Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wiiflow vb. bir Loader'i Wii ana ekranına kanal olarak koymak mümkün müdür?

Gönderen vdemirci 
Wiiflow vb. bir Loader'i Wii ana ekranına kanal olarak koymak mümkün müdür?
12 November 2009 08:23
USTALAR MERHABA

WIIFLOW VB. BIR LOADER I WII ANA EKRANA KANAL OLARAK KOYMAK MÜNKÜN MÜ?

MÜMKÜNSE DETAYLI OLARAK NASIL???

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

1 kez düzenlendi. En son 01/12/2009 12:41 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.

Re: WIIFLOW VB. BIR LOADER I WII ANA EKRANA KANAL OLARAK KOYMAK MÜNKÜN MÜ?
12 November 2009 08:26
Evet mümkün.

Wiiflows'un wad'ını SD kartın içindeki Wad klasörüne atıyorsun. HBC içindeki Wad manager programı ile install ediyorsun. Bu kadar. Wiiflows'un forwards versiyonu var. Bunu kullanırsan daha iyi olur. Güncellemesi kolay oluyor çünkü.
12 November 2009 08:34
ustam teşekkürler...

bendeki wiflows 1.1 bunu mu yüklliyim?
bi de wad manager 1.4 var galiba bu mu?
12 November 2009 08:53
Evet 1.1 versiyonu. Full versiyonunu indir. İçinde bir sürü tema var ve ayrıca içinde wiiflow forwarder wad'i var. Onu kurmanı tavsiye ederim. Güncelleme yapmak daha kolay oluyor.
12 November 2009 09:08
ustam bendeki wiiflow klasörü içinde bunlar var hangilerini seçmeliyim

apps klasörü
WiiFlow_222
WiiFlow_229

wad klasörü
WiiFlow Carbonik Channel Forwarder-WFBJ.wad
WiiFlow Carbonik Channel IOS222-WFBH.wad
WiiFlow Carbonik Channel IOS249-WFBW.wad
WiiFlow Spayrosam Channel Forwarder-WFSF.wad
WiiFlow Spayrosam Channel IOS222-WFSH.wad
WiiFlow Spayrosam Channel IOS249-WFSW.wad
WiiFlow StarNight Channel Forwarder-WSNF.wad
Wiiflow StarNight Channel IOS222-WSNH.wad
Wiiflow StarNight Channel IOS249-WSNW.wad
WiiFlow Static Channel Forwarder-WFHL.wad
WiiFlow Static Channel IOS222-WFHH.wad
WiiFlow Static Channel IOS249-WFHW.wad
wiiflow klasörü
12 November 2009 09:23
Apps klasörünün içindekini kullanmak istersen HBC üzerinden çalıştırıyorsun. SD kart içindeki Apps klasörüne kopyalıyorsun.
IOS222 olan adından da anlayacağın üzere IOS 222'yi kullanıyor. Ben IOS 249'u yükledim. Onu kullanıyorum.

Wad olanı yüklemek istersen WiiFlow StarNight Channel Forwarder-WSNF.wad yazanı kullanabilirsin. SD kartının Root'unda WAD klasörü olmalı. Yoksa oluştur ve onun içine kopyala. Dosya ismini değiştirmen gerekmez. yüklemek için Wii'de HBC kanalını aç ve Wad manager'i çalıştır. Wad manageri çalıştırdığın zaman iki seçenek gelecek. "SD kart üzerinden mi çalıştırmak için 1 tuşuna, USB harddisk veya USB flashdisk üzerinden çalıştırmak için 2 tuşuna bas" diyecekt. tuşları yanlış hatırlıyor olabilirim, program zaten hangi tuşa basman gerektiğini söylüyor.SD karta kaydettiğimiz için SD kartı seçeceksin.

En sonunda ekranın altında Wad dosyalarını gösteren bir menü çıkacak. Remote'un yön tuşları ile yüklemek istediğin Wad dosyasını seç ve + (artı) tuşuna bas. yükleme biraz vakit alabilir. Ticket yükleyecek sonra paketler halinde wad dosyasını yükleyecek. En sonunda işlemler bitince "successfull installed" yazısı çıkınca Wad manager'den home tuşuna basarak çıkabilirsin.

Wii Ana menüye döndüğünde karşına Wiiflows'un kanalı çıkacak smiling smiley

Eğer ana ekrandaki kanalların yerini değiştirmek istersen remote'un A ve B tuşlarına kanalın üzerindeyken basılı tut ve istediğin yere sürükle.
12 November 2009 09:26
Söylemeyi unuttum, Wiiflows'un çalışması için öcelikle zip dosyasının içinden çıkan "wiiflow" klasörünü SD kartın Root'una kopyala.

Yerleşim şekli:
SDKartımız G sürücüsü misal.

G:\Wiiflow olacak. Bu klasörün içinde ise titles.ini, language.ini, themes klasörü var.
12 November 2009 09:34
hocam harikasın, mükemmel anlatım...
çok teşekkür ederim...
18 November 2009 13:01
Benden de bir teşekkür. Fasih anlatımdan dolayı.
01 December 2009 11:11
Tuzruhu`na ben de tesekkur etmek isterim. Ancak karsilastigim bir sorunu ve cozumunu, baskalarininda basina gelebilir diye buraya yazmak istiyorum.
Wiiflow u kanal olarak eklememe ragmen, her calistirdigimda tekrardan wii`nin kanal ekranina donuyordu. Biraz arastirinca cozumun cok basit bir hatamdan kaynaklandigini buldum. Onceden wiiflow u hbc`dan calistiriyordum. Wiiflow u apps ye kopyalarkende wiiflow_249 klasorune kopyalamisim. Wiiflow channel li forwarder olarak kuruncada. Boot.dol u apps/wiiflow klasorunde ariyormus. Ve boyle bir klasor bulamadigindan da calismiyormus. Klasor ismini wiiflow_249 yerine wiiflow yapinca problem cozuldu. Umarim isinize yarar.
Re: Wiiflow vb. bir Loader'i Wii ana ekranına kanal olarak koymak mümkün müdür?
01 December 2009 12:42
Edit: Konu başlığı düzeltildi (büyük yazı ile yazmayalım)
02 February 2010 09:45
Merhabalar, CFG USB Loader'ı kanal olarak eklemek istiyorum. v51 ile NTFS USB harddisk kullanıyorum. Priiloader yüklü. Wad Manager 1.5 yükleyeceğim. CFG USB Loader'ın sitesine girdiğimde bir çok forwarder görüyorum. Bunlardan hangisini yüklemem gerekiyor? Bir de USB'deki oyunları kanal yapmak için wad'ları nereden bulabilirim?

Forwarder: CFG USB Loader - FDCL
Hybrid Channel (cfg v48): CFG USB Loader ID - IDCL

USBLoaderCFG_NForwarder - *new* (by Narolez)

(Universal) Forwarder Channel: (by Narolez)
02 February 2010 13:53
isedigini kullanabilirsin oyunlari kanal yapmak icinde wiicrazy nin crap programini kullanacaksin
02 February 2010 14:02
Benim Crap programını kullanmak zorunda değil bu arada. Loadstructor diye bir program daha var benim programın yaptığı işleri yapan. Gerçi o haliyle Türkçe değil, sen benim programı kullan :p
02 February 2010 14:14
Peki, SD kart veya USB disk takılı olmaması durumunda oyun kanalı çalıştırılırsa bir tehlike olur? Yoksa SD kart / USB disk bulunamadı hatasını mı verir?
02 February 2010 14:17
Tehlike olmaz, kullandığın loader'a göre durum değişir... bazıları kilitlenir, bazıları diski takmanı ister ve düzgün çalışmaya devam eder...

bu ikincisine örnek mesela cfg. usb loader forwarder'ları... wii'de hali hazırda cfg. usb loader'ın homebrew channel altından çalışabilir şekilde olması gerekiyor kullanabilmek için.
02 February 2010 19:34
khelben
Tuzruhu`na ben de tesekkur etmek isterim. Ancak karsilastigim bir sorunu ve cozumunu, baskalarininda basina gelebilir diye buraya yazmak istiyorum.
Wiiflow u kanal olarak eklememe ragmen, her calistirdigimda tekrardan wii`nin kanal ekranina donuyordu. Biraz arastirinca cozumun cok basit bir hatamdan kaynaklandigini buldum. Onceden wiiflow u hbc`dan calistiriyordum. Wiiflow u apps ye kopyalarkende wiiflow_249 klasorune kopyalamisim. Wiiflow channel li forwarder olarak kuruncada. Boot.dol u apps/wiiflow klasorunde ariyormus. Ve boyle bir klasor bulamadigindan da calismiyormus. Klasor ismini wiiflow_249 yerine wiiflow yapinca problem cozuldu. Umarim isinize yarar.
dostum teşekkür ederim bende bunun çözümünü arıyordumsmileys with beer
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!