Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Any Region Changer

Gönderen Solert 
Any Region Changer
23 September 2009 22:55
Wiicrazy merhaba, benim Any Region Changer ile ilgili bir sorunum var.Şimdi bende 4.0E Pal Wiikey'li HBC'li Wii var.HBC'de USB Loader, Gecko, Backup Launcher, Wad Installer yüklü .IOS ise Waniko updater'dan kalma (sanırım IOS 60).Şimdi ben Guitar Hero şarkılarını indirebilmek için sistemimi NTSC yapmak istiyorum.Any Region Changer'ı indirdim ama hiç birşey anlamadım.Bana Wii'mi NTSC yapma konusunda yardım etmen mümkün mü?Şimdiden teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 23/09/2009 22:59 tarihinde Solert tarafından düzenlenmiştir.

Re: Any Region Changer
24 September 2009 08:18
Şimdi çip dediğin anda bir durman lazım... zira bölgeyi değiştirdiğinde çipin bölgesini de değiştirmen gerekiyor. wiikey2 için orjinal ntsc oyun olması lazım elinde ntsc bölgesine geçirebilmek için çipi.

Any region changer programında yapman gereken değişikliklerse şöyle,

1. Wii region : Europe -> USA
2. Game region : Europe -> USA
3. Video mode : PAL -> NTSC (Opsiyonel, NTSC'de pal de kullanabiliyorsun aslında)
4. Shop region : USA yapman lazım

1 nolu değişikliği yapar kaydedersen makinen semi-brick olur, peşine yeni seçtiğin bölgenin sistem menüsünü yüklemen lazım nus downloader programı ile 4.0 NTSC sistem menü wad'ını indirip wad manager ile yükleyebilirsin. Yeni bölgenin menüsünü yüklediğinde semi-brick'ten kurtulmuş olursun.

2 nolu değişikliği yapıp kaydettiğinde de üstte yazdığım gibi wiikey2'nin bölgesini değiştirmen icap eder yoksa sendeki wii disk kanalından kopya yahut orjinal hiç bir diski görmez.

Homebrew channel kurulu olduğu sürece 1 ve 2'yi yapmanda bir problem olmaz, tekrar any region changer'a girip eski haline getirmen mümkün.

4 nolu değişiklik konusunda emin değilim, yeni shop kanalında bölge değişimi ile ilgili sorunlar var diye hatırlıyorum. Sen de dlc için bunu yaptığına göre ucu bir yandan shop kanalına dokunabilir. Bu konuda emin değilim. Guitar hero ile de hiç ilgilenmediğim için net yanıt veremiyorum.

ps1: Üstte yazdıklarım tamamen Solert'in konfigurasyonu için yazdığım yorumlardır misal 4.0 ntsc wad yükleme işini bu bağlamda değerlendirin.
ps2: Nus downloader için link : [wb3000.co.nr]
24 September 2009 10:09
Cevabın için teşekkür ederim.Şimdi bir kaç sorum daha var.
1-Semi Brick ile Full Brick arasındaki fark nedir?(ikisi de kurtarılabilir mi?)
2-Boot Mii kursam Brick'e karşı bir yararı olur mu?
3-Nus Downloader'dan NTSC-U için 4.0E'yi indirdim.Bunu değişikliği yapıp kaydetdikten sonra mı yüklemeliyim kaydetmeden önce mi?
4-Semi Brick olunca HBC açılıyor mu?
5-Bir de Wiiso'daki konuda şöyle yazılmış
1. Delete your Account in the Wii Shop Channel
2. Using Any Region Changer, change your Wii Shop Code to U.S.
3. Load up the shop channel at least once
4. Proceed to install the hack
Sadece Shop'u değiştirsem olur mu?

1 kez düzenlendi. En son 24/09/2009 10:14 tarihinde Solert tarafından düzenlenmiştir.
24 September 2009 10:33
ben bildigim kadarini cevaplamaya calisayim..
1- semi brick de wii hala kullanilaiblir fakat system menusune girilmez
2-boot mii kurulunca wii nin full yedegini alma sansimiz oluyor.yedegi alinmis bir wii boot2 ye kurulu bir bootmii ile geri duzeltiliyor diye biliyorum(ben hic demedim ama yedegim ve boot2 ye kurulu bootmii m hazir)
4- semibrick olunca sadece system menusune girilmiyor. semi brick olma nedeni de ntsc/pal wii ye pal/ntsc IOS leri yuklemeye calismak.
24 September 2009 11:05
1-Semi Brick ile Full Brick arasındaki fark nedir?(ikisi de kurtarılabilir mi?)
Full brick sisteminde boot2'ye yüklenmiş bir bootmii varsa bootmii yardımı ile çözülebilecek bir durum, bootmii yüklü değilse veya wii boot2'ye yükleme yapılamayan yeni versiyonlardansa çözme imkanın yok. Cihaz garantide ise ancak nintendo'ya gönderilip değiştirilmesi beklenilebilir. Semi brick ise özellikle üstte yazdığım durumda oluşanı wii'de settings bölümüne girememene sebep olur, bunun dışında kanalları çalıştırabilir, oyun oynayabilirsin. Any region changer ile bölge değişikliğinin doğal bir sonucu bu, yaptığın değişikliği geri alır yahut yeni bölge için sistem menü wad'ını yüklersen kurtulursun. Ama semi-brick genel anlamda bakarsan daha çok yanlış bölgeden disk update'lerinde oluşan bir durumdu, hatta bunların bazıları korayuner arkadaşımızın da dediği gibi menünün açılmamasına da sebep olabiliyordu. Semi-brick'in gerçi her zaman çözümü var.

2-Boot Mii kursam Brick'e karşı bir yararı olur mu?
Bakınız yukarısı, bootmii'nin en büyük işlevi bu zaten, brick'e karşı en büyük koruma. Ama boot2'ye yükleyebiliyorsan, boot2'ye yükleyemiyorsan menu wad'ını yüklemek falan tehlikeli işler. Boot2 kurulumunu sendeki wii destekliyorsa mutlaka kur.

3-Nus Downloader'dan NTSC-U için 4.0E'yi indirdim.Bunu değişikliği yapıp kaydetdikten sonra mı yüklemeliyim kaydetmeden önce mi?
Aslında farketmez ama değişikliği yaptıktan sonra yüklemen daha doğru olur. Dikkat etmen gereken bir nokta hiç bir zaman o wad'ı kullarak wad manager ile uninstall yapmaman gerekiyor. Sistem menu wad'ını uninstall etmek = full brick

4-Semi Brick olunca HBC açılıyor mu?
Evet açılır

5-Bir de Wiiso'daki konuda şöyle yazılmış
1. Delete your Account in the Wii Shop Channel
2. Using Any Region Changer, change your Wii Shop Code to U.S.
3. Load up the shop channel at least once
4. Proceed to install the hack
Sadece Shop'u değiştirsem olur mu?

Olabilir, dediğim gibi Guitar hero ile ve sadece shop region'ını değiştirmeye uğraşmadığım için net bilgim yok. Denemende bir sakınca olacağını sanmıyorum.
24 September 2009 13:46
Evet oldu sadece Shop Region'ı değiştirmek yeterliymiş.Sağol Wiicrazy.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 48
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!