Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wiikey2 chip 4.2E update

Gönderen dufpanla 
wiikey2 chip 4.2E update
11 December 2009 09:29
arkadaşlar merhaba. wii alalı 1 hafta oldu ve bu konuda oldukca yenıyım arastırarak ögrenmeye çalısıyorum herseyı. ben makınayı alınca butun updatelerı yaptım ve 4.2e kadar. sonra wiikey2 chip taktırdım. hıcbır sorun yok ındırdıgım oyunları harıka oynuyorum. yalnız arastırdıgım kadarıyla bazı programlar var. sızden bazı sorularıma cevap vermenızı ısteyecegım.
1) new super marıo bros u oynamak ıstıyorum onu oynamak ıcın hangı programları kurmalıyım sırasıyla.
2) diyelım kı chipin guncellemesı cıktı onu nasıl yapacagım, forumumuzda bulunacak mı guncelleme.
3) sd kartımı wii ye taktım onu kullanıyorum. usbflash disk ile (16 gb var elımde) ona oyun atsam oynayamam mı?
4) anladıgım kadarıyla harddısk baglayarak oyun oynanıyor. her harıcı harddısk oluyor mu? hangı programlar lazım.
5) en onemli soru bu arkadaslar, şimdi xbox360 kullanıcısıyım aynı zamanda wave eklentı cozumlerını fılan yapıyorum, sımdı bu wii olaylarını yenı olsamda ben yapabılırmıyım yanı kolay seyler mı.

arkadaslar sorularım bu kadar gördugum kadarıyla forumda wii de kendını aşmış arkadaslar var yardım edersenız sevınırım. şimdiden herkese teşekkür ederim

Re: wiikey2 chip 4.2E update
11 December 2009 09:59
Merhaba,

Aramıza hoşgeldin, Wİi'yi hacklemek için öyle süper bir bilgiye gerek yok. Daha önce PC'de oyun cracki yaptıysan Wii'yi de hacklersin...

1-2. sorunun cevabı burada: [konsol.tepetaklak.com]
3- Senin keyfine kalmış ama USB harddisk her zaman daha iyidir.
4- Her harici disk olmuyor maalesef. Forumda uyumlu diskler diye bir başlık vardı.
5- Rehberleri iyi okuyup takip ettiğin sürece sorun olmaz. Herkes yapabilir.
11 December 2009 10:03
dufpanla
arkadaşlar merhaba. wii alalı 1 hafta oldu ve bu konuda oldukca yenıyım arastırarak ögrenmeye çalısıyorum herseyı. ben makınayı alınca butun updatelerı yaptım ve 4.2e kadar. sonra wiikey2 chip taktırdım. hıcbır sorun yok ındırdıgım oyunları harıka oynuyorum. yalnız arastırdıgım kadarıyla bazı programlar var. sızden bazı sorularıma cevap vermenızı ısteyecegım.
1) new super marıo bros u oynamak ıstıyorum onu oynamak ıcın hangı programları kurmalıyım sırasıyla.

1. Homebrew channel'i kafadan kurman gerekiyor, bu olmazsa olmazlardan. 1 numaralı rehberde detayları mevcut.
Aşağıdaki linkte de New Super Mario Bros Wii ile ilgili detaylı bilgi mevcut. Değişik şekillerde oynaman mümkün. Aşağıdaki konuda detayları var. Özetle cios yüklemeden de Neogamma ile oynaman mümkün.

[konsol.tepetaklak.com]

2) diyelım kı chipin guncellemesı cıktı onu nasıl yapacagım, forumumuzda bulunacak mı guncelleme.
Muhtemelen çıktığı zaman burada duyururuz. Wiikey2'nin güncellemelerini yapmak basit. Çıkan güncelleme iso'sunu dvd'ye yazıyorsun ve disk kanalından açıyorsun. Çalışan program sadece reset tuşunu kullanıyor, hızlı basarsan seçim yapıyorsun, basılı tutarsan geçerli seçimi aktif hale getiriyorsun. Update çıktığı zaman görmek lazım.

3) sd kartımı wii ye taktım onu kullanıyorum. usbflash disk ile (16 gb var elımde) ona oyun atsam oynayamam mı?
Oynayabilirsin pek tabii, oyunların bazıları 0.4GB - 0.6GB gibi az yer de kaplayabiliyor, epey de bir oyun sığdırırsın yani.

4) anladıgım kadarıyla harddısk baglayarak oyun oynanıyor. her harıcı harddısk oluyor mu? hangı programlar lazım.
Harddiskten ziyade usb 2.0 çalışabilen her türlü saklama ortamını (üstte flash disk ile ilgili sorun bunu da içeriyor misal) teorik olarak kullanman mümkün. Lakin belli usb cihazların uyumsuz olduğu da söylenmekte. Aşağıdaki linkte bir uyumluluk listesi var, buraya bakabilirsin.
USB cihaz uyumluluk listesi
Hangi programlar lazım kısmı için sana özetle buradaki 1'den 4'e kadar sıralı rehberleri uygulamanı, peşine de Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümündeki rehberlere bakmanı tavsiye ederim.

5) en onemli soru bu arkadaslar, şimdi xbox360 kullanıcısıyım aynı zamanda wave eklentı cozumlerını fılan yapıyorum, sımdı bu wii olaylarını yenı olsamda ben yapabılırmıyım yanı kolay seyler mı.

Wave eklentilerinin hangi dille yazıldığını falan bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim, C yahut C++ dillerinden birini biliyorsan wii'ye homebrew yazmak o kadar zor değil.
Devkitpro yüklemen lazım, Wiibrew'i de uğrak yeri yaparsan girebilirsin homebrew işine.
11 December 2009 15:18
dostum çok teşekkür ederim yarın bu işe başlıyorum artık deneyerek görecegiz spinning smiley sticking its tongue out yardım için teşekkür ederim. yine yardım ısteyecegım kesın gıbı ama.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!