Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

(14-07-2012)softmode sonrasi update yapip, oyun oynamayanlar buraya

Gönderen dedezade 
(14-07-2012)softmode sonrasi update yapip, oyun oynamayanlar buraya
13 July 2012 22:53
baslikta da yazdigi gibi, orj. oyun veya net uzerinden update yapan arkadaslar, daha onceden makinaniz softmod lu ise, sadece cios yukleme adimini yeniden yapmaniz yeterli, onu da bu [www.wiidewii.com] rehber yardimi ile yapabilirsiniz.ayrica update sonrasi cios yukleme veya sorunlar ile ilgili bu baslik altinda sorularinizi sorarsaniz daha hizli cevap alabilirsiniz.

1 kez düzenlendi. En son 13/07/2012 22:57 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: (14-07-2012)softmode sonrasi update yapip, oyun oynamayanlar buraya
14 July 2012 15:38
dedezade
baslikta da yazdigi gibi, orj. oyun veya net uzerinden update yapan arkadaslar, daha onceden makinaniz softmod lu ise, sadece cios yukleme adimini yeniden yapmaniz yeterli, onu da bu [www.wiidewii.com] rehber yardimi ile yapabilirsiniz.ayrica update sonrasi cios yukleme veya sorunlar ile ilgili bu baslik altinda sorularinizi sorarsaniz daha hizli cevap alabilirsiniz.

bu rahber sayesinde bende sorunumu hallettim sana teşekkürler dedezade çok yardımcı oldu rehberin.
06 August 2012 19:36
iyi akşamlar konuda yazdığınız gibi softmode dan sonra acemilikten orjinal oyun taktım ve uptade oldu şimdi ise usb cfg loader girdiğimde ıos 249 is a stub please reinstall is yazısı var nasıl düzeltebilirim
07 August 2012 01:56
konudaki rehberi uygulayacaksin

15 February 2013 12:38
Böyle bir konu olduğunu bilsem başlık açmazdım bir daha. Ancak lütfen cevapsız kalmasın.

Daha önce sorduğum sorularla ilgili olarak net bir cevap alamadım. Konularda güncel değil tam olarak.
Oyunlarda donmalar var, bad dump olarak tabir edilen oyunlar haricinde herkesin karşılaştığını düşündüğüm bir sorun.

Sitemizde hep ciosxrev20 veya d2xv6 dan bahsedilmiş. Ancak bundan sonra çıkan yeni oyunlar var ve bunlarda donmalar kilitlenmeler oluyor.

[www.wiihacks.com]
Bu linkte de bu tür sorunlarla ilgili bir rehber yazılmış. Ancak ingilizcemiz kıt olduğundan veya bilmediğimiz bazı programlarla çözüm yolu anlatıldığından bir şey anlayamadım doğrusu.

Yeni wii almış veya mevcut wii konsolunda bu sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olması bakımından şu son d2x v8 meselesini aydınlatsak korkmadan yüklesek nasıl olur? Biliyorum herkesin işi gücü var ama sonuçta buradan başkada bir kaynağımız yok.

Ustalarımızdan ricam güncel olmayan ciosların güncellenmesinde nelere dikkat etmemiz gerektiği ve linkini verdiğim yerde bulunan d2x v8 kurulumuyla ilgili bilgilerini paylaşırlarsa çok müteşekkir olurum. Mesela wad paketi yapmışlar. Direkt mmm ile yüklesek bu wadları herşeyi kendi yüklemiş olurmu sonrasında bir işlem yapmalımı cios installer vb yazılımlarla falan gibi. Yoksa herşeyi bu wad yükleme kendi yapıyormu.

Wad paketi içerisinde cIOS245[37]-d2x-v8-final, cIOS246[38]-d2x-v8-final, cIOS247[53]-d2x-v8-final, cIOS248[55]-d2x-v8-final, cIOS249[56]-d2x-v8-final, cIOS250[57]-d2x-v8-final, cIOS251[58]-d2x-v8-final dosyaları var.

Eski sürüm ciosların üzerine yazılmış oluyormu? Ayrıca bunlardan biri eksikse sistemde bunu yükleyince yüklenmiş oluyormu?
Yeni versiyon yani 4.3 olanlarla 4.0 versiyon veya daha eski olanların bu işlemde olumlu olumsuz bir durumu varmıdır?
Birde bunu yüklediğimizde geriye dönme şansımız varmı? Yani v8 ile dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursak sorunlar çıkarsa wadları kullanarak kaldırırsak veya üzerine yeniden v6 yüklersek durum ne olur.

Anlayış gösterip değerli bilgilerinizi paylaşacağınıza inanıyorum. Teşekkürler.
31 August 2013 18:15
Herşeyden önce uzunca zaman geçmiş affet yanlız elimden geldiğince de cevaplamaya çalışayım. Eğer ki donma sorunları alınıyorsa, yapacağınız aslında belli. Eski sürümü nasıl install ettiyseniz o şekilde de uninstall edebilirsiniz. tabi uninstall ettikten sonra çalışan şeylerin ( loaderlar vb. ) çalışmayacağını da düşünerek, çalışmayan uygulamaların da yeni versiyonlarını indirerek buna hareket etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kaldırılan uygulamaların sonrasında yenilerini yüklemenizde yaşayacağınız sorunları buradan bizlerle paylaşırsanız diğer arkadaşlarımız içinde bir yol göstermiş olursunuz. Valla ben bu softmod konusunda brick yaşadığını düşünen bir çok insanın da makinesini kurtardığını gördüm. Aslında ince noktalar ama bildiğim kadarı ile Wii'ın kendi update lerini yapmadığınız sürece korkulacak birşey söz konusu değil.
29 January 2014 21:24
orjinal oyunu dvd ile update ettim daha sonra yukardaki yönergeyle eski haline çevirdim teşekkürler. şimdi bu oyunu hdd ye nasıl atabilirim
11 January 2015 12:21
merhabalar
benim wii sd kart tanimiyor. Sürekli "Das Objekt im SD KartenSlot kann nicht genutzt werden". Daha öncesinde tümoyunlari rahatlikla oynayabiliyordum.
12 January 2015 08:18
SD kartın içindeki her şeyi bilgisayara atıp kartı formatladıktan sonra tekrar geri atabilirsin. Eğer bu çözmezse içindeki uygulama ve (varsa) oyunları tekrar indirip karta kopyala. Karttaki dosyalar bozulmuş olabilir.
12 January 2015 13:28
Dediğinizi yaptım ve başka sd kartta kullandım. Sd kartı taktığım zaman wii tanıyor ama açmıyor.Daha öncesinde her şey normaldi. Benim tahmince update sonrasında saatin doğru olup olmadığına dair soru gelmişti ne olduysa ondan sonra oldu. Daha sonrasında da gelen emailde de update esnasında 'zaralı olan datei silinecektir diye mail gelmişti. Bundan olabilir mi yada ???? Oyunlar zaten USb bellekte idi.Karta sadece hackmii, proloader, lettbom vs vardı
13 January 2015 05:36
2gb lık veya daha daha küçük bir kart kullan mutlaka.

Kartın içindeki her şeyi sil. Temiz formatlı halde iken sd kart menüsüne gir ve bak bakalım orada düzgün görüyor mu?
24 January 2015 19:53
Dedezade nerde bilen var mı? Adam bir Almanya'ya mal götürücem dedi. Gidiş o gidiş.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!