Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Usb oyunları Channel yapmak ?

Gönderen 860462 
Usb oyunları Channel yapmak ?
21 December 2009 02:54
Öncelikle softmode yaparken desteğini hiç eksik etmeyen hatta kendisi sayesinde bunu başardığım tuzruhu'na harcadığı saatler adına buradan teşekkürü bir borç bilirim. Gerek forumdan yardımları ile gerek yazdığı yardım makaleleriyle imdadımıza koşup bizleri aydınlattığı için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

-Sorular-

1- Wiiflow'da NewsuperMario bros. oynanmıyor mu ? Diğer oyunları oynuyorum da süpermario'da eror meydana geliyor. Bir başka program ile (adını unuttum) sorunsuz, kilitlenmeden oynayabiliyorum ama wiifowda hiç açamadım. Acaba çalıştırmıyormu yoksa ayarım mı eksik ? (002 ayarını açık ve kapalıda denedim, gene yok)

2- Wiiflow'dan Mario oynamak yalan olduğuna göre küçük kardeşiminde bu oyunu hbc'den girip bir sürü ayar içinden giriş yapmasını istemiyorum. Anamenüden channel şekilde kullanabileceğimiz wiiflow bunu yapamıyorsa marionun kendisini oraya channel yapabilirmiyim ?

Yada bunun için bir başka önerebileceğiniz bir yöntem var mı ? (Bu arada usbdisk'e yüklü oyunlar, oradan oynuyorum)

Sorularım vardı başka ama malüm bu saate unuttum diğerlerini smiling smiley Ama genede bunlara vereceğiniz cevaplar yeterli olacaktır.
İlginize teşekkür ederim.

1 kez düzenlendi. En son 21/12/2009 02:56 tarihinde 860462 tarafından düzenlenmiştir.

Re: Usb oyunları Channel yapmak ?
21 December 2009 09:40
Cevap 1- Wiiflows çalıştırmıyor. CFG Super Mario'yu çalıştırıyor.
Cevap 2- Sadece Super Mario'yu kanal yapabilirsin. Wiicrazy'nin Crap programı ile. Forumda Ev Yapımı uygulamalar bölümünde var. En son sürümü 2.6 idi galiba. 2. sayfada son sürümü var.
21 December 2009 14:27
Pek sevgili tuzruhu, bahsettiğin program ile yaptığım wad kısayollarına tıkladığımda yeşil ekran oluyor ?
Wad dosyası oluştururken yapmam gereken ayarlar nedir ?

Mesela excite truck:

Oyun yükleyici Usb Loader 1.5 mod by WiiCrazy
Fixler ztn kapalı
wad isimlendirme en alttaki 3'lü olan

Böyle yapıyorum yeşil ekran oluyor girdiğimde sonra eror mesajı.

Bide asıl konumuz olan süper mario için ne yapmalıyım? Diğer fixli usbloader 1.5'mi seçmeliyim ?
Ve fix durumunda hangisi seçik olmalı ?

Bunuda öğrendim mi söz uzun süre soru sormam smiling smiley

Tuz ruhuna sordumda, başkası biliosa başkasıda yardım edebilir tabi :]
21 December 2009 14:36
Süper marioyu fixli usb loader 1.5'li seçtim anti 002 yaptım gene olmadı, gene yeşil ekran sad smiley
21 December 2009 15:00
Elindeki oyun sanki makinenin bölgesiyle aynı değil? Makine PAL, oyun NTSC mi?

Cfg usb loader kullanıyorsan onun için forwarder'lar en iyi sonuç verir senin için. Fat32 kullanıyorsan Crap'in kendi loader'ları oyunu açamaz.

Bir de 2.6b öncesi versiyonlarından birini kullanıyorsan 2.6b'yi kullanmanı tavsiye ederim.
[www.tepetaklak.com]

1 kez düzenlendi. En son 21/12/2009 15:01 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
21 December 2009 16:20
çok afedersiniz arkadaşlar bende wiiflow dan açıyor new s.mario bros ama wiisports resorts ntsc pal makinemde açamıyor sad smiley dostum new sup. mario yu indirdiğim yerin linkini verebilirim öm olarak yasakmı değilmi bilmiyorum burda vermek.(wiiflowdan açabildiğim)
21 December 2009 16:54
teşekkürler wiicrazy, samsungun 500gb'lık cep harddsiki var. Alsam onu kullanabilirmiyim? Birde veribatim var oda 500gb'lık hangisini almalıyım ?
21 December 2009 19:55
@860462 : dedezade'nin harddisk uyumluluk listesine bakıver valla, hiç fikrim yok hangisi çalışır hangisi çalışmaz.

@baronofhell : nintendo'nun oyunları pal/ntsc ayrımı yapar, 100% bundan kaynaklandığına emin olmamakla beraber pal'ini dene bence... bu arada sports resort için alt-dol üç kağıdı gerekiyor... programın alt-dol seçeneği ile alt-dol olarak diskten player.dol'u seçeceksin, bir defa bu şekilde açıp videoyu seyredeceksin... bittiğinde bir save oluşturacak, kapatıp wii'yi tekrar usb loader'dan alt-dol özelliğini kapatarak oynayabiliyorsun devamında. Daha kolay bir şekilde anlatımı eozen81'in ilgili rehberinde var yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünde...
22 December 2009 00:03
Samsung'un 500gb hdd'sini aldım S2 portable, baktm sitenizdeki konuda uyumluda gözüküyor ama wbfs'de formata bastım hta veriyor yapmıyor. Sebebi ne olabilir? Ne yapmalıyım ?
22 December 2009 00:13
ben o listeyi wii konusunda baya iyi bir yabanci siteden alip duzenledim buyuk ihtimal calisiyordur hdd birebir ayniysa
nasil bir hata veriyor
22 December 2009 01:27
An error occured while attempting to format the drive.

formatı NTSF

Ne yapmalıyım ? aşka şeyler atılıp kullanılabilio.
22 December 2009 01:32
fat32'ye biçimlendirecektim de seçilmiyo öyle bi seçenek. Bi Ntfs bide exFat var. Exfat nedir bilmiyorum yapmadım bende ?
22 December 2009 01:43
fat32 icin program gerekiyor ama fat yapmana gerek yok ntfs olarak da kullanabilirsin artik ama cfg loaderen son versiyonu v50 yuklemen lazim
eger bu sekilde kullanmak istersen [konsol.tepetaklak.com] bu rehberde yazilanlari yap
fat yapmadan ntfs olarak kullan ama cfg loader in son versiyonunu yukle
22 December 2009 01:48
fat32 yapabilmen icin en fazla 32 gb olmasi lazim 32 gb a kadar bolumlendirdiginde fat32 secenegi cikar bunu da ek bilgi olarak vereyim yada linkde verdigim gibi bir program kullanarak istedigin boyutta fat32 yapabilirsin
[cfg-loader.googlecode.com] burdan cfg usb loader in son versiyonu nu yukleyebilirsin
22 December 2009 10:49
Şimdi benm problemim ne tam olarak ?
Wii'de kullandığım cfg loader'le pc'deki WBFS loader'in harddiski görmemesiyle nasıl bir ilgi var anlayamadım ?
22 December 2009 10:53
Şimdi 860462,

Harddiskini WBFS Manager'in yüklü olduğu bilgisayara takıyorsun, Bİlgisayarım'dan sürücü harfini öğreniyorsun (Misal Ksmiling smiley, WBFS Manager programını açıyorsun, Sol üstte yukarıda Drive seçeneği var ordan USB Harddiskinin sürücüsünü seçiyorsun (Biz ne demiştik misal K: K sürücüsünü seçiyorsun), aynı menünün sağ tarafında format var (Dikkat: Yanlış sürücüyü sakın formatlama geri dönüşü kesinlikle yok) Fortmatlıyorsun.

Hatırlarsan USB Flash Diske oyun atmadan öcne bu şekilde formatlamıştın. Aynı yöntemi Harddisk içinde deniyorsun.

Tamam?
22 December 2009 11:08
Ney tamam ? Yapıyorumki zaten bunu, zaten problem burada. Formata basınca error veriyor. Acaba dedim Formatı NTFS olduğu için mi ama onlada bi ilgisi yok sanırım.

WBFS Manager 3.0 adlı program Pc'mde H: olarak gözüken USB harddiskime format atmıyor. Problem kısaca bu smiling smiley
22 December 2009 11:23
Böyle saçma sapan problemler yaşayınca sizede oluyormu bilmiyorum ama çok üzülüyorum ben.
22 December 2009 12:42
WBFS formatına çevirilmiyor benim harddisk bu program ile. Acaba diyorum başka programla bu formata geçirebilirmiyim ?
22 December 2009 20:20
wbs manager ile HDD'ye oyun atma rehberine baktın mı? Dos modunda çalışan ilk versiyon bir manager programı. Ordan oyunda atabilirsin formatta atabilirsin.
22 December 2009 20:25
Windows içindeki Disc Manager ile (Computer Management / Administrative Tools'dan erişiliyor) bölümleri silip, tek bir NTFS bölümü oluşturup bunu quick format ile formatladıktan sonra deneyebilir misin?

Ben geçen içinde hali hazırda 3 bölüm olan 320gb enclosure'lü internal bir hdd'yi bu şekilde sorunsuz wbfs'ye formatladım.

Olmadı Conf. Usb Loader'ı NTFS opsiyonu ile kullanman mümkün... gerçi olmayacağını sanmıyorum...
28 December 2009 03:59
Herkese tekrardan merhaba, üniversitenin bitirme projeleriyle uğraşmakta olduğum için birkaç gün uzak kaldım, ama şimdi buradayım.

Ama dediklerinizi yaptım ve bilgi paylaşımı olsun diye herkesle paylaşmak istiyorum,
Wii crazy, benim harddiskim tek parça başka bölümü yok, ama dediğin şeyi yaptım ve oldu. Çok teşşekürler.
28 December 2009 13:21
Bu işlemi yeni aldığım 500'lükle değilde, evdeki eski bir harddiskte uyguladım. "80gb Smartdisk 2.5" HDD Backup Enclosure" listeyede baktım, çalışmıyor demiyor. Çalışıyorda demiyor aslında yani listede tam olarak bu isimle yok. Usb loader'in v50 olanına sahibim. Genede v50c yükliyim dedim yükledim sd karta. Lakin usb loader'a girdiğimde 30'a kadar sayıcam, bi numara olmazsa timeout olacaktır sonrada restart diyor. Ve sözünde de duruyor.

Şimdi diycem o ki bu loader'i nasıl NTSF'li bir harddiskli çalıştıracak şekilde ayarlıyabilirim ? O ayarlıdır hiç bişey yapmadan çalışır senin hdd galiba wii'ye uyumsuz diyorsanız onada saygı duyarım.

Cevaplarnızı bekliyorum.

Teşekkürler.
28 December 2009 15:22
arkadasim kusura bakma ama ben hic bir sey anlamadim
simdi ne anladigimi soyliyim
sen wiicrazy nin dedigini 80 gb lik hdd ye uyguladin oldu ve simdi de 500gb lik olani nasil calistiracagini soruyorsun dogrumudur
wbfs olarak calistiramadiysan ve 50v cfg loadere da yuklediysen
[konsol.tepetaklak.com] bu rehberde yazilanlari kurarak kullanmayi dene
28 December 2009 16:55
İndirdiğim oyunlar 20 gb'ı geçmeyince evdeki 80'liği kullanma kararı alıp 500gblık harddiski kullanmatan vazgeçtim. İlk başta onuda wbfs'te formatlamaya kalktığımda onuda formatlamamıştı. Ama wiicrazy!nindediğini yaptığımda oldu. Herşeyi yasptım oyunları yükledim vs. ama usbloader ile hdd'deki oyunlara ulaşmaya çalıştığımda görmüyor sanırım.

Bende bunu iki nedene bağladım ;

1- Fat32 değilde Ntfs formatında olduğu için mi görmüyor, bunun için bir ayar mı yapmalıyım? (V50 yüklü oysaki)
2- Harddiskimi Wii görmüyor.

Size soruyorum, sizce problemin cevabı hangi şık ve ne yapmam gerekir ?
28 December 2009 17:12
Fat32 görmesi için ayar yapman gerekiyor. Dedezade'nin linkini verdiği kısmı bir incele istersen. NTFS olmasından kaynaklanıyor.
28 December 2009 17:19
simdi arkadasim fat32 veya ntfs olarak oyun atip oynayabilmek icin hermes cios yuklemen ve oyunlarin uzantisi wbfs olacak sekilde gerekli programi kullanarak oyunlari hdd icine wbfs adinda bir klasor olusturup oyunlari onun icine atman lazim bunun icinde simple wbfs programini pc de kullanman lazim
birde normal wbfs olarak format atip wbfs manager programi ile oyunlari atman gerekli
simdi sen ntfs veya fat olarak kullaniyorsan
hermes cios yuklemezsen
hdd icinde wbfs klasorune oyun atmazsan
ve attigin oyunlarin uzantisi wbfs degilse usb loader da goremezsin

wbfs manager ile format atip oyunlarida wbfs manager ile atiyorsan ve bu diski de wii de gormuyorsa
ya kullandigin hdd uyumsuzdur yada gerekli cioslar yuklu degildir
28 December 2009 17:24
yani arkadasim aslinda biz anlasamiyoruz seninle simdi yukarda oldu demissin sonra olmadi demissin sonra hangi hdd oldu olmadi ne yaptin hangi yolu kullandin valla benim kafam karisti yukarda sana bi link verdim ordakileri yaptinmi yapmadinmi
28 December 2009 18:27
İnanın anlaşılmaz durumda olmaktan hiç hoşnut değilim. Ama malüm karışık anlatması anlayışla karşılayın.

Wbfs manager ile bir harddiskime format atmayı başardım ve 6 tane oyun yükledim. Diğer flash diskleri görmesine rağmen bu hdd'i sanırım makine görmüyor.

Bu 80gb'lık ile olan maceram.
Onunla yollarımı ayrıyorum, ve yeni ufuklara 500 gb'lıkla yelken açıyorum.

- Açtım -

500'gb'lığa geri dönüyorum, wbfs manager ile format atmak istiyorum ama format atarken yukarıda bahsettiğim hataları gene alıyorum. Bunu hiçbir şekilde birim silerek, format atarak, parçalara ayırıp sonrada birleştirerek de olsa kandırmayı başaramıyor ve oyunları yükleyebilmek için format attıramıyorum.

Bu formatı bu harddiske atabilecğeim bir başka yol, bir başka program yada bir fikir ?

Buna bir yöntem bulana veya geliştirene, yüzbinlira veriyorum..

1 kez düzenlendi. En son 28/12/2009 18:29 tarihinde 860462 tarafından düzenlenmiştir.
28 December 2009 18:37
arkadasim bak iste bende taaa yukarlada dedimkii sana eger bu 500 gb lik diskine wbfs formatinda format atamiyorsan wbfs manager ile
hata veriyorsa bu hdd wbfs uyumlu bir hdd degil (her yolu denedim diyorsun bundan dolayi)
ama bu hdd yi kullanmanin baska yolu var bu da fat32 veya ntfs olarak kullanabilirsin yanliz bunu kullanim sekli digerinden farkli
bunun icinde sana gene yukarida verdigim linki gene burda veriyorum
[konsol.tepetaklak.com] iste bu rehberde yazanlari guzelce oku ve yap
birde bu sekilde dene ki buyuk ihtimal calisacaktir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!