Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

FAQ/SSS (Sık Sorulan Sorular bölümü açılması)

Gönderen DiABOLiCAL 
FAQ/SSS (Sık Sorulan Sorular bölümü açılması)
08 June 2010 06:58
Selam,

şu softmod olayı ile ilgili olarak aklıma o kadar çok soru takıldı ki, kimini birçok konu okuduğum için konuların altında gördüm kimini ise ben sordum. Allah razı olsun sorular hep cevaplanıyor ancak aynı gördüğüm kadarıyla cevaplar çok yerde telaffuz edilmek zorunda kalınıyor.

Bence böyle bir bölüm açılarak soru-cevap şeklinde bir format ile listelenmesi süper olur. Bu ana sayfada yer alan tek bir başlıkta olabilir, konular altında her bölümün kendi SSS'si de olabilir. (Hangisini takip etmek daha kolay olur karar veremedim) Sabit başlık olarak en üstte durabilir, farklı bir renk verilebilir.

Bu liste akla gelen şeyler tek tek yazılarakta oluşturulabilir, forumda sorular soruldukça verilen yanıtlar buraya da eklenerek günden güne de oluşturulabilir. Ben de fırsat buldukça forumdaki daha önce sorulmuş soruları ve cevaplarını liste haline getirip paylaşabilirim. Birkaç gönüllü arkadaş çalışırsa güzel bir SSS bölümü ortaya çıkar sanıyorum.

Kolay gelsin,

Re: FAQ/SSS (Sık Sorulan Sorular bölümü açılması)
12 July 2010 22:13
Epey bekledi senin mesaj burada hocam smiling smiley

Üye olmayanlara özel ve Tanışma bölümü diye iki bölüm açtım bunlar olur mu? tongue sticking out smiley

Şaka bir yana, aslında her bölüm altında böyle konular oluşturulabilir. İsteyen oluşturabilir yani, bize de konuyu sabit yapmak düşer. Ayrı bir bölüm açmak çok da doğru değil sanıyorum zira zaten forumların ana başlıkları zaten belli. Belki komple bir forum seti yapılabilir bunlardan her alan için ayrı ama o da katılımın bu kadar az olduğu bir forumda ne kadar faydalı olur bilemiyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Re: FAQ/SSS (Sık Sorulan Sorular bölümü açılması)
13 July 2010 06:02
WiiCrazy
Epey bekledi senin mesaj burada hocam smiling smiley

Üye olmayanlara özel ve Tanışma bölümü diye iki bölüm açtım bunlar olur mu? tongue sticking out smiley

Şaka bir yana, aslında her bölüm altında böyle konular oluşturulabilir. İsteyen oluşturabilir yani, bize de konuyu sabit yapmak düşer. Ayrı bir bölüm açmak çok da doğru değil sanıyorum zira zaten forumların ana başlıkları zaten belli. Belki komple bir forum seti yapılabilir bunlardan her alan için ayrı ama o da katılımın bu kadar az olduğu bir forumda ne kadar faydalı olur bilemiyorum.

Sorun değil hocam, ben bile unutmuştum böyle bir konu olduğunu tongue sticking out smiley

Doğru söylüyorsun, her bölüm altında olması daha mantık sanırım. Ben kendi çapımda birşeyler oluşturmaya çalışırım fırsatım oldukça. Zaten başlığı bir kere koyduktan sonra zaman içinde gelen yeni sorularla ve herkesin yorumlarıyla daha da genişleyebilir konu. Zaten her bölüm için faq'e ihtiyaçta duyulmayacaktır sanıyorum. Çok sık kullanılan birkaç foruma böyle birşey ayarlanabilir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!