Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Tivibu üstündeki GINX kanalı

Gönderen WiiCrazy 
Tivibu üstündeki GINX kanalı
19 June 2010 16:27
Tamamen türkçe yayın yapan böyle bir kanal varmış geçenlerde görüp biraz izledim. Haber vereyim dedim.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Tivibu üstündeki GINX kanalı
19 June 2010 16:33
sunu yurtdisindan da izleyebilseydik iyi olucakti
19 June 2010 17:37
Türkiyedeki hosting sağlayan firmalardan vpn hizmeti alırsan ve ttnet abonesi birini kafalarsan izleyebilirsin aslında. Ama zaten uydu üstünden izliyorsun şu anda Türk yayınlarını di mi?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
19 June 2010 18:09
uydu uzerinden izliyorum ama avrupa yayinlari cok kotu, direk tr yayinlari izlemek daha iyi.bu vpn hizmeti tam olarak nedir?hic bilgim yok bu konuda
19 June 2010 19:48
Valla yurtdışından kullanılabilir mi bilmiyorum ama mantık şu, sen normal servis sağlayıcına bağlandıktan sonra yine çevirmeli bağlantı yapar gibi VPN hizmetini sunan server'a bağlanıyorsun, bağlandıktan sonra artık oradaki lokal network'teymişin gibi internete çıkıyorsun. Yani VPN'i sağlayan Türkiyeye ait bir ip'yi kullanarak seni çıkartırsa Türkiyede olmadan Türkiyedeki bir ip'yi tüm kullandığın programlarla kullanman mümkün oluyor.

Türkiyedeki birinin bunu esas kullanma amacı buradaki sansürden kurtulmak daha çok. Ha VPN'in genel anlamda bir de güvenlik tarafı var, tamamen ayrı bir kanaldan internete çıktığın için VPN yaptığın lokasyona kadar sana gidip gelen şeyler şifreli oluyor.

Şu elemanların böyle bir hizmeti var : [www.sadecehosting.com]
Ama yurtdışından kullanacak birine Türkiyede bir ip sağlıyorlar mı bilmiyorum. Tivibu olayına gerçekten niyetliysen bir mail atıp sorabilirsin fiyat bana gayet uygun gözüktü ayda 4$- 2mbit

Belki yabancı hosting firmalarında da bulunabilir benzer bir hizmet.

19 June 2010 19:50
Şu sitede mesela çeşitli ülkeler için aynı hizmet var (biraz daha pahalı) : [worldvpn.net]

19 June 2010 20:14
eyvallah ben bi inceliyim bunlari,ip sorunu cozulurse uyelik almak kolay is
19 June 2010 20:21
peki tivibu yu kullanan varmi,kalite, baglanti falan nasil???
19 June 2010 20:48
Benim deneyimim kısıtlı tivibu ile ilgili, geçen işyerinden dünya kupası maçlarından birine şöyle bir göz attık.. Ama picture in picture özelliği falan var mesela fena değil. Bağlantı kalitesine göre de sanıyorum yayının kalitesi değişiyor.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!