Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Windows üzerinde Wii çalıştırma (EMU yardımı ile)

Gönderen Tuzruhu 
Windows üzerinde Wii çalıştırma (EMU yardımı ile)
05 October 2009 09:01
Selam,

Benim TV sorunum yüzünden Wii ile pek uğraşamıyorum. Malum dizi mevsimi de açıldı. Hiç Wii'ye elimi süremiyorum. angry smiley

Wii oyunlarını XP üzerinde çalıştıran Emulatorler var. En yaygını da sanırım Dolphin. Ama benim iş yerinde remote bar'ı veya gamecube oyun kolunu kullanmam pek olası değil.

Amacıma gelince, Wii'nin işletim sistemini emulasyon yardımı ile XP'de kullanabilir miyiz? veya böyle bir yöntem var mı? Tıpkı sanal işletim sistemleri gibi kullanmak istiyorum da... Amacım oyun çalıştırmak falan değil, rehber yazarken çok işime yarayacak.

Aşağıdaki video linkinde elemanlar yapmış. Bende Dolphin de var ama bu sadece emulasyon.

[www.youtube.com]

Re: Windows üzerinde Wii çalıştırma (EMU yardımı ile)
05 October 2009 09:13
Dolphin oyun oynatma konusunda oldukça başarılı, ama menüyü çalıştırmada falan bildiğim kadarıyla o kadar başarılı değil. Ama yine de mümkün sanıyorum, elindeki wii'nin filesystem dump'ını alıp dolphin altına koyman gerekiyor yapabilmek için... Bir ara bu şekilde haberler çıkmıştı, ama hiç denemedim.

Dolphin'in doğrudan dol çalıştırma özelliği de var ama sistem ile entegre olan uygulamalarda başarılı olacağını sanmıyorum... ben Crazy Intro'yu ancak sd kart erişimini kaldırdığımda çalıştırabiliyordum... gerçi sonra eklediler sd kart desteği ama çetrefilli... sd kart imajı oluşturuyor, o imajı mount edip görmek için de ayrı bir sürü nane gerekir windows ortamında...

Şimdilik vazgeç derim smiling smiley
Re: Windows üzerinde Wii çalıştırma (EMU yardımı ile)
02 November 2009 19:42
glove pie diye bi yazılım google sana yardım eder ondan scriptlerden mouse.ır 'ı seçersen kullanırsın mouse olarak sanırım senin istedigin biraz böyle bişey
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!