Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Usb oyunları Channel yapmak ?

Gönderen 860462 
Re: Usb oyunları Channel yapmak ?
28 December 2009 18:47
Tuzruhu benim ciosları miosları sen yüklemiştin, benim cioslar uygunmudur bunu yapmaya ? Ben kaçtır nedir bilmiorum çünkü.

28 December 2009 18:49
yuklenmis olsa bile gene yukleyebilirsin bir problem olmaz hermes cios dan bahsediyorsan
28 December 2009 19:17
Arkadaşlar kavram kargaşası yaşıyor gibiyiz sanki. Pc'de kullanırken wbfs uyumlu disk / uyumsuz disk diye bir kavram yok... Çıkarsa böyle bir uyumsuzluk wii tarafında çıkıyor... O da genelde bu harddisklerin güç gereksinimleri ile falan alakalı, zira amcamlar wii'yi yaparken millet buna harddisk takar kullanır diye tasarlamamışlar...

Pc'de yaşanabilecek uyumsuzluklar muhtemelen program kaynaklıdır, öncelikli giderme yöntemi olarak diski bölmek denenebilir. Tuzruhu'nun da rehberini yaptığı komut satırından çalışan program denenebilir misal... wbfs için de bir sürü program var bu arada...
28 December 2009 19:41
@wiicrazy
arkadasin problemi wbfs format atamamak ..
bende 2 hdd ye format atamamistim her programi kullanmama ragmen
28 December 2009 19:52
@dedezade : farkındayım da bu formatlama problemi ile sadece bir kez sdhc kart ile karşılaştım... onda da benim card reader'ın sdhc ile ilgili yamulması söz konusuydu muhtemelen.
28 December 2009 20:00
valla elimde 2gb bir flas disk var omrumu yedi bir turlu format atamadim wbfs formattan bahsediyorum tabiki biraz once gene denedim bak verdigi hata soyle
an error occurred while attempting to format the drive
28 December 2009 20:08
confused smiley evrekaa evrakaaa diyemi bagirmisti zati muhterem bende buulduuum buulduuum diye bagirayim bari
simdi bu flas diskime wbfs ile format atamiyordum her seferinde icinde hicbir sey yokken denemistim
allah allah ise bak yav dur bi icine bi iki sey atip oyle deniyim dedim
ve evet format atti su an wbfs formata donustu
yani icinde hic bir veri yokken hata verirken icine birseyler atip wbfs manager ile format attim hata vermedi
aklim ermedi bu ise
@860462 arkadas bosken degilde icine birseyler atip dene bakalim sende de olacakmi
hot smileysmiling bouncing smileyconfused smiley
28 December 2009 20:10
@wiicrazy aga sen bu ise nedersin senden bilimsel bir aciklama bekliyorum spinning smiley sticking its tongue out
28 December 2009 20:12
mantıksız derim, şans derim, şartlar öyle gerektirmiş derim, kader derim... ne diyem mahmut mu diyem? :p
28 December 2009 20:26
WiiCrazy
mantıksız derim, şans derim, şartlar öyle gerektirmiş derim, kader derim... ne diyem mahmut mu diyem? :p

baya bi bilimsel olmus cevabinsmiling smiley
bu arada formatla da kalmadim oyun atip denedim oyunda calisti
format atamayanlara duyrulur smiling smiley
28 December 2009 21:03
walla ilginize tekrar tekrar teşekkür ediyorum, yardımcı olabilecekseniz wbs format atabilen bir program tavsiyesi işimi görür. Gerisinde benzaten oyunları yükler wii'de oynarım. Ama ne yazıkki 4 farklı bilgisayara (ikisi vista, biri xp diğeri win7 olmak üzere) wbfs yükledim ama format attıramadım. Sizin o bahsettiğiniz uzun işlemleride yapabileceğimi zannetmediğim için geriye tek çare olarak ya elimdekileri bir şekilde formatlıyacağım yada yeni sizin tavsiye ettiinizucuz 60-80 gb bir harddisk alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
28 December 2009 21:06
Hea,

Şans işte, çünkü 80'liktede olmuyordu ilk zamanlar bir şekilde formatladım. Flash disk formatlanmıyordu oda iki kucaladım oldu bi süre sonra ama 500'lük olmuyor. İçine 10gb bşyler atayim öyleyse birazdaha deniyim.
28 December 2009 22:22
Öff çıldırcam ya 30 gb şey koydum formatla dedim böyle bi 5-10 saniye bekledi (ilk defa 1 saniyeden fazla beklediğim için nasıl bir heyecanlandım bilemezsini)sonra gene aynı. Başka bir programla Wbfs formatı attırın bana gözünüzü seviyim.
28 December 2009 22:44
wbfs_inteligent_gui_v6 birde bu programi dene
bu da linki
[www.tekdosya.com]
simdi bak
once hdd ni pc ye bagla sonra indirdigin klasorun icinden programi calistir(klasorun disina cikarma)
sag ustte usb wii drive yazan yerin altinda ki kutucuktan hdd ni sec hangi harfdeyse
onun ustunde format partition yere tikla uyari gelecek kabul et ve format atmis oldun insaallah
28 December 2009 22:54
Bakıyorum dur gitme biyere..
28 December 2009 23:00
burdayim sabaha kadar seni bekliyorum
28 December 2009 23:04
Incorrect or unformatted partitation diyor.

Yalan ki bu ?
28 December 2009 23:07
yani format atmadimi
28 December 2009 23:08
Bugün 40 kere bölüm silip silip hızlı formatlandırdım harddiski. Hala gözümün içine baka baka formatlanmamış bölüm falan diyor.
28 December 2009 23:09
Evet atmadı. Harddisk mi bozuk ? Yeni aldım bence bozuk filan değil.
28 December 2009 23:09
arkadas msn adresini versene
28 December 2009 23:14
29 December 2009 17:04
Sorun halloldu..

Ama nasıl ?

Samsung S2 500gb'lık hdd ne wbfs'ye döndürülüyor, nede içindeki ntfs formatındaki oyunlar cfg-usb loader programı ile gözüküyordu. Kısacası wii için değil o harddisk. Aldığım yere gittim, (teknosa) dedim böyle böyle ben yasadışı bi işlem yapmaya çalışıyorum bana yardımcı olun dedim, tabi dediler yeni harddisk verdiler. Ordaki teşhirdeki laptoplardan birine wbfs manager 3.0 yükledim gösterdim samsung hata veriyor formatlanmıyor diye. Sonr kutu içerisindki aynı samsung harddiskten bir tane daha açıp onu denedik oda yok. Üçüncü olarak (başka 500'lük kalmamıştı mecburiyetten) Daha ucuz olan 500gb'lık transcend verdiler. İlk başta yok olmaz istemem onu dedim ama baktık wbfs formatını başarıyla oldu. Alsam mı acaba derken bari wii'de gözükürmü hemen oradan dedezade'nin harddisk&wii uyumu konusunada baktım, çalışıyormuş. (internet çok yararlı o yüzden) Adamda bu military birşey darbeye dayanıklı bozulmaz wii'nin yanında dururken wii remote'la buna tokatda çaksan banamısın demez diyerek beni ikna etti. Samsung gibi zarif birşey değil aksine kaba saba bişey ama neyse aldım nihayetinde sorun çözüldü. (değiştirmeye %15 kesinti cezası ödedim, daha ucuz olanı keriz gibi daha pahalıya aldım, mutsuzum)

Bu arada ayrıyetten Dedezade' buradan çok teşekkürlerimi sunarım. Dün gece sağolsun benimle birlikte sabah 5'e kadar (Türkiye saatine göre) ilgilendi. Böyle yardım sever insanların olduğunu görmek gerçekten keyif verici.
Wiicrazy & Tuzruhu'nada ayrıyetten teşekkürler.

İyi oyunlar herkese winking smiley
29 December 2009 17:11
Sorunun hallolduğuna göre bu konu kiliti haketmiş midir acaba?

(Not bu arada o Teknosa hangi mağaza? Oraya biz de gidelim illegal işlemlere yardımcı da oluyorlarmış)
29 December 2009 18:18
acik sozluluk bazan ise yariyor demekki neyse hayirli olsun arkadasim artik sende baskalarina yardim icin sabahlarsin bundan sonra
konu kitlensin artik
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!