Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Yeniden Softmod Nasıl Yapılır?

Gönderen Wel-Kiej 
Yeniden Softmod Nasıl Yapılır?
20 May 2012 10:50
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 2. el bir Wii sahibi oldum birkaç 2. el olarak aldığım orjinal wii oyunlarıyla o zamandan beri idare ediyorum.Aldığım wii kırmızı olan mario paketi,cihaz elime softmod yapılmamış olarak geçti bende hiçbir şey anlamadığım için youtube da adım adım anlatan bi videodan yararlanarak softmod işlemini yaptım,harddiske ilk yüklediğim oyun Kirby Epic's Yarn dı.Oyun gayet güzel açıldı birkaç saat sorunsuzca oynadım daha sonra bi de Red Steel 2 yi yükleyeyim dedim attım harddiske oyun iso loader:blocked hatası verdi açılmadı başka birkaç oyun daha denedim onlarda açılmadı sadece Kirby açılıyordu,sonra sd kartı kurcalayayım ediyim derken Kirby de açılmaz oldu.Sonra sitedeki "oyunlarda problem yaşıyorum diyenler ..." adlı konudaki rehberi sorunsuzca uyguladım yine olmadı açılmadı,başka çözüm yollarıda aradım yine olmadı.Kısacası şimdi sorun nedir diye yine kafa yormak yerine artık bıktım ve yeniden softmod yapmak istiyorum ama eğer yeniden softmod yaparsam bir sorun çıkar mı vs. gibi konular hakkında bilgim yok.Cihaza formatta atmak istemiyorum çünkü cihaza yüklü olarak gelen 8-bit donkey kong oyunu silinsin istemiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim,iyi günler.

Re: Yeniden Softmod Nasıl Yapılır?
20 May 2012 21:30
homebrew kanal yuklu ise.ios 236 patch ve cios kurulum adimlarini tekrar yaparsan softmode u yeniden yapmis olursun.

20 May 2012 21:56
evet büyük ihtimal ioslari yuklememissin

23 May 2012 16:03
ios 236 yı başta hata vermesine rağmen hatadan birkaç gün sonra tekrar deniyince oldu ve sorunsuzca yükledim ama sitedeki rehberdeki gibi şu .wad ları yüklemeye çalışınca ERROR veriyor.Şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum,aklım baya karıştı,sisteme format mı atmam lazım yoksa başka bir yolu var mı acaba sad smiley
26 May 2012 00:01
ayrıca bootmii de açılmıyor,açmaya çalışınca cihaz kilitlenip kalıyor,dvd girişinin olduğu yerdeki mavi ledler yanıp sönüyor sad smiley
27 May 2012 17:20
bootmiiyide yüklememissin önceden yaptıysan herseyi en basından adım adım yap yapmadıysan sofmode yapan yerlere götürmeni öneririrm

27 May 2012 23:40
botmii nin acilmama sebebi, acilmasi icin gerekli dosyalarin sd kartta olmamasindan kaynaklaniyor

11 June 2012 15:33
WAD'ları yüklerken ne hata veriyor bu önemli.

WAD yüklemesi esnasında yapılması gereken bazı elzem kurallar var.

Bunlar öncelikle;

1- SD kartının Rootunda (Yani kök dizininde) WAD isimli bir klasör olmalı. Bu klasörün içerisinde yüklemek istediğin wadlar olmalı.
2- Wii'de HBC kanalını açtığında MMM (MultiMode Manager) programı görünüyor mu (SD kartına gerekli program atılmış mı)
3- MMM programı yüklü ise çalıştırdığında siyah ekran üzerinde 7-8 basamaklı bir menü geliyor. En altta "LOAD ANOTHER IOS" diye bir seçenek var. Onu seçmelisin. Bütün işlemleri yaptı isen IOS 236 görünecek. IOS 236'yı bu ekranda seçiyorsun.
LOAD ANOTHER IOS: 236 olmalı
4- WAD INSTALLATION kısmına geldiğinde wadları seçerek yükleme işlemine başlayabilirsin.

WAD yüklemenin altın kuralı budur.

Not: 10 aya yakın bir süredir yoktum, bir süre daha olmayacağım. Halletmem gereken bazı problemlerim var hala devam ediyor. O yüzden kesik kesik cevaplar veriyorum smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 55
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!