Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Yeni baslayandan sorular

Gönderen keret 
Yeni baslayandan sorular
03 February 2012 16:50
Merhaba arkadaslar,
yeni wii sahibi birisi olarak kafama takilan bazi sorular var
bilgisi olanlar cevaplarsa memnun olurum.
simdiden tesekkurler.

1- Anladigim kadariyla yeni wiiler (2009'dan sonra piyasaya cikanlar) yedeklenmis wii ve gamecube
oyunlarini dvd'den calistirmiyor. Wii oyunlari softmode veya chipmode ile usb hdd'den calisiyor.
Gamecube oyunlarini ise orjinal dvd'si haricinde hdd'den oynama imkani yok.(Gamecube oyunlari
oynanacagi zaman sistem wii modundan cikip (usb portlari islevsiz kilip) gamecube moduna geciyor.)
Bu durumda yedeklenmis wii oyunlarini hdd yerine dvd'den ve yedeklenmis gamecube dvdlerini calistirmak istiyorsak,
- wii'nin anakartini eski bir anakartla mi?
- yoksa wii'nin dvd-rom'unu eski dvd-rom ile degistirmek gerekiyor?
- bu islemi yapanlarda ortalama fiyat ne kadardir?

2- usb loader'lari karsilartiran bu link'te wiiflow ve uloader denen programlarin harici usb dvd'den
oyun dvd'si veya dvd'ye data olarak yazimis .wbfs ve .ciso dosyalarindan oyunu actigi yaziyor.
bu mumkun mu? yoksa bu ancak eski wii'lerde mi mumkun?

3- usb hdd'deki yedeklenmis oyunlari da yedeklemek istiyorum (paranoya gibi geliyor olabilir smiling smiley
.wbfs dosyalarini dvd'lere data olarak yazmayi dusunuyorum(yerden kazanmak icin).
eger bir gun hdd cokerse elimdeki dvd'lerden yeni hdd'ye oyunlari atmak kolay olabilir(en azindan tekrar indirmekten daha kolay olacaktir).
- Bunlari pc uzerinde yapmakda bir surun cikmaz da, acaba wii uzerinde harici usb dvd'yi goren ,
file manager tarzi bir program var mi?\(wii uzerinden usb dvd'den usb hdd'ye transfer icin)?
- sanirim butun usb cihazlarinin alttaki usb portu kullanmasi gerekiyor, bu durumda usb hub
kullanarak ayni port uzerinden 2 usb cihaz baglayabilir miyiz?

4- Mplayer CE ve TT gibi medya oynaticilar:
- dahili veya harici dvd'den filim DVD'lerini oynatabiliyor mu?
- harici veya dahili dvd'nin icindeki divx fililmleri gorebiliyor mu?

Re: Yeni baslayandan sorular
03 February 2012 21:35
valla aga bu dvd meselesine niye bukadar takmissin anlayamadim smiling smiley
1.sorun ile ilgili bilgim yok bilen arkadaslara birakayim
2.sorun yeni wii ler de orj. oyun disinda herhangi bir dvd ne olursa olsun calismaz, ya board u degistiriceksin ya cip taktiricaksin
3.hdd yi pc ye takip, bos dvd leri de dvd yaziciya takip yazdirsan veya baska bir hdd yi takip kopyala yapistir ile tasisan olmazmi?
4.yeni wii ler de zaten olmaz .benim wii de bir kac dvd izlemistim,divx denemedim, gerci gerekte yok, ag baglantisi ile pc veya baska bir ag aygiti uzerinde ki filmleri vs. izleyebilirsin,yani dvd ile ugrasmana gerek yok, dvd yi tak pc ye surucuyu ag da paylastir wii den izle winking smiley
yani oyunlar hdd den film muzik divx hdd den veya ag uzerinden, kaliyor bir game cube oyunlari, bunun icin de anca iyi bir cip taktirman lazim cunku sirf board degisimi ile de oynaman zor.

05 March 2012 11:00
Sistem versiyonunu düşürmen sana birşey kazandırmaz. Oyun gerektirmeden softmod yapmaya yarayan rehber var zaten sitede. Sana linkini göndermiştim.
26 March 2012 20:58
bencede en kolayı softmod ama sorduğun soruların hepsinin cevabı formda var winking smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 63
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!