Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Softmod lu wii UPDATE eye popping smileyconfused smiley

Gönderen baronofhell 
Softmod lu wii UPDATE eye popping smileyconfused smiley
17 December 2009 16:37
Arkadaşlar kusura bakmayın araştırdım nette bir türlü tam anlamıyla anlayamadım bir sorum olucak geçen hafta bir tane wii satın aldık. Sizin sayenizde Softmod uyguladım elimdeki diske oyunlarımı atıp wiiflow ile oyunlarımı diskten oynuyorum .

-Versiyonum 3.4.E acaba bu wiiware oyunlarını oynayabilirmiyim?
-Sd karttan oynamam için 4.0 yada üstü bir update yapsammı?
-Update Yaparsam Softmod gidicekmi?(tekrar yapabilirmiyim?)
-Son olarak Softmodu Bozmadan update Yapabilirmiyim?(Safeupdater nedir nasıl yapılır bilmiyorumconfused smileysad smiley )

Saygılar...

Not: Nand backup İOS oldu confused smiley

Re: Softmod lu wii UPDATE eye popping smileyconfused smiley
17 December 2009 17:48
baronofhell
Arkadaşlar kusura bakmayın araştırdım nette bir türlü tam anlamıyla anlayamadım bir sorum olucak geçen hafta bir tane wii satın aldık. Sizin sayenizde Softmod uyguladım elimdeki diske oyunlarımı atıp wiiflow ile oyunlarımı diskten oynuyorum .

-Versiyonum 3.4.E acaba bu wiiware oyunlarını oynayabilirmiyim?
Oynayabilirsin.

-Sd karttan oynamam için 4.0 yada üstü bir update yapsammı?
Gerçekten istediğin bu ise yapabilirsin pek tabii. VC/Wiiware'leri sd kart'a atabilme desteği 4.0 ve üstü menü versiyonlarında mevcut.

-Update Yaparsam Softmod gidicekmi?(tekrar yapabilirmiyim?)
4.0 ya da 4.1'e geçersen gitmez... 4.2'ye geçersen gidecektir. Tekrar yapabilirsin.

-Son olarak Softmodu Bozmadan update Yapabilirmiyim?(Safeupdater nedir nasıl yapılır bilmiyorumconfused smileysad smiley )

Safeupdater olayını tavsiye etmem zira işi bilmeyen biri için hiç de güvenli bir yöntem değil. 4.2'ye geçip tekrar hack etmek senin için daha hayırlı olacaktır. Orada da gerçi online update'in çok uzun sürmesinden dolayı (1Mbit bağlantıda 40-45 dk. gibi) ufak da olsa bir risk var.

Manuel de update edebilirsin istersen, yapman gereken geçeceğin menü'nün ios'unun çöp olmayan versiyonunu wad manager ile yüklemek, peşine de menü wad'ını yüklemek. Aynen bu sırada gerçekleştirmen lazım kurulumu ve ios kurulumu başarılı olmadıkça menü wad'ını kurmaman lazım.

Misal 4.1E'ye geçmek için, IOS60-64-v6174.wad, ve System Menu-v450.wad dosyaları edinilir (NUSD ile indirebilirsin)
Önce IOS 60 v6174 (versiyona dikkat!!) yüklenir, başarılı olursa menü wad'ı yüklenir. Böylece hızlı bir şekilde 4.1'e geçilebilir.

Neyin ne olduğunu kavramadan bunu da yapmanı tavsiye etmem. Ufak ta olsa riski olsa da senin için en uygunu online 4.2'ye update olur.

Saygılar...
Not: Nand backup İOS oldu confused smiley

Yeni wii'lerde hep böyle, yine de yedeğini al, kötü bir durumda en azından infectus ile yedeğini flash'a tekrar yazdırma imkanın olsun.a
17 December 2009 18:15
@wiicrazy
Misal 4.1E'ye geçmek için, IOS60-64-v6174.wad, ve System Menu-v450.wad dosyaları edinilir (NUSD ile indirebilirsin)
Önce IOS 60 v6174 (versiyona dikkat!!) yüklenir, başarılı olursa menü wad'ı yüklenir. Böylece hızlı bir şekilde 4.1'e geçilebilir.

----------------
bu sekilde bir gecis icin versiyonumuzun bir onemi varmi yani 4.2 versiyondan da 4.1e gecilebilirmi.
17 December 2009 18:59
Yeni boot2'ye sahip wii'lerde 3.4 altına geçiş tehlikeli bunun dışında menüler arasında bu şekilde istenildiği gibi geçiş yapılabilir... Evet 4.2'den 4.1'e geçmek için kullanabilirsin.

Dikkat edilmesi gereken şeyler şunlar

1. Wii'de yeni boot2 versiyonu varsa 3.3 ve altına geçilmeyecek
2. Geçilecek menü için yüklenecek ios çöp olanlardan olmamalı. (Çöp olanlar 150-300K boyutlarındayken düzgün olanların boyutu bunlardan kat kat fazladır)
[www.wiibrew.org] , bu sayfada yanlarında Mothballed yazan IOS'ların son versiyonları benim çöp IOS dediğim cinsten olanlardır.

3. Her zaman öncelikle yüklenecek menünün gerektirdiği ios yüklenip sonra menü wad'ı yüklenecek.
4. Versiyon düşürmeler için wii'de hali hazırda cios yüklü olmalı zira sistem düşük versiyonlu içeriği yüksek versiyonluyu ezecek şekilde yüklemeye izin vermez. Yükseltmeler için ise yüklenecek ios sistemde mevcut değil ise cios'a gerek yok.
17 December 2009 19:48
paylasim icin tesekkurler
aklimda ki bir cok soruya cevap oldu bu anlatilanlar
bir tek soru daha sorayim simdi bu wadlari nusd ile yuklerken
rarli dosyalarda crc gibi bir hata veriyor bilindigi gibi bu indirilen wad dosyalarina ne kadar guvenelim eksik yukleme yapilabilirmi
programin buna karsi herhangi bir onlemi varmi
17 December 2009 20:32
Verdiğiniz bilgi ve paylaşım için ve desteğiniz için gerçekten minnettarım arkadaşlar son olarak misal vermişsin 4.1E için kardeşim hangi wad ları yüklemem gerekir. Söylediklerini yüklesem 4.1E ye geçmiş olurmuyum sadece 2 adet Wad dosyasını yükleyince( tabii senin dediğin versiyonlar ile)
WiiCrazy
Önce IOS 60 v6174 (versiyona dikkat!!) yüklenir, başarılı olursa menü wad'ı yüklenir. Böylece hızlı bir şekilde 4.1'e geçilebilir

Yani yukarıdakileri tam okudum da kesinlikle birebir dosyalar oysa wadmanager ile denesem ios60v6174 ü ve yüklemede başarılı olursam systemmenu(v450 ).wad ı da yükleyip 4.1E softmodlu bir wiim olucak inşallah grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 17/12/2009 20:41 tarihinde baronofhell tarafından düzenlenmiştir.
17 December 2009 21:00
dedezade
paylasim icin tesekkurler
aklimda ki bir cok soruya cevap oldu bu anlatilanlar
bir tek soru daha sorayim simdi bu wadlari nusd ile yuklerken
rarli dosyalarda crc gibi bir hata veriyor bilindigi gibi bu indirilen wad dosyalarina ne kadar guvenelim eksik yukleme yapilabilirmi
programin buna karsi herhangi bir onlemi varmi

Dostum bu arada yanılmıyorsam indirdiğin dosyanın boyutu ile (byte olarak) orj.boyutunu karşılaştırıp diske kaydediyor Bir yerde okumuştum ama hatırlamıyorum yanılıyorda olabilirim.

Saygılarımla...
17 December 2009 21:34
Dosyaların içeriğinden emin olmak istiyorsan malum common-key dosyasını key.bin ismi ile nusd'nin ana klasörüne koy, programda da decrypt seçeneğini işaretlersen içerikleri indirdikten sonra decrypt de eder. Eğer indirilen içeriğin hash'i olması gerekenden farklı ise hata vererek bunu belirtir. Böylece indirdiklerinin birebir doğru olduğunu garanti edebilirsin.
17 December 2009 21:48
thumbs upwiicrazythumbs up
18 December 2009 11:11
dostlar sayenizde yaptım update i korkuludakikalar ile biten bi 10dk sonunda halloldu çok teşekkür ederim sizlere. Birşey daha sorsam direk sd karta attığım wiware/wc oyunlarının wadlarını kanal olarak görüyormu? birde wiiflow u kanal olarak yükledim ama Start emrini verince Wii menüye geri dönüyor acaba update le ilgisi olurmu?
18 December 2009 11:30
yüklediğin wiiflow kanalı muhtemelen forwarder'dır, sd karta gerekli dosyalarını atman lazım çalışabilmesi için... bkz. yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümü.

Senin çilen bitmedi anlaşılan, standard haliyle ancak satın aldığın ya da nintendo'nun free verdiği kanalları sd karta taşıyıp çalıştırabilirsin. Diğerlerinde de bunu yapabilmek için menünün kullandığı ios'ta trucha bug'ı olmalı. Bunun için Dop-IOS Mod'u kullanabilirsin, ya da hali hazırda yamanmış ios'u bulursan onu yükleyebilirsin. Her zaman olduğu gibi versiyona dikkat!

Konu ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki konuya bakabilirsin, tümünü okuduğuna emin ol zira bir ara IOS 61'i de yamamak gerekiyor falan diye saçmalamışım orada.

SD karttan oyun çalıştırma hakkında

1 kez düzenlendi. En son 18/12/2009 11:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
18 December 2009 16:09
Dostum ozaman Sd kartta çalıştırmam için Wiiscu ile +Trucha yaptımmı iş çözülmüş oluyor homebrew içerisinden wiiscu programını çalıştırıp ios60'ı +trucha yapıyorum işlem tamamlanıyor. Eğer elinizin altında varsa wiiscu programının Download link i varmı. (zahmet olmazsa)

Bu arada dostlar bu sitenin yapımın da bu paylaşımların ve açıklamaların düzenlenmesinde, yapımda ve yayında Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bilgi hazinesi oldu wii hususunda.

Saygılar...
18 December 2009 17:31
Wiiware oyunların wad dosyaları var ise "wad manager" ile Wii'ye yükleyip dana sonda Channel Menüsünden SD karta taşıyabilirsin. Benim yaptığım yöntem bu. Sadece indirdiğim wad dosyaların Wii versiyonu ile uyumlu olmasına dikkat ediyorum. Şayet uyumlu değilde NTSC ise "ShowMiiWads" programı ile NTSC'yi PAL'e çeviriyorum. Öyle yüklüyorum.
18 December 2009 18:50
@baronofhell : Dop IOS Mod ile de olur, Wiiscu ile de...
WiiSCU'nun download linki : [www.wiibrew.org]
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!