Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Oyunlarda donma ve Cios d2x v8 hakkında/ Çözelim Şu meseleyi artık..

Gönderen hidden 
Oyunlarda donma ve Cios d2x v8 hakkında/ Çözelim Şu meseleyi artık..
15 February 2013 08:15
Tekrar merhaba,

Daha önce sorduğum sorularla ilgili olarak net bir cevap alamadım. Konularda güncel değil tam olarak.
Oyunlarda donmalar var, bad dump olarak tabir edilen oyunlar haricinde herkesin karşılaştığını düşündüğüm bir sorun.

Sitemizde hep ciosxrev20 veya d2xv6 dan bahsedilmiş. Ancak bundan sonra çıkan yeni oyunlar var ve bunlarda donmalar kilitlenmeler oluyor.

[www.wiihacks.com]
Bu linkte de bu tür sorunlarla ilgili bir rehber yazılmış. Ancak ingilizcemiz kıt olduğundan veya bilmediğimiz bazı programlarla çözüm yolu anlatıldığından bir şey anlayamadım doğrusu.

Yeni wii almış veya mevcut wii konsolunda bu sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olması bakımından şu son d2x v8 meselesini aydınlatsak korkmadan yüklesek nasıl olur? Biliyorum herkesin işi gücü var ama sonuçta buradan başkada bir kaynağımız yok.

Ustalarımızdan ricam güncel olmayan ciosların güncellenmesinde nelere dikkat etmemiz gerektiği ve linkini verdiğim yerde bulunan d2x v8 kurulumuyla ilgili bilgilerini paylaşırlarsa çok müteşekkir olurum. Mesela wad paketi yapmışlar. Direkt mmm ile yüklesek bu wadları herşeyi kendi yüklemiş olurmu sonrasında bir işlem yapmalımı cios installer vb yazılımlarla falan gibi. Yoksa herşeyi bu wad yükleme kendi yapıyormu.

Wad paketi içerisinde cIOS245[37]-d2x-v8-final, cIOS246[38]-d2x-v8-final, cIOS247[53]-d2x-v8-final, cIOS248[55]-d2x-v8-final, cIOS249[56]-d2x-v8-final, cIOS250[57]-d2x-v8-final, cIOS251[58]-d2x-v8-final dosyaları var.

Eski sürüm ciosların üzerine yazılmış oluyormu? Ayrıca bunlardan biri eksikse sistemde bunu yükleyince yüklenmiş oluyormu?
Yeni versiyon yani 4.3 olanlarla 4.0 versiyon veya daha eski olanların bu işlemde olumlu olumsuz bir durumu varmıdır?
Birde bunu yüklediğimizde geriye dönme şansımız varmı? Yani v8 ile dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursak sorunlar çıkarsa wadları kullanarak kaldırırsak veya üzerine yeniden v6 yüklersek durum ne olur.

Anlayış gösterip değerli bilgilerinizi paylaşacağınıza inanıyorum. Teşekkürler.

3 kez düzenlendi. En son 15/02/2013 08:24 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.

Re: Oyunlarda donma ve Cios d2x v8 hakkında/ Çözelim Şu meseleyi artık..
15 February 2013 10:50
Title deleter diye bi program varmış onla silebiliyormuşsun ancak ben hiç kullanmadım.
onun yerine MMM yada Wad Manager'dan yüklediğim wad'ı uninstall yapıyorum.
Son olarakta Cios olarak v6 - 57 - 250 (d2xinstallerdan yüklediğim) kullanıyorum hiç bir problem yaratmadı 1 yıldır.
15 February 2013 11:14
cyr4x
Title deleter diye bi program varmış onla silebiliyormuşsun ancak ben hiç kullanmadım.
onun yerine MMM yada Wad Manager'dan yüklediğim wad'ı uninstall yapıyorum.
Son olarakta Cios olarak v6 - 57 - 250 (d2xinstallerdan yüklediğim) kullanıyorum hiç bir problem yaratmadı 1 yıldır.

Bende öyle yaptım, bazı oyunları cios 250 seçerek çalıştırıyorum. Ancak işte dediğim gibi kendi versiyonum 4.0e sizin versiyon nedir?

Birde, tintin, call of duty 3 (wii için ilk çıkandı sanıyorum), cod mw reflex, black ops, mw3, 007 goldeneye bunlarda sorunsuz çalışıyormu, genelde bunlarda sorun çıkıyor?

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2013 11:40 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.
15 February 2013 15:11
benimki 4.3E hocam.
softmoddan önce orjinal update'ini yapıpta başlasaydınız keşke.
birçok ios eksiktir şu an sizde.
15 February 2013 15:16
236 ios eksikti benim bildiğim birde wiicrazy ustanın softmod asistanında wad olarak kurduğumuz cioslar var. Bunlarla tamamlanıyor sanıyorum. Yani şimdi oyunlar açılıyor. Ama 4.3 kullanan ama benzer şekilde donma yaşayanlarda var nette gördüğüm kadarıyla.

Şimdi 4.0 dan 4.3'e online update yapsam ne olurki? Cioslar silinir herhalde kurduğum kanallar silinir neogamma birde online güncelleme yaptığım hbc ile bootmii silinir sanıyorum. Kurduğum ciosxrev20 veya d2x v6 yada installer'ı ile kurduğum ios 236 falan brick olmasına sebep olurmu cihazın dersiniz? Cihazda çip yok bu arada.
23 February 2013 18:14
ARKADAŞLAR,

Site nihayet açıldı, umarım artık sorun olmaz.

Ben sorunumla ilgili cios yüklemeden çözüm buldum. Şöyle ki usb hdd nin kablosu uzundu ama kısa bir kablo kullanıyorum şu an sorun yok donma vs. kalmadı.

Bir tek tintin isimli oyunda loading sorunu oluyor onun içinde cios yükleme gereği duymuyorum artık. Buradan benzer sorunu olan arkadaşlar v6 ile tüm oyunlar açılıyor açılmayan oyun kalmadı. Eğer donma kilitlenme vs. oluyorsa hdd kablosunu kontrol etsinler en küçük zorlamada zarar görüyor bu kablolar ve belli bir uzunlukta sorun çıkartıyor. Bilginiz olsun.
28 February 2013 16:41
hidden
ARKADAŞLAR,

Site nihayet açıldı, umarım artık sorun olmaz.

Ben sorunumla ilgili cios yüklemeden çözüm buldum. Şöyle ki usb hdd nin kablosu uzundu ama kısa bir kablo kullanıyorum şu an sorun yok donma vs. kalmadı.

Bir tek tintin isimli oyunda loading sorunu oluyor onun içinde cios yükleme gereği duymuyorum artık. Buradan benzer sorunu olan arkadaşlar v6 ile tüm oyunlar açılıyor açılmayan oyun kalmadı. Eğer donma kilitlenme vs. oluyorsa hdd kablosunu kontrol etsinler en küçük zorlamada zarar görüyor bu kablolar ve belli bir uzunlukta sorun çıkartıyor. Bilginiz olsun.

Benim daha önceden öyle bir sorunum yoktu ama d2X cIOS v8 kurulumunu ben yaptım ama 4.3e için. Sende yarar mı bilmem.

Buradan bak: d2X cIOS v8 "wad" Kurulumu
28 February 2013 17:15
Sağolun hocam, artık neek2o üzerinden tüm oyunları güvenle çalıştırıyorum. Kanal olarak kurdum neek2o yu ve gerekli dosyaları modmii ile indirdim ve hdd ile sd karta yükledim. Çalıştırdım. Şu an açmadığı oyunlar dahil açılıyor sorunsuzca. Ayrıca artık bu sanal wiiye istediğim gibi wad uzantılı wiiware oyunu yükleyebilirim. Nasılsa giderse sanal nand gider.
01 March 2013 18:36
Deneyecek arkadaşlar için yazayım boşa uğraşmasınlar ben uğraştım çünkü, tintin usb loader ile çalıştırılamıyor. Bu oyun için mutlaka neek2o ile sorunsuz çalıştırılıyor. Bu oyun muhakkak disk kanalı üzerinden sorunsuz çalışıyor. Usb loader ile donma sorunu oluşuyor. Ben neek2o üzerinde wad manager kullanarak cios d2x v8 kurdum tamamını yükledim. Sonra neek2o üzerinde kullandığım wiiflow ile açtığımda oyun yine aynı yerde dondu. Ama kanal üzerinden oyunu seçip çalıştırınca sorunsuz oynuyor.
06 March 2013 14:34
merhaba,
tintin oyunda bir sorunum var,
oyun açıldığında siyah ekran geliyor ,wii donuyor,
bu konuda ne yapabilirim .
yardım edebilir misin?
saygılarımla
06 March 2013 14:58
Mesaj attım özelden. Cios güncelleme ile bu oyundaki sorun çözülmüyor. Birtek neek2o üzerinden sorunsuz oynuyor bu oyun. Neek2o ile uneek+di yapmıştım ben bununla çalışmıştı. Çok zor bir olay değil ama terimleri bilmediğimizden tam açık bir rehberde olmadığından yapamak zor geliyor bu neek2o yu.
11 March 2013 19:42
hidden
Sağolun hocam, artık neek2o üzerinden tüm oyunları güvenle çalıştırıyorum. Kanal olarak kurdum neek2o yu ve gerekli dosyaları modmii ile indirdim ve hdd ile sd karta yükledim. Çalıştırdım. Şu an açmadığı oyunlar dahil açılıyor sorunsuzca. Ayrıca artık bu sanal wiiye istediğim gibi wad uzantılı wiiware oyunu yükleyebilirim. Nasılsa giderse sanal nand gider.

Bende korsan WiiWare oyunları direkt Wii de çalışıyor.(Sebebi sistemin "4.3e Waninkoko" olması muhtemel-di !- Softmod yaptıktan sonra uygun cIOS ve uygun Wad Manager(Waninkoko Sürüm 1.7 -Wii Hafızası üzerinde(Kurması az çok zor!)- bulunuyor.)-

Fazla oldu bu dipnotlar...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 16
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!