Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SoftMode Yapılmış Makinayı Normal Haline Getirmek

Gönderen wiwaxia 
SoftMode Yapılmış Makinayı Normal Haline Getirmek
08 June 2011 17:44
Merhabalar

4.2U Softmode yapmış olduğum cihazım var.Programları o kadar karışık yüklemişimki bazıları çalışmıyor(hdd yi takıyorum görmüyor örneğin) bazıları gereksiz yere duruyor...

Şimdi tüm bu yüklemiş olduğum herşeyi sıfırlayıp yeni baştan softmode yapabilir miyim?Yapabilirsem nasıl?

Teşekkürler.

Re: SoftMode Yapılmış Makinayı Normal Haline Getirmek
08 June 2011 18:30
Yaparsın ama riski büyük. Yanlış IOS silersen brick riski var. Onun yerine rehberlerdeki programları yüklersen sorun çıkmaz.

Yok ben yapamam diyorsan benden tavsiye; HBC'yi güncelle 1.0.8 olsun. Kendini IOS 250'ye kuruyor. Ondan sonra Wii'yi 4.3'e yükselt. Yeni doğmuş bir bebeğin poposu gibi yumuşacık ve pürüzsüz olur.

Ondan sonra softmod işlemine kaldığın yerden tertemiz sistemde devam edersin. Sorun olursa da buradan yardımcı oluruz tongue sticking out smiley
08 June 2011 18:33
Şundan emin değilim ama, makina NTSC, bölgeni avrupaya ayarladı isen avrupa bölgesinden mi yapar bilmiyorum, onun yerine garanti için bölgeni ABD yap ondan sonra güncelle.
08 June 2011 19:06
4.1U dayken bölgem Avrupa işaretli olduğu halde 4.2 ye güncellediğimde 4.2U olarak yüklemişti.Ama garanti olsun ABD yaparız.

Tamam HBC yi güncelleyip, daha sonra 4.3 e çıkartırım bebek poposu gibi olur umarım =)) Problem olursa burdayım

Teşekkür
09 June 2011 07:50
Zaten HBC yi update etmişin geçmişte ama Wii yi update edemedim Hata kodu: 32004 veriyor...
09 June 2011 09:26
kardesim wiiyi update etr normalce herwsey silinir gider sorun oılmaz o sorun internetten kaynalşı bisey yada bir program engelliyor
09 June 2011 09:54
32004 numaralı hata kodu güncelleme sırasında internet bağlantısından oluşan bir hata ile ilgili. Hızın yavaşlığından veya kesintiye uğramasından oluşan bir hata sonucu bunu görüyorsun.
09 June 2011 10:29
3 saattir uğraşıyorum bi ilerleme kaydedemedim.Dediğiniz gibi internet bağlantısı ile alakalı bir sorun fakat net full çekiyor.Evdeki tel vb. sinyal yayan cihazları kapatıp denedim kaç kere =) gene olmadı =(

Aslında benim sorunum şu: DVD ile oyunları oynuyabiliyorum fakat HDD taktığımda olmuyor.Neogamma da 30 dan geriye sayıyor sonuç yok...CFG USB Loader de de 30 dan geriye sayıyor error 1 hatası veriyor...Wiifllow mudur nedir onu denedim onda da HDD yi bağlayın diye bi ekran çıkıyor halbuki bağlı...SD kartın içi gerekli gereksiz dolu şeyle dolmuş hep ondan dolayı baştan yapmak istiyorum... (Neogamma dan 2 tane vardı biri 8 biri 7 gerisini siz düşünün o kadar karışık)
09 June 2011 14:00
CFG harddiski tanımıyor. Mesele bu. Tanıtman gerekiyor. Oyunları hangi formtatta harddiske atıyorsun? Hangi program yardımıyla ve harddiskin formatı nedir?

Harddisk NTFS formatlı ve NTFS diske göre yapılandırıldı ise (oyun yerleşimleri vs. vs), Harddisk WBFS formatlı ise (Wii oyunları için), FAT 32 format kullanılıyorsa CFG'nin Global Settings bölümünde USB bölümünü ona göre ayarlaman gerekiyor. NTFS Disk ise NTFS, WBFS formatlı ise WBFS yapacaksın ki öyle görecek.
09 June 2011 16:03
WBFS formatlı...WBFS Manager ile atmıştım...

CFG ye giriş yaptıktan sonra hiçbir tuş çalışmıyor sadece 30 dan geriye doğru sayıyor..NeoGamma da da aynı durum söz konusu...

Zaten bugün SD karttaki bazı şeyleri sildim vs. dahada karıştı neogamma dan DVD çalıştırıyorum Wii Menü ye dönüyor.

4.3U ya da yükseltemiyorum...Priiloder yüklü o engel olur m u acaba?Onu nasıl kaldırırım...
09 June 2011 19:48
hdd yi usb slotlarından hangisine takıyorsun ?

10 June 2011 09:05
Her ikisinide denedim.Gerçi benim HDD çift USB li 2.5 lik olduğu için...Her iki kombinasyonuda denedim =)
10 June 2011 10:15
bazen sorun ordada oluyor bendede aynı sorun vardı cözdüm ama simdi sana yardımcı olamıyorum kb

10 June 2011 10:20
Harddiski tanımıyor da olabilir. Wii dik durumda iken kenara yakın olana takmanız gerekiyor. İkinci Slottan disk çalışmıyor. Flash disk varsa bir de onunla dene.
10 June 2011 13:39
benim hdd 2.5 lu ve kablosu Y seklinde olandan. orda iki uc var ya kabloda, ana ucu yani; uzerinden cikis alinip bir adet daha uc olusturulan ucu wii dik durumda iken soldakine takmayi dene istersen.

bende diger ucu takinca ilginctir ki gormuyor.

resimdeki ortadaki uc

simdi dusundumde bu ucuncu ( rakamla 3. ) grinning smiley , ek usb ucunda sadece guc baglantilari yapilmis olabilir, veri baglantisi olmiyabilir.

tabi sen bunu denemis olabilirsin ama buda bir secenek.

1 kez düzenlendi. En son 10/06/2011 13:42 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
10 June 2011 15:53
Yok denedim hepisini =)

Bişi sorucam.Bu ilk başta yüklediğimiz IOS ları tekrar yüklesek bi sorun olur mu?

Bir de 4.3U ya yükselttikten sonra tertemiz oluyor diyorsunuzda SD kartın içindekiler ne olacak?
10 June 2011 16:01
eger update edersen o sırada homebrew chanel son version deilse hersey silinir softmodela alakalı shop chaneldan indirlebilir seyler kalır sadece

10 June 2011 17:12
Son versiyon HBC 1.0.8

O zaman tek çarem 4.3U yapmak smiling smiley
10 June 2011 18:02
ozamn update yap homebrew chanel silinmediği icinde kolayca softmode yap tekrar butun sorunlar cözülür ozamanda olmassa usb okuyusunun bozulma ihtimali geliyor aklıma grinning smiley

11 June 2011 12:19
Ah şu update yi yapabilsem feraha ericem ama olmuyo sürekli error code 32002 - 32003 - 32004

Manuel olarak yapamıyoruz yok mudur .dol uzantılısı vs. =) (ne çok istiyorum)
11 June 2011 13:16
Nusd ile menü NTSC wad'ını indirip Wad manager ile kurabilirsin. Yanlız softmod gidebilir. Ayrıca Brick riski de var.
Şahsen ben tavsiye etmiyorum.

Bağlantı problemini halledip tekrar dene istersen (bir de Wii'nin yeterli belleği var mı?). Bundan kasıt Wii'nin kaç blok boş yeri var ona bak istersen.
Data management'den oyunların Save dosyalarının kayıtlı tutulduğu yerden öğrenebilirsin.
11 June 2011 15:42
Yeterli boş yer vardır çünkü 1.5 yıldır hiç oyun oynuyamadım düzgün ama varsada sileriz save.HBC son sürüm olsa dahi gidebilir yani?

Bağlantı problemi hallolmucak gibi çünkü 10 larca şey denedim modemin içine sokucam nerdeyse.Nintendo sitesinde vermiş oldugu dns leri bile denedim sonuç yok...Bir programdan ötürü yüklenmediğini düşünüyorum...
23 July 2011 17:09
Yav ne menev istir bu vi bi ios 250 yaoamadim!!!

Bilen varsa Allah rizasi icin tarif etsin!!!
25 July 2011 06:37
Neyi yapamadın???
04 February 2012 16:31
aynı sorunu şimdi bende yaşamaktayım
4.2E wii çöp haline geldiği için 4.3 yapıp yenilemek istiyorum ama bende "error code:32004" alıyorum.
büyük ihtimalle yükledeğimiz birşeyler update i engelliyor. ama ne olduğunu bulamadım.

wad update konusunda nasıl yardımcı olursunuz?
hangi wad 4.3E yapar makinamı
04 February 2012 17:45
o updateyi ülke ayarlarında uk secip internetini test edip calıstıgına emin olduktan sonra tekrar dene zaten test doğru sonuclarsa update soruyo evet de ona update yapsın benim makine 4.2 iken update yapıodu homebrew chanelım hangi versyon hatırlamıyodum 4.3 softmode yaparım diye dusunuyodum sonra ne uğraşcam dedim updatenin ortasında fişten cektim grinning smiley birkac ios silinmişti tekrar yükledim şimdi nezamandır kullanıyorum bir hatası yok

05 February 2012 12:44
bence update yapmaya hic gerek yok,pc gibi dusunup dur suna bir format atayim kafasi ile gidiyorsunuz ama yanlis yapiyorsunuz.softmode olayi hack lenmis bir ios un wii ye yuklenmesinden ibaret yani ios oluyor cios,oyunlarin calismasi ile ilgili bir problem varsa,ya ciosu update yaparsiniz, yada any title deleter veya multi mod manager adli programlari kullanarak,kullandiginiz ios249 u siler yeniden yuklersiniz.wii cop oldu ne bulduysam yukledim gibi dusunceler yanlis,zaten bir slota sadece bir cios yuklenebilir,aynisindan iki veya daha fazla ios 249 yukleyemezsiniz mesela , ha su olabilir ios 249 u farkli base ios ile kurmus olabilirsiniz, onun da cozumu istediginiz base ios ile tekrar kurmak bu kadar.4.2 veya 4.1 versiyonda ki bir wii yi 4.3 e update etmek gereksiz.

10 July 2012 19:01
wiwaxia
Merhabalar

4.2U Softmode yapmış olduğum cihazım var.Programları o kadar karışık yüklemişimki bazıları çalışmıyor(hdd yi takıyorum görmüyor örneğin) bazıları gereksiz yere duruyor...

Şimdi tüm bu yüklemiş olduğum herşeyi sıfırlayıp yeni baştan softmode yapabilir miyim?Yapabilirsem nasıl?

Teşekkürler.

aynı sorun bendede var ama şu any title deleter'i kullanmaktan korkuyorum ne yapsaö bir türlü bulamadım yada bu any title zor bi program değil:smiling smiley ama eski wii dönmek için en pratik yok ne olabilirki 4.2 kullanıcıyım bende
10 July 2012 20:30
any title deleter korkulacak bir program degil, sadece silmek istediginiz iosu secip silin, menunun kullandigi ios dan uzak durun yeterli.

11 July 2012 13:09
o kadar uğraşmana hiç gerek yok shop channela gir bi oyun indir bak o zaman direk update edeceği için normal hale döner
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!