Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Kurulumla İlgili Sorular, Sorunlar

Gönderen biologgg 
Kurulumla İlgili Sorular, Sorunlar
10 January 2010 13:07
Sevgili yardımsever arkadaşlarım.. (Giriş cümlesi smiling smiley)
Birkaç gündür burada yayınlanan REHBERLER yardımıyla bir hayli ilerlediğimi düşünüyorum. Bazı işlem basamaklarını gerçekleştirmiş bulunuyorum.
- Yaptıklarımdan bahsedecek olursam 1, 2, 3 ve 4 nolu rehberler 4.2E olan sisteme uygun şekilde uygulandı. (Hiçbirinin tam olarak yüklndiğinden emin değilim)
- HDD WBSF Manager ile formatlandı. (160 GB USB HDD)
- HDD'nin içerisine wiiso.com daki 70 mb'lik ciso oyun aynı programla atıldı. Oyunun sitedeki ismi: Horrid Henry Pal CISO Wii (küçük boyutta olduğu için tercih edildi)
- HBC ile USB Loader açılarak oyuna ulaşıldı. Oyun yükleme sayfasında ayar bölümü vardır. Anlamadığım için fazla kurcalamadım. Kemerlerinizi bağlayın uyarısından sonra siyah ekran gelmektedir.
Bilgi: HDD WBSF formatındadır. Loader olarak Configurable USB Loader (NTFS Çalıştırabilir umuduyla) kullanılmaktadır.

(Oyun Yükleme Sayfasındaki ayarlar)

Şimdi Sorularımız:
1. Ben elimdeki dvd oyunları HDD'ye nasıl atabilirim?
2. cISO'yu ISO'ya nasıl dönüştürebilirim?
3. Bu oyunu(Horrid Henry) neden oynayamadım?
4.Priiloader'i yüklemiştim. Her defasında wii priiloader menusuyle açıyor. Ayarları değiştirmeme rağmen.

2 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 14:12 tarihinde biologgg tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - IMG_3973.jpg (153 KB)

Re: Acemiden seçmece sorular
10 January 2010 14:37
1. Oyunlar orjinalse Conf.Usb Loader içinden + tuşuna basarak sanıyorum, wii'nin sürücüsü D3-2 değil ise yedeklenmiş dvd'leri de aynı şekilde atabilirsin... Aynı zamanda yedeklenmiş olanların ImgBurn programıyla imajını alarak ve wbfs manager tarzı programlar kullanarak hdd'ye atabilirsin.

2. Buradaki Wii Backup Manager isimli programla : [gbatemp.net]

3. 002 fix'i istiyor olabilir... Bu değilse bilemiyorum...

4. Priiloader içinde Autoboot seçeneğini System Menu yapmalısın, yine de priiloader açılıyorsa bilemeyeceğim.
Re: Kurulumla İlgili Sorular, Sorunlar
10 January 2010 15:19
Teşekkür ederim cevabınız için.
Wiiflow ile elimdeki sport paketini HDD'ye atınca normal olarak birşey yapmadan çalıştı. Aynı zamanda cUSB Loader ile de çalıştı. Sanırım indirdiğim oyunda hata varmış. Yada bilmediğim bir ayar daha var.
Bu durumda
1. sorumun cevabı tamamdır.
3. Sorunun cevabınıda şimdilik bozuk olduğu için diyeceğim.
2. Programı deneyeceğim.
4. Sorun şu an için hallolmadı seçenekleri denememe rağmen yine priiloaderden açılıyor.

1 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 15:21 tarihinde biologgg tarafından düzenlenmiştir.
10 January 2010 18:03
CISO oyunları ISO'ya çeviren program var. Basit bir rehber yazmıştm.

Linki: [konsol.tepetaklak.com]
15 January 2010 20:53
4.2u çipli wii ye rehberlerdeki 1,2,3,4 nolu adımları uyguladım. daha sonra wiiflow u hbc içinden çalıştırdığımda siyah ekranla karşılaştım. kumandanın hiçbir tuşu çalışmadığı için wii yi kapattım şimdi de hiç bir şekilde açamıyorum. sadece eject tuşu çalışıyor. ne yapabilirm acil yardımınızı bekliyorum.
15 January 2010 20:58
Power tuşuna birkaç aniye basılı tut. Sarı ışık kırmızıya dönecek. Bu Wii'yi tamamen kapatır. Sonra tekrar Power tuşuna bas bakalım. Menü gelecek mi?
15 January 2010 21:05
yok malesef gelmıyor.
15 January 2010 21:09
simdi senin wii siyah ekran da ve acilmiyormu dogrumu anladim
son kurdugun sey de wiiflow du
bundan once acildimi wii
sd kart veya hdd takiliysa wii den bunlari cikar bi ac bakalim ne olacak
15 January 2010 21:12
hepsini denedim ama açılmıyor. Sd kartı çıkardım taktım kabloları söktüm taktım ama olmuyor.
15 January 2010 21:14
Kumandaya bsınca birinde 4 diğerinde 3 ışık yanıyor.
15 January 2010 21:15
arkadasim preloader falan yukledinmi
hersey wiiflowa kadar normal ken wiiflowu calistirdiktan sonra mi wii yi acamiyorsun
ilk defa duyuyorum boyle bir sey
ekranda herhangi bir yazi hata falan varmi
neler yukledin makinaya
15 January 2010 21:16
Preloader kumuşmuydun?
15 January 2010 21:17
3 isk yananin sarzi azalmis yani baska bi anlama gelmiyor
15 January 2010 21:18
IOS 70 ile ilgili herhangi bir işlem yaptın mı?
15 January 2010 21:18
rehberdeki sıraya göre giderek programları yükledim preloader yüklemedim. İos doysalarını falan yükledim. Hepsi bitti. wiiflow yükleyip homebrwden load dedim ve ekran karardı. Sonrasındada açılmadı. Valla bende şaşırdım denizi geçip derede boğuldum .
15 January 2010 21:20
aga sen tv nin kumandasina falan basip wii nin bagli oldugu yerden baska yere gecmeyesin
olurmu olur
15 January 2010 21:21
ios 70 ile ilgili birşey yapmadım.
15 January 2010 21:23
dedezade
aga sen tv nin kumandasina falan basip wii nin bagli oldugu yerden baska yere gecmeyesin
olurmu olur

Keske oyle olsaydı. Hiç güleceğm yoktu...denedim oda değil
15 January 2010 21:24
Valla rehberlerde bu dediğin gibi bir durumla seni bırakacak bir işlem yok.
Tam bir power cycle yaparak (wii'yi prizden çekip bir süre bekleyip) tekrar açmayı dene.
15 January 2010 21:29
Wii açılırken gelen bir Health screen ekranı var. A tuşuna basıp geçtiğin. Orası geliyor mu?
15 January 2010 21:29
denedim yine açılmıyor. sadece eject tuşuna basılca ses geliyor açılıyor ama görüntü ve hareket yok yine.
15 January 2010 21:31
aga ses geliyorsa kablo ile ilgili bir sey olmasin wii yi tv ye bagladigin video kablosu
ses gelyorsa calisiyor demektir
15 January 2010 21:34
Wii bootmii'nin boot2'ye kurulabildiği bir wii miydi? 3 nolu rehberi kullanarak yedek almıştın değil mi?
Eğer full brick olduysan infectus ile hala kurtarma şansın var, onu diyeyim de baştan.

Tabii menünün akibetini tam olarak öğrenmek için recovery menüye girmek lazım bir önce.
15 January 2010 21:35
Ses derken şöyle anlatayım. Eject tuşuna basınca gelen ses var ya o ses geliyor sadece. Onun dışında POWER tuşu çalışmıyor. Kumandalar çalışmıyor. Kabloları baştan aşağı söküp taktım yine olmadı. CD takıp çıkardım SD kartı takıp çıkardım. Değişen hiç birşey olmadı.
15 January 2010 21:36
Ses derken menünün sesi mi yoksa sürücünün sesi mi anlamadım?

Menünün sesi geliyorsa banner brick..
15 January 2010 21:38
WiiCrazy
Wii bootmii'nin boot2'ye kurulabildiği bir wii miydi? 3 nolu rehberi kullanarak yedek almıştın değil mi?
Eğer full brick olduysan infectus ile hala kurtarma şansın var, onu diyeyim de baştan.

Tabii menünün akibetini tam olarak öğrenmek için recovery menüye girmek lazım bir önce.

Nand dosyasını alabildim. dediğiniz işlemleri nasıl yapabilirim.
15 January 2010 21:39
Bootmi'yi nereye kurmuştun? IOS olarak mı? Boot2'ye mi?
15 January 2010 21:42
Öyle bir uyarı vermedi.
15 January 2010 21:46
Valla muhtemelen sen yapamazsın, aşağıdaki konudaki DangerArea nick'li arkadaş infectus kullanmaya çalışıyordu onunla temas kurmaya çalış, eğer infectus ile kullanacağı yazılım işini hallettiyse sana yardımcı olabilir...

[konsol.tepetaklak.com]

Söylediklerine dayanarak senin makinedeki durum full brick gibi gözüküyor...

Recovery menüye girmeye gelince bunun için savemii denen gc memory slot'una takılan bir zımbırtı gerekiyor.. yahut bir nolu gc portuna takılı bir gc kolunda yukarı/aşağı/sağ/sol tuşlarına açılışta aynı anda basarak girilebiliyor.

Recovery menüye girilebilmesi demek menünün ve kullandığı ios'un (senin durumunda ios 70) sağlam olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca belirttiğin durumu wii içindeki bluetooth modülün arızalanması durumunda da yaşanma ihtimali var. Full brick rehberler ile alakalı olmadığı için bu durum da muhtemel.

1 kez düzenlendi. En son 15/01/2010 21:47 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 January 2010 21:55
Fullbrickte uyarı vermiyor mu? Yazıların çıkması gerekiyor diye biliyorum.

Wii'nin garantisi devam ediyor mu? Eğer ediyorsa sana verebileceğim en iyi tavsiye Nortec servisini arayıp böyle böyle oldu Wii hiçbirşeye tepki vermiyor! ne yapmalıyım demektir...

En doğru cevabı servis verebilir ancak. Eğer fullbrick olduysa buna ne HBC, ne Wiiflow sebep olabilir. Çünkü bu işlemleri onlarca kişi yapıyor.

Wiicrazy'nin dediği gibi IOS 70'e bir müdahale yapılmışsa (yanlışlıkla bile olsa) makina gidebiliyor.

Birde sormadan duramayacağım, Wii'yi açtığın zaman DVD'nin ışığı bir kere yanıp sönüyor mu?
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!