Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'de islem yapamama

Gönderen Maniak_Mafia 
Wii'de islem yapamama
28 December 2009 20:36
Selam,

Wii version 3.4E Yeni HBC ve bannerbomb yukledim daha sonra bootmii yukleyip yedek aldim.

Kopya oyunu DVD ile oynamak icin Rehberden TBR-->CIOS ardindan Neogamma yi kurdum,Daha sonra internetchannel'i kurdum Neogamma ve internetchannel i wad olarak kurdum.Kurdugum zaman sorunsuz kopya CD calistirdi oyun oynadim.

Suanda HBC de dahil hicbir sekilde wii de islem yapamiyorum.Yani neogammayi veya herhangi baska bir kanali actigimda aciliyormus gibi yapiyor ama simsiyah ekran kaliyor.Yani acilmiyor.Reset te atamiyorum.Dedim geri yedegini kurayim duzelsin SD karti da ulasamiyorum.

Not: HBC actigim zaman apps dosyasini okuyor mesela USB loader,Wad manager v.s.. gibi ama bunlardan birisine tikladigim zaman simsiyah ekran geliyor islem yapmiyor.

Neden olabilir? Ne yapabilirim?

Re: Wii'de islem yapamama
28 December 2009 20:53
HBC çalışırken hangi ios'u kullandığını söylüyor? Bu ios bozulmuş gibi gözüküyor sanki, temiz bir versiyonunu yüklemek lazım gelebilir...

Uygulamalar da genelde IOS 36'yı kullanır, bunun yamulmuş olma ihtimali de yüksek...

Sd kart içerisindeki dosya sistemi bozulmuş olabilir, içindeki dosyaları yedekleyip, format atıp tekrar deneyebilirsin...

Ha bu arada elindeki wii yeni boot2'ye sahip bir wii ise 3.4 öncesi IOS'lardan yüklemek te buna sebep olur, pek tabii bu ios'un ilgili uygulamalarda kullanılması durumunda karşılaşırsın... yine bu durumda eski versiyonu yüklenmiş IOS 36 söz konusudur büyük ihtimalle...

Rehberdekilerin haricinde bir işlem yaptın mı wii ye?
28 December 2009 20:55
Ha tavsiyem şudur homebrew channel'in ios'unu not et, bannerbomb ile tekrar kurmaya çalış.... bakalım eski kullandığı ios'u mu seçiyor başka bir tane mi seçiyor... kullandığı/kullanacağı ios'a göre wad manager derleyip gönderebilirim...
28 December 2009 21:01
Rehberler haricinde sadece Backup launcher yukledim ve sildim.

Dedigin gibi ios36 bozulmus olabilìr cunku karta defalarca format attim defalarca siteden yeniden yukledim ama nafile wii cevap vermiyor.

Bu durumda 4.2 yemi update etmeliyim yada nasil sorunu giderebilirim?
28 December 2009 21:03
WiiCrazy
Ha tavsiyem şudur homebrew channel'in ios'unu not et, bannerbomb ile tekrar kurmaya çalış.... bakalım eski kullandığı ios'u mu seçiyor başka bir tane mi seçiyor... kullandığı/kullanacağı ios'a göre wad manager derleyip gönderebilirim...

o iosu nasil kotrol edecegim ?

Wad manager acmak istedigimde islem yapmiyor HBC yeni bir wad yuklemek istedigimde basiyorum HBC den wad managera ama acmiyor gene siyah ekran.
28 December 2009 21:19
HBC'yi çalıştırdığın zaman remote tuşunda home tuşuna basarsan sağ üstte hangi IOS'u kullandığını gösteriyor.
28 December 2009 21:21
ok tuzruhu aynen dedigin gibi

IOS 35 v12.16

Bu yaziyordu
28 December 2009 21:30
wiicrazy nin dedigini anladinmi hbc yi ilk kuruyormus gibi bannerbomb ile kur yani privat ve boot.elf i sd kartin kokune atip
wii \datamanagement \ channel\ sd \boot.elf seklinde yukle
28 December 2009 21:46
IOS 35 Homebrew channel için pek te düzgün bir ios değil, homebrew channel'i tekrar kurarsan sanıyorum problem düzelir. Homebrew channel'i tekrar kurarken yine IOS 35'i kullacağım derse tekrar kurma bu arada...

Bakalım duruma göre sana IOS 36'ya reload eden bir wad manager falan gönderirim, ama önce bir homebrew channel'i tekrar kurmayı dene.
28 December 2009 22:11
bende de ios35 de calisiyor bunun ne gibi bir sakincasi var
28 December 2009 22:56
Homebrew channel'in genelde seçmediği bir ios o bakımdan söyledim... IOS 36'yı tercih eder genelde ya da ne bileyim IOS 51'i falan eğer sistem 3.4 ise...

Bir de pek tabii homebrew channel'in bug tracker'ında problem bildirenlerden büyük bir bölümünde hbc IOS 35'i kullandığı için... gerçi orada yazılan problem (network init'in sıkça başarısız olması) arkadaşın problemi ile aynı değil...
28 December 2009 23:00
ben yeniden kurdum bu sefer de ios61 e kurdu
29 December 2009 05:05
IOS 61 doğru seçim, HBC Haklı :p
29 December 2009 06:56
ArkadaslaR yeniden kurmayi defalarca denedim zaten olmadi ondan sonra care aramaya basladim.

Simdi Homebrew channel i yeniden kurmak icin SD karta gerekenleri atiyorum.

Wii \Datamanagement \ channel\ sd \boot.elf Evet yukle dedikten sonra siyah ekran merhaba diyor ve elveda etmiyor anca fisi cektigim zaman wii menuye donebiliyorum.Yani kuramiyorum.HBC den de denedigimde aynisi oluyor.

Botmii ile aldigim yedegi geri kurmak istedigimdede SD karta hic ulasamiyorum.

Wersiyon update etsem duzelirmi acaba?Alakasi yok ama baska ne sekilde cözülebilirki bilmiyorum.Ama tahminim Cios Custom yukleme rehberinden yukledigim dosyalar bunu bu sekile getirdi.

Ayribir soru : Eger update edersem 4.2 ye cikacagim zannedersem ki ozaman yukledigim bannerbom ve HBC kaybolurmu veya kaybolmaz ise Brick olabilirmiyim?
29 December 2009 08:53
Update edersen hbc kaybolmaz (yeni versşyın olduğu için) ama tavsiye etmem şu anda...
Eğer bootmii boot2'ye yüklü değil ise restore yapmanı da tavsiye etmem, riskli bir işlem full brick olma ihtimali var... restore işlemi sadece boot2'ye yüklü bootmii'si olanlarda güvenli...

Akşam bir şeyler compile edip göndereyim sana, problem ios'un corrupt olması gibi gözüküyor... tbr programını çalıştırmayı deneyebilirsin bu arada... hbc içinden programlar çalışmıyor derken hiç bir program mı çalışmıyor yoksa wad manager vesaire belli programlar mı çalışmıyor... net bunun bilgisini verir misin.
31 December 2009 07:05
HBC icerisinde Hicbir program calismiyor yanisira Neogamma v.s actigim zaman siyah ekran takili kaliyor.Fisi cekince ana menuyu gorebiliyorum aksi taktirde Kilitliyor.TBR de calismiyor.

keyfim hepten gitti bu bole oldu olali iyi bir haber ver wiicrazy kurtar beni su dertten,..
31 December 2009 08:24
HBC içerisinde nasıl hiçbir program çalışmıyor? Apps klasörünün içinde uygulama var mı? Eğer uygulama varsa .dol uzantılı dosyaların ismi boot.dol olarak mı göeünüyor yoksa başka isimle mi?

Biraz açıklayıcı bilgi verirsen ve ayrıca hangi işlemlerden sonra bu hale geldiğini yazarsan.
31 December 2009 08:34
Hiçbir program derken denediğin programlara örnek verebilir misin... backup loader / usb loader / neogamma falan gibi cios kullanan uygulamalar dışındaki uygulamalardan mesela...
02 January 2010 03:21
Wiicrazy,inan denediklerimin hepsini yazmissin daha baska bise denemedim calisiyormu calismiyormu diye,

Deneyipte calismayanlar (HBC icerisinde)

USB loader,
NEogamma,
TBR,
Backup launcher,
Wadmanager 1.3 ve 1.5

HBC disinda yani SD kart ile HBC yi yeniden kurmayi denedim,Wadmanager calistirmayi denedim olmadi.

Tuzruhu,

Evet hepsi Apps Klasorunun icerisinde zaten ilk rehber yardimiyla softmod yukledigimde hepsini HBC icerisinden yaptim yani problemim yoktu.

Yaptiklarim,

Bannerbomb ile HBC yuklendi,
Divx yukledim,
TBR ile Custum Cios (4.0-4.1 alti icin)
Botmii,
Neogamma,
Backuplauncher(yukledim sildim)
internetchannel.

Hepsi bukadar,Bu islemleri yaptim kopya DVD ile oyun oynadim internetchannel'a girdim v.s...Calisiyordu,

Makinayi kapadim ertesi gun oynamak icin actim neogamma tikladim ama siyah ekranla basbasa kaldim,Kanal calismadi.Digerlerini deneyim dedim HBC icinden acmaya calistim olmadi,

Problem: Herhangi bir islem yapmaya kalktigim zaman mesala HBC icerisinden USB loader veya herhangi baska birsey siyah ekran geliyor kitliyor gitmiyor wii menuye veya geriye donemiyorum taaki fisi cekip takip yeniden baslatincaya kadar.

ilk softmod yuklerken SD kartin ici Wad lar ile doluydu acaba yanlislikla bir ciosmu yukledim bilemiyorum.NE oldu onuda bilemiyorum Herseyi bu siteden yukledim tum rehberleri defalarca okudum.Hepsini versiyonuma uygun sekilde yaptim.Ama olan bu.

Ne yapmam lazim?
02 January 2010 08:00
Harddisk'mi kullanıyorsun?

HDD'de problem olmuş olabilir.
02 January 2010 13:40
Maniak_Mafia : Anlamaya çalıştığım şey şu, cios kullanan uygulamalarda mı problem yaşıyorsun yoksa tüm uygulamalarda mı... wiibrew.org sitesine gir bir sürü program var, onlardan 5-6 tanesini dene bakalım... oyun, emülatör vesaire... bunlar cios'a ihtiyaç duymaz...

sen sadece cios kullanan uygulamaları denemişsin... muhtemelen başta da dediğim gibi ios'larından biri bozulmuş gibi gözüküyor... ios 36'nın çok eski bir versiyonu sende yüklü ise mesela olabilecek bir şey bu...(yeni boot2'den dolayı)
02 January 2010 18:55
Bu arada problemin bir ihtimalle ciosların nintendo update'i tarafından ezilmiş olması olabilir ya da nusd ile falan 249'u indirip yüklediysen de olmuş olabilir... Cios kullanan uygulamalarda siyah ekranın bir açıklaması bu olabilir yani...

Menü versiyonun 4.2'ye çıkmış olmasın?
03 January 2010 02:25
WiiCrazy
Bu arada problemin bir ihtimalle ciosların nintendo update'i tarafından ezilmiş olması olabilir ya da nusd ile falan 249'u indirip yüklediysen de olmuş olabilir... Cios kullanan uygulamalarda siyah ekranın bir açıklaması bu olabilir yani...

Menü versiyonun 4.2'ye çıkmış olmasın?

Wiicrazy wiibrew den bi kac sey yukledim ama ayni problem ne SD kart ta girebiliyorum nede CD-Nede usb-

Versiyonum 3.4E hala ayni duyor.Ama sanirsam enson rehber Custom cios yuklerken HBC ters donmustu duzlenmedi bende tekrardan HBC ve botmii yukledim sonra duzeldi SD kartimin icerisinde bulunan,

CIOS36_rev5-64-v1042.wad
cIOS36_rev10-Installer.dol
cIOS36_rev10-Installer.wad
cIOS249-IOS36-rev07.wad
CIOSv7.wad
IOS35.wad
IOS36.wad

Bunlardan birisini yukledim(yanlislikla) ki bu 100 de 99,9 ihtimal 249 du.Sonradan dank etti kafama.

Ama HBC yi acabilip SD karti gorebiliyorum.Ama icerigini kullanamiyorum.
eger Cioslardan biri veya birkaci ezilmis ise HBC calisirmiydi.Oda Cios la calisiyor bildigim kadariyla.
Internetchannel,HAvadurumu,Haberkanali v.s gibi kanallar aciliyor sorunsuz.

Neogamma,Bakuplauncher,Wadmanager,usbloader gibi programlar acilmiyo.(hepsi SD karttan HBC ile ve direk wii SD kart menude denendi)

cios(lar) ezildi zarar gordu tahminim.

Bu arada orjinal oyun oynayabiliyorum belki faydasi olur diye yazmayi uygun gordum.

Kurtarin beni PLS

video: [www.dailymotion.com]

2 kez düzenlendi. En son 03/01/2010 04:21 tarihinde Maniak_Mafia tarafından düzenlenmiştir.
03 January 2010 02:26
tuzruhu
Harddisk'mi kullanıyorsun?

HDD'de problem olmuş olabilir.

Yok HDD kullanmiyorum.
03 January 2010 07:30
Sıkıntıyı şurada yaşıyoruz, bizim buradaki rehberlerin hiç ama hiçbirinde cIOS249-IOS36-rev07.wad kurun falan şeklinde bir ibare yok... varsa bile bu seninki gibi yeni boot2 yazılımına sahip olanlarda iş görmeyecektir. Cios'un rev07'si muhtemelen boot2 ile uyumsuz bir IOS 36'yı kullandığı için problemi yaşıyorsun.

İkinci sıkıntı da şu, gerçek homebrew programlardan (homebrew oyun mesela) birini çalıştırmaya kalksaydın çalışacağını görecektin.

rev14'ün wad'ını bulup cBoot2 ile kurarsan problemin düzelir... cBoot2 ile ilgili rehber bizim sitede yok, şu an benim de ekleyecek vaktim yok. cBoot2 kullanarak softmod anlatan sitelerdeki rehberlerin ilk kısmını kullanabilirsin.
04 January 2010 06:41
WiiCrazy
Sıkıntıyı şurada yaşıyoruz, bizim buradaki rehberlerin hiç ama hiçbirinde cIOS249-IOS36-rev07.wad kurun falan şeklinde bir ibare yok... varsa bile bu seninki gibi yeni boot2 yazılımına sahip olanlarda iş görmeyecektir. Cios'un rev07'si muhtemelen boot2 ile uyumsuz bir IOS 36'yı kullandığı için problemi yaşıyorsun.

İkinci sıkıntı da şu, gerçek homebrew programlardan (homebrew oyun mesela) birini çalıştırmaya kalksaydın çalışacağını görecektin.

rev14'ün wad'ını bulup cBoot2 ile kurarsan problemin düzelir... cBoot2 ile ilgili rehber bizim sitede yok, şu an benim de ekleyecek vaktim yok. cBoot2 kullanarak softmod anlatan sitelerdeki rehberlerin ilk kısmını kullanabilirsin.

Dedigini denedim cboot2 yi ama oda HBC ile kuruluyor,Olmadi SD karti okumadi gene yani cBoot2 yide kuramiyorum siyah ekrani asamiyorum ki kurayim.

HBC oyunlarinida acmiyor

Bu arada baktim yukledigim 249 degilmis sadece CIOS36 yaziyo.

yuklemeye calistigim cboot2 v16 ve son versiyonuydu.2sinide denedim.Sonuc olumsuz.

simdi ya update edecem belki duzelir diye yada NAND.bin dosyasini kafasina calacam wiimin.Hangisi daha iyi olur yani hangisi ile duzelebilirim tahminen?>Versiyonum 3.4E

2 kez düzenlendi. En son 04/01/2010 06:54 tarihinde Maniak_Mafia tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 08:08
cBoot2'nin derlenmiş hali var, sd karta dosyalarını atıyorsun, hbc içerisinden bootmii'yi çalıştırdığında bootmii cBoot2 açıyor o da wad manager'ı...

Dediğim gibi bazı sitelerde softmod rehberlerinde var tamamen sd kart içeriği olarak.
03 February 2010 13:38
// edit

Sorun, versiyonumu 4.2 ye update ettikten ve CUSTOM CIOS yeniledikten sonra cözülmüstür

Konu silinebilir

Tekrar Tesekkurler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!