Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PC DE wiimoote ile wii oyunları ve farklı oyunlar oynama?

Gönderen fatih0023 
PC DE wiimoote ile wii oyunları ve farklı oyunlar oynama?
06 July 2010 23:25
sa arkadaslar konu ilgimi çekti yabancı sıtelerden cok arastırdım sendor bar olmadan mum olayını gecıyorum oyunları oynamak mumkunmus fakat cok ugrastım bluetooth ıle baglantıyı sagladım fakat GLOVEPİE ile oluyormus fakat bı turlu yapamadım.. remote nın ısıkları yanıp sonuo baglantı kuruldugunda tek ısık yakmayı beceremedım sımdılık... aslında konu hakkında bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa benım gıbı cok kısı oldugunu dusunuyorum saygılar herkese...

Re: PC DE wiimoote ile wii oyunları ve farklı oyunlar oynama?
07 July 2010 09:41
yokmu bilgisi olan kimse.. diabolical sizin vardır buyuk ıhtımalsmiling smiley
07 July 2010 10:13
[timbermheay.wordpress.com]

Buradan öğrenebilirsin. Neden böyle birşeye ihtiyaç duydun anlamadım ama linki dene istersen detaylı anlatıyor (tabii ingilizce)
07 July 2010 10:44
Uzun zamandır uğraşmıyorum ama bluetooth olayı için özellikle bluesoleil gibi bir program lazım, windows ile standart gelen bluetooth stack'i ile olmuyor. Yine uyumlu başka bluetooth stack'ler de var ama onlar da ancak belli bluetooth adaptörleri ile kullanılabiliyor.

Yani öncelikle sağlam bir bluetooth adaptör ve bluetooth stack'i lazım ya da para verip bluesoleil'i alacaksın. Ben bluesoleil'in trial versiyonu ile denemiş ve sonuç almıştım.

Sensor bar'a gelince kendin de yapabilirsin, sadece infrared led'ler ve bir usb kablo ile yaptığım sensor bar'ı forumda paylaşmıştım. Şimdi linkini bulamadım ama yapması oldukça kolay. Ya da hazır satılanlardan alabilirsin, pille çalışanlardan falan.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
07 July 2010 10:58
bluesolleil var ustam bende baglantıyı kurdum fakat ledler yanıp sonuyo yanı wii dekı gıbı tek ısık yanmıo.. merak ettım hem yardıma ıhtıyacı olan arkadaslar ıcınde ıyı olur hıc turkce yapılan yok oakadar ugrastım baktımda.. HEM GLOVEPİE nınde tam calısıp calısmadıgını cozemedım nette acılınca rakamlar yazıo bende yazmıo acaba combıne falanmı edıcem farklı bı programa
07 July 2010 11:01
sizin verdıgınız lınkte wii yi pc ye baglama gosterılıo galıba gereklı malzemeler arasında wii de yazıo da...benım demek ıstedıgıma wii falan olmadan sadece sensor bar ve wiimote ile pcden emulator yardımı ıle oyun oynamak
07 July 2010 11:06
ok o zaman öncelikle wiimote'u düzgün bir şekilde senkronize etmen lazım... bluesoleil'den bul deyip...wiimote üstünde 1 ve 2 tuşlarına beraber basıp yapıyordun sanırım... ondan sonrası için glovepie'ye ihtiyacın olduğunu sanmıyorum, muhtemelen dolphin doğrudan görecektir wiimote'u.... emin değilim...

bende bluesoleil'in full versiyonu olmadığı için ve elimdeki bluetooth adaptörü de dandik olduğu için çok fazla deneme şansım yok.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
07 July 2010 11:29
bluesoleil ile suanda baglantı sagladım mesela fakat led ısıkları yanıp sonuyo ama glovepie burda nerde gorev almaya baslıo bı cozemedım bu işler pek zormus be ustam ledler yanıp sonuo fakat tek yakamadım yaaa
10 July 2010 05:49
olmuyor bende denedim gerci bende led yok ama pc goruyor wiimote u nintendo ve numaralar ile baglanti saglandi diyor ama dolphin de gorunmuyor
edit:bende ki android telefona wiimote baglanip oyun oynaniyor led e falan gerek kalmadan,vatandas yazmis programi,birde remote programi var onlada telefon mouse oluyor, wiimote gibi de kullanilabiliyor pc de.

1 kez düzenlendi. En son 10/07/2010 06:14 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
10 July 2010 10:39
Ben dolphin ile kullanmıştım ama ne hikmetse infrared olayını algılamamıştı (pc'deki başka programlarda kullanılabiliyordu) , butonlar şunlar bunlar çalışıyordu..

Bir daha denemek için şimdi bluesoleil'in trial'ını bul, bıdı bıdı... hiç gerek yok... Gerçi pc'de SMG2 oynayabilirim bu şekilde ama wii'deki tadı vermez sonuçta...

10 July 2010 12:44
Ben artık emu. ları geçtim, pcde oynamak bile pek zevk vermiyor. Oyun konsolları bu iş için varken, pc deki sadece belli başlı tarzdaki oyunlar oynanabiliyor. Diğer türler deki oyunlar pc de sürükleyici olmuyor.
10 July 2010 12:47
Valla ortam olsa bir de Hagar olsa şuan en az 6 kişi toplayabilirim tongue sticking out smiley
10 July 2010 12:59
tuzruhu
Valla ortam olsa bir de Hagar olsa şuan en az 6 kişi toplayabilirim tongue sticking out smiley

O klasikler e giriyor o sayılmaz grinning smiley casablanca(hiç izlemedim), godfather gibi klasik onlar o yıldan normalde film izlemem ama godfather olursa kaçırmam. Ama ne biliyim ps2 ps gc wii lerin emularını pek oynayan olduğunu zannetmiyorum.
11 July 2010 10:35
yine pek çözüm yok galiba youtubede yapmıslar nasıl yapıolar hıc anlamadım bluetooth goruo fakat ledler 4 ü birden sureklı yanıp sonuo walla remoote kırıcam artık ne uyuz bıseymıs bu ya
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 22
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!