Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Önemli bi sorum var; Nand yedekleme ve WW/VC Oyunları oynatma

Gönderen cyr4x 
Önemli bi sorum var; Nand yedekleme ve WW/VC Oyunları oynatma
09 November 2012 23:34
Başlıkta göründüğü gibi sıkıntı yaratan bi problemim var. Öğlen 12'den beri bununla uğraşıyorum saat 1:30 olmuş hala çözemedim.
Triiforce adlı bi program sayesinde wiiware/vir.console oyunlarını USB üzerinden Wii'ye yüklemeden oynanabiliyormuş ancak;
Nand yedeğinin alınması gerekliymiş. Problem burada başlıyor;
HBC'a home tuşuyla BootMii'ye tıkladığım an Dvd bölümünde mavi ışık yanıp sönüyor kumanda ise kullanılamıyor (şükürler olsun ki brick olacak diye korktum). Sd kartın değişmesi gerekli sanırım elimde bir tane daha yedek sd kartım olmadığından bununla ne yapılıyorsa yapmak istiyorum.
Bu nand yedeğini alamadığım içinde Triiforce denen programı kullanamıyorum.

Acaba bu zahmete katlanmayıpta SD kart üzerinden veya Usb (öncelikli) üzerinden wii yüklemeden oynayabileceğim başka WW/Vc oynatan Kanallar varmıdır acaba?

Yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Re: Önemli bi sorum var; Nand yedekleme ve WW/VC Oyunları oynatma
11 November 2012 12:32
Sd kartı değiştiripte yaptım yine Nand yedeği alamadım.
Herhangi bi bilgisi olan yokmu acaba?

1 kez düzenlendi. En son 11/11/2012 12:33 tarihinde cyr4x tarafından düzenlenmiştir.
11 November 2012 15:55
[www.wiidewii.com] bu var veya [www.wiidewii.com] bu veya hem normal oyun hem wiiware\vc oyunlarini oynayabilecegin benim favorim [www.wiidewii.com] bu.nand yedegi alman icin bootmii ekranina girmen lazim, bootmii gelmiyorsa sd kart da gerekli dosyalar mevcut degil demektir, bootmii yi yeniden kurarak bunu cozebilirsin.triforce tavsiye etmem cok fazla takilma ve donma yasarsin,dedigim gibi en iyisi neek2go, bunda illa kendi nand yedegini kullanman da gerekmez, netten de indirip kullanabilirsin.

11 November 2012 23:48
teşekkür ederim dedezade. yanlız Neek2o'yu kurmaya çalıştım uneek+di'yi vs komutları takip ederek hafıza kartına vs attım ama sd kartı wii'ye taktıktan sonra wiiware oyunu çalıştırmayı denedim olmadı, hatta joyflow programını açmaya çalıştığımda direk wii kendi kendini yeniden başlattı. Brick olur olmaz bilemem, korktuğumdan Sd kartın yedeğini tekrar attım. (Hatta sd kartı yazmaya karşı korumaya almış)
Bi işi rehbersiz yapamıyorum maalesef. Eğer yapılmış bi rehber varsa (ingilizcede olabilir farketmez) yönlendirebilirsen sevinirim.
Nand yedeği almadan yapılandan vs olursa iyi olur smiling smiley
12 November 2012 18:27
simdi anladigim kadariyla, neek2go yu kurdun ve calistirdin, acildi dogrumudur, peki wiiware oyunlarini nasil calistimayi denedin, oyunlari calistirabilmen icin once pc de sd katin icine atman lazim, atmak derken [www.wiidewii.com] bu rehberde asagiya dogru indiginde wiiware oyunlari kurma ile ilgili anlatilanlari yaptinmi?

13 November 2012 00:18
sanırım başkasının nandını kullanırken problem oldu. çünkü nand klasöründe "meta-shared2" gibi dosyalar vs yoktu.
oyunları rehberindeki gibi sd karta attım.
yinede çalışmadı.
anca geniş bi rehber bunu çözer onada vakit yok.
13 November 2012 20:14
tamam da sen neek2go kurulumunu pc de yapmadinmi, onda temiz nand yedegi yukluyor zaten, sen oyunlari bu nand yedegin uzerine atacaksin, baska nand kullanmayacaksin.uloader ile de cok rahat bir sekilde bu oyunlari oynayabilirsin, iyi bir rehber de mevcut

14 November 2012 12:12
evet verdiğin linkteki modmii pc programı üzerinden verdiği seçenekleri takip ederek nand yedeğini aldım. oyunlarıda bu nand'ın içine başka program yoluyla attım, wiiflow forwarder'ı yükledim, programı açıyorum direk kendini kapatıyor yada wii'yi tekrar başlatıyor.
ayrıca nand yedeklerinde olan meta-shared2 klasörleri bu nand içinde yoktu.
16 November 2012 15:12
sd kart icindeki dosyalar da bir problem var dogru yerde olmayabilirler, bu nand da bazi klasorler olmayabilir normal bir durum

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!