Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dolphin için ucuz ekran kartı tavsiyesi

Gönderen WiiCrazy 
Re: Dolphin için ucuz ekran kartı tavsiyesi
31 May 2010 07:48
tuzruhu
Dedezade,

Aradığın şey için link buldum, Play asiada 70 dolar civarı linki: burda

ayrıca bunun üreticisi XCM diye biryer, orada bir alet gördüm Vbox2 diye. Belki derdine derman olur ama ne kadar garantili bilemem.

Resmide bu:

Linki de bu

Bu ürünü biliyordum önceden ama aklıma zamanında bir soru takılmıştı. O soruyu buraya da yazayım belki bana bir fikir verirsiniz. smiling smiley

---------------------------

Peki arkadaşlar bu ürün ile Scart bağlantısı ile eski nesil konsollardan misal; Dreamcast, Sega Saturn vb. cihazları bağlama şansımız varmıdır ?

Yani component bağlantı yerlerine composite bağlantı kablosundan; sarı, beyaz, kırmızı uçlu kabloyu taksak PC'ye görüntü gelir mi ? Bana gelir gibi geliyor mantık olarak. Sonuçta 2 kablo eksik olacak...

31 May 2010 08:11
@Affliction : Olmaz, component ile composite aynı şeyler değil... composite'de chroma ve luma ve pek tabii senkronizasyon sinyali tek kablo üstünden taşınıyor. Component'te ise lumanın (ışık) ayrı olmasının yanı sıra chroma (renk) da iki ayrı kablodan taşınıyor. Dediğin için composite girişi de olan bir adaptör lazım.

Misal şöyle bir şey : [www.dealextreme.com]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
31 May 2010 08:16
Hmmm anladım dostum. O zaman sadece 3 konsol için almaya değmez bu ürünü.

Kamera ile manuel çekim yaparım artık HD olarak.

Cevap için teşekkürler. winking smiley
24 June 2010 16:34
Wii nand'ını dolphin'de emule edebiliyor musunuz?

Bir de doğru düzgün çalışan (bütün scriptleri ile birlikte, misal wii remote) sorunsuz (beleşçilik yapıcam biraz grinning smiley) paket elinizde var mı acep?
24 June 2010 18:59
@tuzruhu : valla çalışıyormuş ama fazla fonksiyonel değilmiş. ben başaramadım çalıştırmayı. menü oyunlara göre ios'lardaki çok fazla fonksiyonu kullandığı için dolphin içinden düzgün emule edilemiyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 June 2010 08:40
arkadaşlar ekran kartı konusunda dikkat etmeniz gereken ilk şey kartın bellek yolunun kaç bit olduğu.
aynı segmentteki 64 bit ekran kartlarının mb değeri kaç olursa olsun daha yüksek bitlik ekran kartlarının performansını yakalayamaz. örneğin bende şuan 256bit ati 3850 var 512mb. 64 bitlik ati 4000 yada 5000 serisi kartların çoğu bunla boy ölçüşemez....
bilgi nevinden aklınızda olsun...
30 June 2010 08:53
Tabii ki 256 bit'lik ekran kartı, 128 bitlik 2 gbyte ram'e sahip bir ekran kartından %50 daha fazla performans sağlar grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 36
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!