Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

yeni hdd konusunda

Gönderen modifix 
yeni hdd konusunda
15 April 2012 15:56
merhaba kadaşlar eski hdd wii de çalışmadığından yeni bir hdd almayayı düşünüyorum.Fakat yeni nesil hdd lerde extra güç adaptörü yok sadece usb den bağlanıyor ve gücünü usb den alıyor.Kafama takılan soru şu.Gücünü ve veri aktarımını sadece usb den alan bi hdd alsam wii ye bağladığımda sorun olur mu.Yoksa extra güç adaptörlü bir hdd mi almalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Re: yeni hdd konusunda
15 April 2012 16:54
Ben 2.5" lik 750 GB Hdd kullanıyorum. Usb'den güç alması yeterli oluyor ekstradan fişe ihtiyacı yok ve sorunda çıkarmıyor. HDD almadan önce kullandığın Loader programı ne ise onu önce güncelle birde HDD'e tekrardan bi format at. Oyun satışı yaptığımdan elime çok sayıda eski/yeni hatta tarihi eser HDD'ler geldi ve hiçbiri sorun çıkarmadı.
15 April 2012 17:06
hocam ben dışarıda soft mod attırdım elimde ide girişli 80gb hdd var tabi bunu usd dönüştürücü ile bağlıyorum güç adaptörüde var.oyunlara girerken yükleme ekranında donuyor ve wii nin fişini çekmek zorunda kalıyorum yada oyun oynarken aynı şekilde donuyor.Sanırım hdd bozuk değil mi.

cevap için teşekkürler
15 April 2012 19:01
takılma vs oluyorsa HDD'de bad sector olma ihtimali yüksek. ayrıca Softmod uygulamasınıda bi güncellesen iyi olur. yüklemede/cios'da hata varsa donmaya sebep oluyor çünkü.
15 April 2012 19:14
hdd yi bad sector varmı diye taradım sonuç resimdeki gibi sanırım bad sectorlerden kaynaklanıyor.Soft mod işlemini ben yapmadım o yüzden yüklemeleri falan bilmiyorum o yüzden.Eğer sorun hdd ise hdd alıcam.8 yıldır kullanıyorum.

15 April 2012 21:15
hdd bozuk degil de wii senin hdd yi begenmemis olabilir, wii de var olan bir problem bu, her hdd calismiyor veya duzgun calismiyor,dunusturucu falan veya kablo bile problem cikarabiliyor.

15 April 2012 21:57
Dedezadrnin dediği gibi hiç uğraşma al yeni bir hdd keyfine bak

16 April 2012 08:18
peki arkadaşlar hangi marka ve model alayım adaptörlü mü adaptörsüz mü hangisinde sorun çıkmaz
16 April 2012 10:04
Buradan kullandığın loader ile uyumlu hdd listesini görebilirsin.
16 April 2012 10:16
ben de cfg usb loader yüklü bunlardan hangisine bakıcam homebrew geexbox ve usb loader yazıyo hangisi cfg usb için acaba
16 April 2012 13:51
usb loader a bak not bölümünde zaten önemli şeyler yazıyor
17 April 2012 06:19
western diğital al mümkünse usb 3.0 olsun hızlı ve kaliteli bir harddisktir tavsiye ederim smiling smiley
ayrıca 2.5 inc olsun taşınabilir ve kolay kullanırsın
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 67
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!