Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dolphin için ucuz ekran kartı tavsiyesi

Gönderen WiiCrazy 
Dolphin için ucuz ekran kartı tavsiyesi
21 May 2010 19:49
Başlık sorumu açıklıyor aslında, amaç wii oyunlarını pc'de oynamaktan ziyade debug falan işlerini yapmak. Yani 10-15 fps oynatsa bile yeterlidir benim için.

Şu an kullandığım pc'deki ekran kartı on board nanay bir ati modeli, işlemci ve hafıza emülasyon için yeterli seviyede. Tek eksiğim makul bir ekran kartı.

Max 150 tl bütçeye ne tavsiye edersiniz?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Dolphin için ucuz ekran kartı tavsiyesi
21 May 2010 19:55
O paraya canavar gibi ekran kartı alırsın şöyle 1 gbyte ramli falan.

Yanlız senin sistem PCI-Express mi AGP'mi?

Edit: bu nasıl link: buradan

Sapphire Ati HD 4550 512MB/1GB Hm DDR3 (directx 10.1) Pci-e x16 2.0 Ekran Kartı (11141-06-20R)

VGA, HDMI, DVI çıkışlı.

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 19:57 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 20:12
Pci Express var anakartta, anakart Asus M2A-VM.

İş görür mü bu sahiden de?

Oynanabilen en kral pc oyunu nedir mesela bunda?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
21 May 2010 20:15
Donanımhabere bakmak lazım, HD 4550 eskinin kralıydı ama şuan en kral oyunu full grafik modunda çalıştırır mı dersen orada mantarlayabilir.
21 May 2010 20:17
Donanımhaber'den bir eleman aşağıdakini yapabilir mi demiş:

Herkese merhaba,
vatan bilgisayardan hdmi çıkışlı bir ekran kartı aldım.
Sapphire Ati Radeon HD4550 (521Mb DDR3).
Amacım bu kartı kullanarak, LG monitorumü (çözünürlüğü max. 1600*1050) ekran kartına VGA portundan başlayıp 1600*1050 görüntü alırken aynı anda ekran kartının HDMI çıkışını kullanarak Samsung FullHD LCD TV(çözünürlüğü max. 1920*1080)yi bağlayıp 1920*1080 görüntü almak. Yani aynı anda 2 farklı kaynakta farklı çözünürlüklerde gösterim yapabilirmiyim?

Cevap ise basit.

evet yapabilirsin.ati catalyst control manager programından ayarlanabiliyor.
21 May 2010 20:26
E yapılabilir mantıken çift ekran çıkışı olduğunda...

En kral hangi oyunu oynatır derken en kral oyunu oynatır mı anlamında sormadım smiling smiley

Misal bende mevcut on board kart seneler öncesinin oyunu olan Quake 4'ü bile düzgün bir fps ile oynatmıyor (10-15 falan)
Ne bileyim geçen senelerin dillere dolanan bir Crysis'i olsun, bir Call of Duty hede hödö olsun, hangisini oynatır hangisini oynatmaz gibi bir fikir edinmek babında sormuştum. Pc'de oyun oynayacağımdan değil yani 3d performası hakkında görece fikir edinme anlamında.

21 May 2010 21:22
Hepsini bu ekran kartı ile oynatırsın, ama düşük fps değerleri ile (düşük dediğim 30 fps filan ki bu bile değil daha fazladır), grafikleri kısarak falan. Önemli olan Pixel Shader desteği, işlemci frekansı ve ram frekansı. Gerisi teferruat zaten.

HD Serisi ekra kartları gerçekten çok iyidir ama 4550 mi dersin 4850 mi dersin orasını bilemem. Sorun tamamen duygusal..

Teknik özellikleri:

Grafik Hızlandırma Teknik Özellikleri:

· Bellek : 512MB DDR3
· Chipset : HD 4550 / RV710
· Çekirdek Hızı :600MHz
· Bellek Hızı : 1800MHz
· Steam İşlemcisi: 80
· Bellek Veriyolu : 64bit
· Vga Slot : PCI Express 16X V2.0
· Üretim Teknolojisi : 0.55 Mikron
· Soğutma : Fan

3D Görüntü Kalitesi:

· Piksel Shader Versiyonu: 4.0
· Vertex Shader Versiyonu : 3.0
· DirectX : DX10,1 SM4,1
· OpenGL : 2.0
· Bellek Optimizasyonu : Hyper Z HD
· Full Screen Anti-Aliasing : Smoothvision HD + Adaptive AA
· Max.Multisample AA Modu : 6x
· HDR(10:10:10:2) : 16-bit integer
· TruForm : Truform 2.0

Video Kalitesi:
· Adaptive De-Interlace : Video Shader HD, UVD
· Video Hızlandırma : H.264 – HD DVD, DivX, WMV9, MPEG-2, MPEG-4, VC1

Yukarıdaki listeye bakınca insanın iştahı kabarıyor ama (orada bir ama var) yazılan herşeye inanmamak gerektiğini acı tecrübelerle öğrenmiş biri olarak son karar senindir derim.
21 May 2010 21:32
Bir araştırmak lazım.Ama sakın diyeyim 1 gb diye aldanıp alma.512 olupta 1gb'dan kat kat iyi olan kartlar var.Bi bakayım bende.
21 May 2010 21:55
[donanim.thgtr.com]
ben geforce 9600 gt kullaniyorum baya memnunum fiyat durumunu bilmiyorum tabi.

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 21:58 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 22:05
dedezade
[donanim.thgtr.com]
ben geforce 9600 gt kullaniyorum baya memnunum fiyat durumunu bilmiyorum tabi.

Aha 5 ay öncesinden gelen ilk yorumda koptum ben smiling smiley

alcaksan atı 5870 alıcan 850$ ama 6 sene gider.9600 gt flan hıkaye beyler xd bende 8500 gt 1gb 128 bit var. ama 9600 da idare eder

Debug yapacağım yahu, oyunun ilgili bölümüne beni önünde aylarca beklemeden sağ salim götürsün yeter smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 22:07 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 22:21
[www.cimri.com] cok da pahali degilmis aga
21 May 2010 22:27
[donanim.thgtr.com]
evet aga kart 100 dolar civarinda imis
21 May 2010 22:32
aklima gelmisken wii yi pc ye daha dogrusu laptop a nasil baglayabilirim
21 May 2010 22:36
Bende araştırdım ama astarı yüzünden pahalıya geliyor. Bunun için TV Box gibi birşey gerekiyor. Piyasada 100-250 $ arası aletler var. Gerçi sen İngiltere'ye yakınsın, orada 60 sterlin gibi bir fiyata görmüştüm.
21 May 2010 22:45
aga aletin nasil bir sey oldugunu bilsem ben bulurum burda ,wii tv ye bagliyeken ugrasamiyorum ,hanim ile kavga etmekten biktimsmiling smiley
bir link verirsen burdan arastiririm
21 May 2010 22:52
Hepsiburada'da 9800GT kullanan tüm kartlar 200 üstü, bunu pas geçiyorum

[www.hepsiburada.com]

Ben en iyisi bütçeye uyan modeller arasından bakayım doğrudan

21 May 2010 23:00
Dedezade,

Aradığın şey için link buldum, Play asiada 70 dolar civarı linki: burda

ayrıca bunun üreticisi XCM diye biryer, orada bir alet gördüm Vbox2 diye. Belki derdine derman olur ama ne kadar garantili bilemem.

Resmide bu:

Linki de bu
21 May 2010 23:02
@dedezade : [www.dealextreme.com] buradaki vga converter'lar da işini görür. yalnız bunların çoğu interlaced modları desteklemediklerinden VC oyunlarının büyük bölümünde görüntü alamazsın. Wii oyunlarının büyük çoğunluğu (belki de hepsi bilemiyorum) 480p desteklediği için wii oyunlarında problem yaşamazsın.

Tabii yorumlar arasından kaliteli olanı seçme işi var.

şunun mesela yorumları fena değil : [www.dealextreme.com]
lakin uzunca bir süredir stokta yok smiling smiley tuzruhunun gönderdiklerine benzer avrupa kaynaklı sitelerde de benzer ürünler mevcut.

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 23:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 23:08
evet aga tesekkur ettim, bunun ile ilgili bir kac video izledim simdi tum konsollar da kullanilabilmesi guzel fiyat da idare eder burda daha uygun bulabilirim sanirim
21 May 2010 23:12
@wiicrazy senin verdigin fiyat olarak daha uygun ama tuzruhu nun onerdigi bana daha iyi gorundu ,bir kac video da izledim goruntu kalitesi falan baya iyi
21 May 2010 23:32
[www.xcm.cc] buda guzel bir seye benziyor
21 May 2010 23:44
Evet xcm daha iyi gibi. Diğeri zaten piyasada yok smiling smiley

22 May 2010 13:21
150 tl gibi bir fiyata en azında bir hd4670 almanı öneririm.
22 May 2010 19:42
basit ve ucuz bir sey buldum 15 euroya aldim ama nedense siyah beyaz aliyorum goruntuyu
22 May 2010 19:51
Pc monitöründe siyah beyaz enteresanmış smiling smiley

Wii'yi 480p'ye getiriyorsun değil mi?

Interlaced olsa PAL/NTSC ayrımı diye anlarım ama progressive modda siyah beyaz enteresan olmuş.

22 May 2010 20:09
en iyi pal da calisiyor 480p de dalgalaniyor.yanliz soyle bir durum var direk aldigim aparat ile wii yi bagladigim da hic goruntu alamadim.araya mediabox u koydum, aldigim kablo da komposit ile pc ye bagladim.480p de renkli ama dalgali geliyor goruntu
26 May 2010 18:32
Herkese tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, bir adet ATI HD 4670 çipsetli ekran kartı aldım... Dolphin ile denedim SMG2'yi %70 %80 performans oynatıyor, debug olayı şahane smiling smiley

Tam da istediğim gibi smiling smiley

27 May 2010 09:33
WiiCrazy
Herkese tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, bir adet ATI HD 4670 çipsetli ekran kartı aldım... Dolphin ile denedim SMG2'yi %70 %80 performans oynatıyor, debug olayı şahane smiling smiley

Tam da istediğim gibi smiling smiley

Hayırlı olsun... Yanlız ben dolphinde kendi nandımdan açtığımda hiçbir kanalı görmüyordu. Sende aynı yedek aldığın nand gibi herşeyi gösteriyormu ?
27 May 2010 10:16
@wiiZoneVoyager : valla menüyü çalıştırmayı henüz başaramadım. doğru düzgün çalışmadığını söyleyen çoğunlukta. bakayım temiz bir 3.2 dump'ı ile denemek lazım. benim dump karman çormandı belki de ondandır. bu arada dolphin henüz arm emülasyonu yapmıyor.. yani ios olayları falan henüz hikaye.

27 May 2010 11:31
Bende sadece menuyu gösterebilmiştim(disc channel ve baz alt menuler çalışıyodu) ama dolphinde revisionlara göre pluginleri bulmak baya zorluyor. Forumundan versiyona göre plugin ler i falan bulmak gerekiyor.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 40
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!