Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

LG 42LD420 de usb den video

Gönderen maliace 
LG 42LD420 de usb den video
18 October 2010 08:08
Merhaba arkadaşlar içinizde LG 42ld420 için usb den video ekranını aktif etmeyi bilen varmı? nettye bir sürü yazı okudum ama sonuca erişemedim.
yeni aldım bu televizyonu. satıcı oynatılabiliyor. diyerek sattı ama başka bilgi vermedi. bende netten araştırıyorum bilginize ve yardımınıza ihtiyacım var.
gösterin kendinizi kardeşlerim benim smiling smiley

Re: LG 42LD420 de usb den video
19 October 2010 11:28
Selam,

bu konuda bilgim yok ancak aşağıda anlatılanlardan anladığım kadarıyla öncelikle sana symbian işletim sistemi olan bir telefon lazım (belkide özellikle E71, bilemiyorum)

Telefona Psiloc irRemote isimli programı yüklemen gerekiyor. Televizyona 2 metre kadar uzaklıkta bir mesafeden ctrl ve 2 tuşlarına basıyorsun. Şifre sorduğunda 0000 giriyorsun, eğer 0000 çalışmaz ise 0413'te deneyebilirsin. Karşına seçenekler gelecek sanıyorum, burada Divx seçeneğini 1 yapman gerekiyor ve televizyonu kapatıp açacaksın.

[lgusb.wikispaces.com]

Ayrıca, universal denen (her türlü cihazı kumanda eden kumandalar var ya) kumandalar ile farklı LG modellerini deneyerek'te yapabiliyormuşsun sanıyorum. Bütün tuşları deneyebilirsin, tuşlardan biri karşına şifre soran bir ekran getirmeli. Anladığım kadarıyla genelde bu 2 tuşu oluyor.

[lgusb.wikispaces.com]

[lgusb.wikispaces.com]
20 October 2010 07:09
O kadar telefona symbian'a gerek yok. Fabrika ayarları default oalrak off geliyormuş.

Ahanda çözümü:
[forum.donanimhaber.com]
20 October 2010 07:11
Ekleme yapayım.

Birde bu linki incelersen çok büyük faydası olacak:
[www.muratkaraoglu.com]

Bende bu tv'den alabilirim aslında. grinning smiley
20 October 2010 08:06
Wiicrazy, senin tv samsung'un hangi modeliydi?

Samsung TV'lerde de varmış MKV oynatma.
[forum.donanimhaber.com]
20 October 2010 08:25
tuzruhu

[forum.donanimhaber.com]

Bendeki eski bir model (B530), bildiğim kadarıyla yok usb'den film oynatma. Valla olsa da ihtiyacım yok zaten, e-great işimi görüyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
20 October 2010 12:13
LG LH5000 var 720p dizilerde özellikle uzun süre kullandım, filmlerde DTS ses çözememesi, gömülü altyazıları okuyamaması ve bazı uyumsuzluklar sebebiyle WDTV live aldım gayet memnunum elindeki videoları LGye göre ayarlamak zorundasın

20 October 2010 12:44
Bu TV'lere firmware güncellemesi de yapabiliyormuşsun. Vay bee, TV ve firmware. Bir yaşıma daha girdim.
22 October 2010 12:45
Arkadaşlar olayı çözdüm.
Olaya vakıf olmak zaman aldı ama neticesi iyi.
geleyim sadede :
kullandığım metod "LG TV USB IR-Hack" diye geçiyor. Nokia E71 telefon kullanarak yaptım.
bunun için önce " Psiloc_irRemote_S603 " diye bir program indirdim. ve bunu telefona kurdum.
sonra televizyon modeline uygun program eklentisini de alıp bluetooth üzerinden telefona attım.
sms şekinde görünen eklentiyi açtığımda direk program devreye girdi ve telefon ekranına bu iş için kullanacağım 3 tuş geldi.
telefon Q klave olduğu için tuş takımı üzerinden "shift" tuşu ve 2 tuşuna ayn anda bastım. televizyon ekranına şifre sorusu geldi. çoğu forumda 0000 şifre yazılmış ama o olmadı 0413 yazarak menüye girdim.
options 3 menüsünden divx seçeneğinde orjinalde sıfır olan değeri 1 yapıp exitle menüzden çıktım.
Bingo ... artık mkv de dahil bütün videolarım sorunsuz çalışıyor. altyazıda da sorun çıkmaması için film ve altyazı adını aynı yaptım sorun kalmadı.
altyazı boyutu ekrandaki yeri tarzı ayarlamalarda mevcut. 1380 liraya hem tv hemde fulhd media player sahibi oldum smiling smiley
12 January 2011 20:47
WiiCrazy
tuzruhu

[forum.donanimhaber.com]

Bendeki eski bir model (B530), bildiğim kadarıyla yok usb'den film oynatma. Valla olsa da ihtiyacım yok zaten, e-great işimi görüyor.

Wiicrazy akıllı adamsın vesselam,

aynen yok dts cozmez yok altyazı buyumuz bıktım valla,

ancak [www.samygo.tv] ilginc seyler deniyor....
12 January 2011 21:21
@DuncanIdaho : Benim tv hiç bir yerinde geçmiyor yav verdiğin sitenin, zaten bendeki tv'de ethernet portu falan da yok. Boşver olmaması daha iyi, kim uğraşacak şimdi tv'ye de custom yazılım falan. Her rengi boyadık, turuncivert eksik kalsın smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
12 January 2011 21:32
İşin ilginci bu arkadaş bizden yahu: Erdem U. Altinyurt

Erdem U. Altinyurt

This is Erdem U. Altinyurt, a jobless computer engineer, born and living since 1981,in Istanbul, Turkey.
I am the man who behind DivFix++, Meteorite, wxHexEditor, an finally SamyGO projects.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 46
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!