking its tongue out
15 January 2010 22:16
bilmiyorum tarihi..çünkü başka birinden aldım. seri nosu işe yarıyosa bakayım.
15 January 2010 22:18
Bu arada boşuna heyecan yaptık zira wii açılırken bir defa diskin mavi ışığı yanıp sönüyormuş (şimdi denedim yanımda wii)

İkinci defa daha kısa süren bir yanıp sönme var ki bu bootmii@boot2'nin yaptığı bir şey... Wii'de sd kart takılı değilse yahut uyumsuz ise olan bir durum.. Bu durumda da bootmii direkt menüyü açar...
15 January 2010 22:20
Seri no'su da işe yarar... ilk 6 haneyi söylersen üstündeki sürücü çipini dolayısıyla aşağı yukarı üretim tarihini bulmak mümkün...

D2C ve eski tipte bir sürücü ise bootmii'nin yüklenebileceği bir wii olması muhtemel... D2A, D2B'ler falan baya eski mesela
15 January 2010 22:20
apps
bootmii
insdroot
private
wiiflow
boot.elf
keys.bin
nand.bin dosyalar bunlar. Kinston marka SD kart kullanıyorum.
15 January 2010 22:22
Wii'nin seri numarasını yazarmısın? Ne ile başlıyor? Misal benimki LEH12274 diye başlıyor. ona göre ne olduğunu çözeriz.
Aman diyeyim o nand.bin ve keys.bin dosyalarının yedeğini pc'de bir yerlere al başlarına kötü bir şey gelmeden.
LU3249 44578 SEİ NUMARASI SONDAKİ 8 KARA İÇERİSİNDE
15 January 2010 22:24
boot.elf dosyasını tutman gereksiz. Onu silebilirsin ama önemli olan Wii'nin altındai seri numarasını da yazman. insdroot klasörüni ayrıca yanlış koymuşsun. O sanırım USB Loader'in rar'dan çıkan dosyası onu ayrıca yapılandırırız. Şemasını tekrar oluştururuz ama önemli olan Wii'nin seri numarası.
15 January 2010 22:25
Hmm... GC2-D2C ve başlardaki bir seri no... çok büyük ihtimalle boot2'ye yüklenebilen bootmii uyumlu.

Peki bootmii şu an açılışta açılacak şekilde mi ayarlı? Umarım ios olarak kurmamışsındır? bootmii klasöründe bir konfigürasyon dosyası olacak, içeriğini buraya gönderebilir misin?

1 kez düzenlendi. En son 15/01/2010 22:26 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 January 2010 22:26
LU3249 44578 SERİ NUMARASI SONDAKİ 8 KARA İÇERİSİNDE. TEKRAR GÖNDERMEK İSTEDİM
15 January 2010 22:27
Aha board D2C
15 January 2010 22:29
Bahsettiğim dosyanın adı bootmii.ini (bootmii klasöründe)

Aşağıdakine benzer bir şeydir, wordpad'de açabilirsin dosyayı.

# BootMii config file
# Created by bootmii config editor

# Video mode, possible settings:
# NTSC, PAL50, PAL60, PROGRESSIVE
VIDEO=NTSC

# Autoboot, possible settings:
# SYSMENU, HBC
AUTOBOOT=SYSMENU
BOOTDELAY=0
15 January 2010 22:30
Wiicrazy,

Bootmii.ini dosyasını değiştirerek direkt bootmii'den açabilir mi?

@VOLLEYBJK,

Bootmii klasörünün içinde bootmii.ini dosyası var onu çift tıklayarak açıp içeriğini buraya yapıştırır mısın?
15 January 2010 22:31
# BootMii config file

VIDEO=NTSC

# SYSMENU, HBC
#AUTOBOOT=SYSMENU

# Autoboot delay, in seconds:
# Default is 5
#BOOTDELAY=5
DOĞRU ŞEYİMİ GÖNDERDİM. BOOTMİİ NİN İÇİNDEKİ BOOTMİİ DOSYASINI AÇTIM. D2C BOARD OLMASI İYİ BİRŞEY Mİ?
15 January 2010 22:32
İşte ben de onu diyeceğim... BOOTDELAY=5 falan yapınca bootmii açılır...

Ama sanmıyorum, arkadaş diskin mavi ışığı bir kez yanıp sönüyor demiş... Sd kartı çıkardığında bir kez uzun bir de kısa yanıp sönme varsa boot2'ye bootmii yüklüdür...
15 January 2010 22:36
Wiicrazy,

# işaretinin olması onu devre dışı bırakmıyor mu?

çünkü bende

# BootMii config file

VIDEO=PAL60

# SYSMENU, HBC

AUTOBOOT=SYSMENU

şeklinde ve SD kartı değiştirdiğim zaman bootmii açılıyor.
15 January 2010 22:37
#AUTOBOOT=SYSMENU

ve

#BOOTDELAY=5

satırlarının başındaki diyezleri kaldırıp, kaydedip dene bir de... sanmıyorum işe yarayacağını zira bana bootmii'yi ios olarak kurmuşsun gibi geliyor...

D2C olması güzel bir şey... sendeki hatta 2006 üretimi gibi duruyor... şuraya bir bak : [www.wiidrives.com]

Bootmii'nin boot2'ye kurulabildiği bir wii %99 ihtimalle... Ama kurulumunu bu şekilde yapmadıysan büyük hata etmişsin diyebilirim.
15 January 2010 22:38
sd KARTI ÇIKARTTIĞIMDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMUYOR.
15 January 2010 22:42
# işaretinin olması o satırın commentlenmiş olması demek... yani bootmii'nin default ayarları neyse o şekilde olur o ayar demek... default ayarı bildiğim kadarıyla menünün açılması... bootdelay de comment'li ise 5 saniye bekler...

Konfirmasyonunu almamız gereken şey şu, üstte de bahsettiğim şu mavi ışık olayı sd kart çıkartıldığında arkadaşta nasıl... iki defa yanıp sönmüyorsa bootmii@boot2'nin olmadığına büyük bir işaret (bluetooth modülü arızası durumu olup olmadığını bilmediğimiz için kesin diyemiyoruz tabii bunu)
15 January 2010 22:42
Öncelikle SD kartının bir yedeğini bilgisayara al.

Sonra SD karın içindeki Bootmii klasöründe bulunan bootmii.ini dosyasını aç ve

#AUTOBOOT=SYSMENU

ve

#BOOTDELAY=5

satırlarının başındaki diyezleri kaldırıp, kaydedip dene bir de...

Eğer bir hareket olmazsa (SD kartının markasını bilmiyorum) başka bir SD kart ile dene. (Aynı marka olmayan, tercihen Sandisk). Eğer başka sd kartın yoksa ve Micro SD kartın varsa onunla da olur ama onun için SD kart adaptörünün de olması lazım.

Birde böyle dene.

Tabii Wiicrazy'nin yukarıda da yazdığı gibi Bootmii'yi Boot2 olarak kurduysan Wii'ni kurtarabilirsin. IOS olarak kurduysan, Infectus yardımı ile yine kurtarabilirsin ama burda bu işi yapan yer varmı bilmiyorum.
15 January 2010 22:46
DİYEZLERİ İKİ BAŞLIKTAN ÇIKARDIM . AMA HERHANGİ BİR ŞEY OLMADI.YİNE AYNI ŞEKİLDE AÇILDI
15 January 2010 22:48
AÇILIŞTAKİ DİSKİN MAVİ IŞIĞI?
15 January 2010 22:48
@Volleybjk,

Senden birşeye daha bakmanı isteyeceğiz.

Wii açılırken normalde bir kere DVD'nin ışığı yanıp sönüyor.

Bu sende tamam. Asıl can alıcı nokta bu bir kere yanmadan sonra 2 kere göz kırpar gibi yanıp sönmesi. Eğer bu işlem oluyorsa Boot2'ye kurulu bir bootmii var demek. bu işlem luyorsa Wii kurtulur ama değilse işte orasını bilemiyorum.

Cevaplarsan sviniriz.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!