Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii ye yeni başladım

Gönderen asdfghjkla 
Wii ye yeni başladım
03 August 2012 20:04
Şimdi ben dün siyah wii'mi softmode ile uğraşan birine verdim ve o bana soft atıp verdi. Ayrıca 500 gb hdd alıp adama verdim ve bana cod mw1 ve cod mw3 yükledi. Wii 'de 4 yeni kanal vardı. USBloadercfg, usbloader gx, neogamma r9b26, homebrew . Şimdi usbloadergx e girdim mw1 çalışmasına rağmen mw3 loading yazında kaldı ve çalışmadı ilk sorum bu mw3 ü nasıl çalışır. Bir yerde gördüm usbloadercfg den halledersin dediler ama usbloader cfg basıyorum hiçbir şey olmuyor. Wii hakkında bildiğim tek şey versiyonum 4.2E spinning smiley sticking its tongue out . Şimdi ikinci sorum ben cios ios gibi şeyleri nerden öğrenebilirim. Softmodu adamlar yaptığı için ne kurduklarını bilmiyorum. Üçüncü sorum ise wii yi nasıl update edicem. Lütfen ne yapacağımı anlatırken sade anlatın ki ben de ne demek istediğinizi anlayabileyim... grinning smiley

Re: Wii ye yeni başladım
03 August 2012 20:35
sd kartta cfg usb loader dosyaları var mı? yoksa kanala bassan da birşey olmaz. Sd karttaki apps klasörünü kontrol et.

bazı oyunlar farklı cios'larla çalışır, cfg usb loader'dan oyunun çalıştırılacağı cios değiştirilebilir.

not. ios aslında wii'deki bileşenler, cios ise hackerların hdd'den oyun oynama vs. işler için hazırladıkları bileşenler.
03 August 2012 20:46
Teşekkür ederim sd ye ihtiyacım olduğunu bilmiyordum. Yarın bir sd kart alıp oyunun ciosunu değiştireceğim.

Bir de bootmii yi boot2 olarak kurmak nedir ve ben nasıl bootmii ile yedek almam gerekiyor?

1 kez düzenlendi. En son 03/08/2012 20:52 tarihinde asdfghjkla tarafından düzenlenmiştir.
03 August 2012 20:57
yeni wiilerde bootmii sadece ios olarak kurulabiliyor, boot2 olarak kurulamaz, boot2 olarak kurulunca wii'nin brick gibi başı belaya girdiğinde sistemi boot2'den açabiliyorsun.

yedek için önce homebrew'e gel, ev tuşuna bas kumandadaki, bootmii ye gir.
bootmide kumanda çalışmaz, açma kapama disk çıkarma tuşları ile hareket edeceksin.
vieo hazırlamışlar zaten
[www.youtube.com]
03 August 2012 21:04
Bootmii ye bastığımda ekran siyah kalıyo ve dvd okuyucunun nin etrafındaki mavi ışık yanıp sönüyor. Bunun için de mi sd ye bir şeyler atıp wii ye takmam gerekiyor?
03 August 2012 21:08
tam hatırlamıyorum ama onun için de karta bişeyler atman gerekebilir. şu rar'ın içindekileri karta atıp dene
[hotfile.com]

SD Kartta /bootmi/ armboot.bin, ppcboot.elf

şeklinde olması lazım

1 kez düzenlendi. En son 03/08/2012 21:09 tarihinde adirakun tarafından düzenlenmiştir.
03 August 2012 21:17
Bu yedekleme işini yarın yapıcam ama yedekleme ne gibi durumlarda işe yarıyor acaba ?
03 August 2012 21:19
aslında boot2 ye yüklü bootmii veya priiloader olmadan pek birşeye yaramaz, brick falan olursa kurtarmak için lazım yedekler.
03 August 2012 21:26
Eee ios olarak yüklenirse(yani benimki gibi) bir işe yaramıyor mu?
03 August 2012 21:28
pek bilmiyorum yaradığı bir durumu, priiloader yüklersen oradan bootmii ye girersen işe yarar
tema, wad oyunlar gibi işlere girmezsen gerek de olmaz zaten grinning smiley
03 August 2012 21:31
grinning smiley peki brickten korunmak için ne yapmam gerekiyor ?
03 August 2012 21:32
dediğim gibi tema işine bulaşma, bilmediğin ioslarla oynama brick yakınından geçmez.
fakat priiloader yüklemeni tavsiye ederim ne olur ne olmaz, eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım
04 August 2012 10:12
burdaki rehberde verilen dosyaları sd ye atıp wii ye taktım, cfgusbloader yine çalışmadı homebrew channel a girdim orada cfgusbloader diye bir şey var şimdi onu mu yüklicem yoksa zaten bu cfgusbloader ben de yüklü mü? Eğer oradan yüklemem gerekiyorsa cios 249 required diyor bende ki cios 249 olduğunu nerden öğrenicem?? grinning smiley [www.wiidewii.com]

1 kez düzenlendi. En son 04/08/2012 10:12 tarihinde asdfghjkla tarafından düzenlenmiştir.
04 August 2012 14:42
oradaki eski cfg. Sen googledan bul yenisini, karta at, hbc den sec cfg yi load yap.
Kartta usb-loader diye klasor ve bir de apps klasorunun icinde bir klasor olmasi lazim, indirince gorursun zaten
04 August 2012 15:01
Cfgusbloader ı nasıl yukleyecegimi anladim saol ama su cios sorun olmaz dimi ?hani 249 required diyen grinning smiley
05 August 2012 01:08
varsa sorun olmaz yoksa yuklemen gerekir. Forumda var zaten cios yùkleme rehberleri
12 August 2012 13:25
Yardım için teşekkür ederim her şey çalışıyor mw3 mariokart yükledim multi falan da güzel ama black ops indiriyim dedim ve bu sefer de oyunu ntsc indirmeyi denedim, oyun çalıştı ama multiplayerda patch yapmıyo ve wrong region diyo ntsc pal a çevrilir mi yoksa oyunu pal olarak mı indirmem lazım?
12 August 2012 13:59
multiplayer işini bilmiyorum, benim de blakc ops ntsc multi oynanmıyor.
12 August 2012 14:01
Sorunu anladım bi kere shop channela girmem gerekiyo ve update yapmam lazım bunun için bi rehber buldum [www.wiihacks.com] (sistem güncellemesi yapmadan) şimdi bu rehberde ios 36 yükleyip sonra shop channel ı update edip sonra da sonra da ios 56 yükleyin diyo ama ben de şu an ios 61 yüklü. Bi problem olmaz dimi yani 61 den 56 ya inmek mantıklı mı ??????

1 kez düzenlendi. En son 14/08/2012 15:24 tarihinde asdfghjkla tarafından düzenlenmiştir.
14 August 2012 19:50
Acaba cevap verebilir misinizzz ???
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 66
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!