Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Chipin modelini görememe anlayamama sorunsalı (??)

Gönderen Cumtak 
Chipin modelini görememe anlayamama sorunsalı (??)
22 December 2009 16:25
Xbox'ımı bi wii ile takasladım.Kopya oyunları taktığımda oyun yerinde gorunuyo ve girip oynayabiliyorum ama mod chip midir ? softmod mudur ? chipse hangisidir bir türlü cozemendim sad smiley Bunu nasıl oğrenebilirim acaba ? Birde konsolun kendi versiyonu kac onu ogrensem iyi olucak :\

Re: Chipin modelini görememe anlayamama sorunsalı (??)
22 December 2009 16:50
makinan cipli
versiyon icin wii menude wii sonrada settings e girdiginde ust sagda 4.1e veya 3.2e seklinde yazar
22 December 2009 17:51
Teşekkür ederim peki içini açmadan hangi chip olduğunu ogrenebilirmiyim birde 4.2 için bi tehlikem varmı ? Birde makine acıkken bazı oyunlarda durmadan icerden ''BİP'' sesi geliyo hani şu süpermarket kasalarındakinin aynısı yalnızca cok daha kısık seslisi gibi ? sizde de varmı bu olay ?
22 December 2009 18:39
Çok çok düşük bir ihtimal cioscorp'lu da olabilir... yeni nesil çiplerden ise sd kart boşluğundan baktığında kırmızı/yeşil led'ini görebilirsin çipin... Tam olarak ne olduğunu öğrenebilmek için en iyisi içini açman lazım.

Seri numarasına bak wii'nin LKM ile başlıyor ise korean'dır, bu wii'leri resmi nintendo update'i ile 4.2'ye çıkarırsan brick oluyorlar. Bunun dışında 4.2 Menü Haberler Kötü konusundaki etkileri var ama an itibariyle pek de önemli etkiler değil.
27 December 2009 22:17
Şimdi new super mario bros wii için update yapmam lazım ama hangisi olduğunu bilmediğimden yapamıyorum grinning smiley Şunu sorucam eğer diyelim ki wasabininkini indirdim dvdye yazdım wii ye taktım eğer wasabi değilse update etsem bişe olurmu ? yoksa bu makine cipsiz diye uyarırmı makine ne der acaba ?
27 December 2009 22:22
Sanırım update etmez. Sonuçta program kendi çipini araycak ki öyle yazacak.
27 December 2009 22:58
Yanlış çipin update dvd'sini kullanmanın bir zarar getireceğini düşünmüyorum.
29 December 2009 19:31
Saolun gercekten cok hayırlı bir forum işe yarar sürüyle bilgi var . Hepinizin eline sağlık =)
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!