Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Component Kablo

Gönderen yirmiuc 
Re: Wii Component Kablo
30 October 2010 19:37
alexorange
Arkadaşlar Selam,

Benim de bir sorunum var komponent kabloyu yeni aldım. Herşey güzel ancak görüntüde titreşim ve biraz karıncalanma var. aynı sorunu yaşayan var mıdır acaba?

Ben yaşadım ve kabloyu iade ettim... Bu arada görüntü ayarlarından 480p seçmeyi unutma zira aynı kablo ile 576i de kullanabiliyorsun ve değiştirmediysen ayar böyle kalmış olabilir...

Ha yeni aldığım kabloda da zaman zaman yaşıyorum ama bağlantılar düzgün olduğu zaman en azından temiz görüntü alabiliyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

30 October 2010 20:18
WiiCrazy
alexorange
Arkadaşlar Selam,

Benim de bir sorunum var komponent kabloyu yeni aldım. Herşey güzel ancak görüntüde titreşim ve biraz karıncalanma var. aynı sorunu yaşayan var mıdır acaba?

Ben yaşadım ve kabloyu iade ettim... Bu arada görüntü ayarlarından 480p seçmeyi unutma zira aynı kablo ile 576i de kullanabiliyorsun ve değiştirmediysen ayar böyle kalmış olabilir...

Ha yeni aldığım kabloda da zaman zaman yaşıyorum ama bağlantılar düzgün olduğu zaman en azından temiz görüntü alabiliyorum.

Teşekkürler aslında yalnızca 480p de var sorun... kablo da kaldı değiştiremeyeceğiz artık...
19 November 2010 13:59
Ben yan sanayi component kablo kullanıyorum Wii'de. Bende de titreşim değilde görüntüde karıncalanma var. Yani uzaktan bakıldığında pek belli olmuyor ama odamın küçüklüğünden dolayı oyunları LCD'nin biraz dibinden oynadığım için bu karıncalanmayı farkedebiliyorum.

Peki Wii için orjinal Nintendo olan component kabloyu alsak görüntüde bir iyileşme olur mu arkadaşlar ?

Orjinal component kabloda sorunuma çare olmaz ise görüntüyü upscale eden ürünlere yönelmeye başlayacağım. Ama onlardanda ne derece randıman alırım bilmiyorum. Gerçi izlediğim videolarda farkı gördüm görüntüler upscale olsa bile ama yinede ne yapacağım bilmiyorum.
19 November 2010 14:47
@Affliction : Bağlantılar iyi olur etraftan da girişim almaz ise aslında o karıncalanma da kalkıyor.. orjinal kablo kullanmadığım için onda da bu problem var mıdır bilemeyceğim.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
19 November 2010 17:37
Etraftan girişim derken demek istediğini anladım ama onla pek ilgisinin olacağını sanmıyorum parazitli görüntünün. Tabiki parazite yol açan şeylerin farkındayım misal tüplü tv'nin yanına kolon koymuştum tv'nin köşesinde yeşil daire oluşmuştu ve kolonu kaldırmama rağmen baya bir zaman sonra geçmişti vb. ama nedense bana kullandığım kablo uydurukmuş gibi geliyor. Zaten 3 in 1 bir kablo. (Wii, PS3, 360) Pekte birşey beklememek lazım. Zamanında GG'den 20 veya 25 TL'ye almıştım diye hatırlıyorum.

Peki bu upscale olayları için yorumun nedir ? YouTube'da izlediğim birkaç video sonrası adeta dibim düştü alınan görüntü karşısında. Upscale'de olsa baya güzel görüntü alınıyor. Yani diyorum; component'e vereceğim parayı 1080p'ye upscale yapan ürüne mi versem çünkü aşağı yukarı aynı fiyata geliyor component kablo fiyatı ile.
20 November 2010 11:41
İşin uzmanlarından yanıt bekliyorum. smiling smiley
21 November 2010 18:05
Yokmu bir bilen yahu ?
21 November 2010 18:51
Valla denemeden yorum yapmak zor... Ürünlerin satıldığı yerlerdeki yorumlara bakmak lazım...

21 November 2010 21:56
Demin elimdeki component kablosuna ve TV'ye birkaç ayar yaptım görüntü düzeldi gibi.

Birsüre deneyeyim bakalım böyle. Olmazsa başka yollar denerim. smiling smiley
11 December 2010 05:16
alexorange
Arkadaşlar Selam,

Mesajı yazalı gerçi 1 ayı geçmiş ama yine de yazayım. Ne yazık ki aynı sorun bende de var. Sorun external hddin bağlanmasından kaynaklanıyor. Kabloyu çıkartınca idare eder görüntü veren kablo external hddi usbden takınca karıncalanma ve titreme yapıyor. Normal usb flash disk takınca düzgün. Yani kısaca nedeni kablonun çok kalitesiz olması. Bu arada bendekinin markası Kontorland! angry smiley Geçen gün Gittigidiyor'dan almıştım. Güya kablonun görüntüsü aşağıdaki gibi gördüğüm için idare eder birşey çıkar sanmıştım.

Oysaki bembeyaz kalitesiz birşey geldi. angry smiley Yanına da Classic controller aldım onun da sol tuş takımı iyi basmıyor!!! Bakalım satıcı şikayetime ne karşılık verecek?

1 kez düzenlendi. En son 11/12/2010 05:21 tarihinde DasheriM tarafından düzenlenmiştir.
11 December 2010 09:28
İlk aldığım component kablo kontorland idi, aynen yazdığın kadar hatta daha kötüydü. Hatta bu kalitesizliğin takılan harddisk ile de alakası yoktu. Satıcı kendi wii'sine takıp denedi ve geri aldı kabloyu... Sonra Wü marka aldım, tatmin edici onda görüntü.

11 December 2010 12:45
İşte 576i ve 480i'de karıncalanma yapıyor, 480p'ye alınca ise üstüne ekran sağa sola titriyor. angry smiley Usb hddimi çıkartınca composite göre daha kaliteli gösteriyor ama 250 gb hddimi bağlayamadıktan sonra hiç bir işime yaramaz ki. Şansıma işte Edirne'de olduğumdan wii ürünü satan sadece teknosa var onda da remote falan var component yok. Tasco marka ürünleri de kullandıysan ya da gördüysen ne kadar kalitesiz olduğunu bilirsin. Classic Controller da o geldi. Sol tuş takımı içine göçük. Aşağı basmak için bastırman gerekiyor. Tatsunoko'da aduket bile atamadım o derece bozuk. angry smiley Adama sabah mesaj attım hala cevap yazmış değil. Üstelik ürünlerde 6-12 ay garanti yazıyordu. Joypadin içinde ise 2 senelik garanti yazıyor. Kutusuna zarar gelmedi neyseki onun ama kablo vakumlu poşette olduğundan kesmek zorunda kaldım. Salı gününe kadar onaylamam gerekiyor ürünü gittigidiyorun sıfır risk olayı yüzünden. Ne yapabilirim, ggden alışveriş yapmış mıydın?
11 December 2010 13:28
Ben sabit tuğla dükkandan almıştım, götürdüm attım elemanın kafasına :p

Böyle deneyle kalitesi sabit olmamış şeyleri biraz fazla para verip dükkanlardan almakta fayda var, anlıyorum Edirne'desin, satan bir yer bulamayabilirsin.

Yalnız GG'de de iade edebilirsin kabloyu sanıyorum, sonuçta sen bu kabloyu görüntü kaliteli olsun diye alıyorsun ve elde ettiğin görüntü composite'ten bile problemli oluyor. Bence GG'de onaylama ve üründen memnun kalmadığını, para iadesi istediğini söyle. GG'de iade olayı nasıl bilmiyorum ama sayfasında satıcı ile konuşup anlaşılması gerektiği falan söyleniyor... öncelikle satıcı ile görüş bence.

Gittigidiyor
Satıcı kusurlu veya farklı bir ürün yollarsa ne yapmam gerek?

Arızalı, kusurlu ya da ürün açıklamasından farklı bir ürün teslim alırsanız, Destek Hattı üzerinden bilgi vererek ve sistemde Sorun Bildirme ekranını kullanarak ürünü iade edebilirsiniz. Sorun bildirdiğinizde, satıcıya yapılacak olan para transferi durdurulacaktır.

Satıcılar, kusurlu bir ürün yolladıklarında, bu ürünün alıcı tarafından onaylanmayarak iade edilebileceğini bilirler. Sıfır Risk ve Kullanıcı Profili sistemleri, bu tip girişimleri önceden engellemektedir. GittiGidiyor'da her gün binlerce ticaret sorunsuz olarak gerçekleşmektedir.

12 December 2010 15:28
Cevabın için sağol. Adama dün durumu anlatmıştım bugün birebir ürünleri değiştirebileceğini başka marka elinde olmadığını söylemiş. RGB scart kablo da satıyor. RGB kablo ile 480p görüntü alma durumu var mı? Yoksa işime yaramaz mı? Öyleyse en azından değişim yapabilirim...

1 kez düzenlendi. En son 12/12/2010 15:30 tarihinde DasheriM tarafından düzenlenmiştir.
12 December 2010 15:34
Scart ile yine o vasat görüntüyü alıyorsun. Ben yurt dışından 15 tl ye getirtmiştim. gözle görülüyor gerçekten componentin farkı
12 December 2010 15:44
RGB ile de 480p alabilirsin.. görüntü kalitesi olarak da composite'den iyi olması lazım... lakin sadece avrupa pal'ler için düşünülmüş olduğu için ntsc oyunlarda ve homebrew programlarda problem çıkartır mı bilemiyorum, deneyip görmek lazım.

12 December 2010 16:23
@WiiCrazy
Benim bildiğim de RGB kablo ile NTSC oyunlarında olan siyahlıkları gidermeye yaradığıydı. En azından PS2'de durum böyleydi. Şu an composit kabloyu çeviriciyle CRT tvde oynadığımda mesela NTSC oyunlarda siyah beyaz görüntü alıyorum. Neogamma ile PAL 576i olarak açınca renkli gösteriyor. RGB bu sorunu ortadan kaldırır diye düşünüyorum. Tabi componenti LCD için istiyorum.

Dealextremeden de baktım da RGB kablo yazıp da normal composit kablonun scarta dönüştürülmüş halleri de satılıyormuş. Yani 3 çıkışlı composit önüne scart gibi birşey. Kabloyu takıp wiiyi açınca direk kanala geçiş yapmıyormuş. Bendeki bu şansla kesin adamın elindeki bu kablo da dandik olandır. En iyisi iptal etmek gibi gözüküyor. Forumun satış bölümündeki yerlerden almak daha mantıklı gibi duruyor. Keşke daha önce farketseydim bu siteyi...
12 December 2010 16:46
Dediğin gibi rgb kablo ile composite geçirme de söz konusu olabilir, gerçi iki kablodan tasarruf için bunu yapmazlar... kablonun kutusundan 480p falan yazıyorsa gerçekten rgb'dir...

NTSC oyunlarındaki olayı sadece okuduklarımdan hareketle söyledim.. NTSC kullanılan bölgelerde Nintendo RGB kabloyu satmıyor dolayısıyla NTSC oyunlar da RGB modunu desteklemiyor olabilir... PS2'dekinden ve diğer konsollardan farklı olarak bütün bölge konsollarının video çıkışı aynı parçalardan ibaret hepsi her modu destekliyor ama yazılımlar desteklemeyebiliyor..

RGB kablo + CRT tv ile zaten 480p alamazsın, televizyonun EDTV denen modu destekliyor olması lazım bu modda sonra sonra çıkan CRT televizyonlarda vardı..

LCD tv ile kullanırken görüntü kalitesi açısından Component'ten çok farklı olacağını sanmıyorum.. sonuçta yine renk bilgisi tek kablodan ziyade 3 ayrı kablo üstünden gidiyor... Tabii burda önemli olan kablonun kendi kalitesi.. Nintendo'nun orjinal kablosunu 90 küsür tl'den satmalarının bir sebebi de bu.

Denemekten sakınca gelmez bence.

12 December 2010 17:23
RGB de gerçek anlamda 480p gösteriyorsa aslında benim için daha mantıklı seçenek. Hem CRT hem de LCD'de oynama durumum söz konusu. Tek kabloyla işi bitirebilirim. CRT tvim eski zaten ve 480p pek de gerekli gözükmüyor bence. En azından 51 ekranda oldukça kaliteli görünüyor composit + scart dönüştürücüyle.

Adamın ürünlerini gördükten sonra açıkçası korkar oldum. 3 üründen bir tek şarj aleti çalışır çıktı. Gerçi o da 4-5 saat gidiyor ya neyse. Ürün resmi ve açıklamaları aşağıda yazdım. Sence değiştirmeye değer mi? Gerçi componentteki resim de farklıydı ama neyse.

# Wii konsolu için dizayn edilmiş olup tüm Wii konsol sürümlerini desteklemekte 480p/720p çözünürlüklü high-definition TV (HDTV) yada enhanced-definition TV (EDTV) sistemlerde kolay kullanım imkanı.
# Yapılış : Enjeksiyon
# Aliminyum kaplama elastik kablo
# Altın kaplı uçlar
# Dış Yüzey : dışı örgülü PVC kaplama
# Kablo Uzunluğu : 1,8 M
# Nintendo Wii′nizi televizyona direk olarak scart girişi kullanarak bağlayabilirsiniz
12 December 2010 17:56
CRT'de wii'nin orjinal kablosunu da kullanabilirsin, hatta composite bazen özellikle de wii sports gibi mii karakterlerinin kullanıldığı oyunlarda CRT televizyonlarda daha iyi bir görüntü veriyor renkleri birbirine kaynaştırdığı ve keskinliği azalttığı için. (Doğal anti aliasing yapıyor smiling smiley )

Sana kalmış, fiziksel dükkandan alma imkanın varsa para iade ihtimalini düşün, yoksa çok fazla şansın yok zaten denemeye değer.

12 December 2010 18:37
Nette baktım da yan sanayi RGB kabloların hiç birinde RGB (480p) özelliği yokmuş. Dealextremede 3-4 kablo var hepsi aynı sorunu dile getirmiş. Bu adam da %100 oradan aldığından ürünleri hiç bir işime yaramayacak. Adam da zaten tok satıcı ya da müşteriyle hiç ilgilenmeyen birisi. Bir ton şey yazıyorum sadece OK diye mesaj atmış. GGde ürün iadesiyle ilgili mesaj attım onu bekliyorum.

Oscar ve Khalkedon sitede satış yapıyor. Güvenilirlerdir herhalde. Onlardan alacağım gibi gözüküyor. Başka da pek şansım yok ne yazık ki oturduğum konum itibariyle...
15 December 2010 22:23
Flood gibi olacak ama siparişi iptal edip ürünleri iade ettim onaylanmasını bekliyorum. Yerine de 29.5 TL'ye (normalde 42 TL) TTAF marka component kablo siparişi verdim. Nette araştırdım TTAF ürünleri oldukça kaliteliymiş ve Türk malı. Kaliteli çıkarsa buradan bildiririm ve indirimli nasıl alacağınızı söylerim...
16 December 2010 08:48
İmkanın varsa ShopTo'dan orjinal Wii component kablosunu sipariş et derim. (50 milyon bişey takipli kargo ile) Ben alacaktım ama vazgeçtim. Elimdeki 3 in 1 (PS3, X360, Wii) kabloyla idare ediyorum şimdilik. TV'den birkaç ayar çektim sanki görüntü biraz daha düzeldi gibi geldi bana veya ben kendimi kandırıyorum öyle. Bilmiyorum artık. İşin komik yanı; orjinal Wii component kablosu alsak acaba görüntü farkedecek mi yoksa yine aynı kalitede mi görüntü alacaz onu bende dahil forumdan kimse bilmiyor. confused smiley
16 December 2010 11:51
Ben Wü marka kablomdan memnunum valla, çakma olduğunu gizlemeyen güzel bir kablo smiling smiley

16 December 2010 12:46
Bendeki yan sanayi kabloda Wü marka ama 3 in 1.
16 December 2010 16:06
Affliction
İmkanın varsa ShopTo'dan orjinal Wii component kablosunu sipariş et derim. (50 milyon bişey takipli kargo ile) Ben alacaktım ama vazgeçtim. Elimdeki 3 in 1 (PS3, X360, Wii) kabloyla idare ediyorum şimdilik. TV'den birkaç ayar çektim sanki görüntü biraz daha düzeldi gibi geldi bana veya ben kendimi kandırıyorum öyle. Bilmiyorum artık. İşin komik yanı; orjinal Wii component kablosu alsak acaba görüntü farkedecek mi yoksa yine aynı kalitede mi görüntü alacaz onu bende dahil forumdan kimse bilmiyor. confused smiley

Zaten dilim yandığı için işin para kısmını geçip 10-15 netten satış yapan sitede kabloları araştırdım. Shoptoya bakmıştım ve ne yazık ki ürün ellerinde yok. Ancak ön sipariş ile alınabiliyor. Kim bilir ne kadar sürer. Dediğim gibi TTAF'ın diğer kabloları oldukça kaliteliymiş ama wii kablosunu daha yeni çıkartmışlar. İşin ilginci composite kablosu komponente göre 4-5 TL daha pahalı olması. Umarım yanlışlıkla composite yollamazlar. smiling smiley Kalitesini artık gelince anlayacağız...
18 December 2010 02:14
Arkadaşlar son aldığım TTAF component kablo geldi ve az önce denedim. Hiç bir sorun çıkarmadan hddimi takıp oynayabiliyorum. 30 TL civarı bir fiyatı var ve tavsiye ederim... thumbs up

1 kez düzenlendi. En son 20/12/2010 19:22 tarihinde DasheriM tarafından düzenlenmiştir.
20 January 2011 18:53
Dün ShopTo'dan orjinal Wii Component kablosunu sipariş geçtim sonunda.

Gelince denemesini yapmayı düşünüyorum hemen. smiling smiley
28 January 2011 12:12
DasheriM
Arkadaşlar son aldığım TTAF component kablo geldi ve az önce denedim. Hiç bir sorun çıkarmadan hddimi takıp oynayabiliyorum. 30 TL civarı bir fiyatı var ve tavsiye ederim... thumbs up

Bende bu kabloyu arıyordum.. Hepsiburada gibi bazı alışveriş sitelerinde kablo 46 lira gibi bir fiyattan satılıyor. Bugün TTAF nin gittigidiyordaki resmi satış kanalını buldum. Fiyat 36 lira. Hemen sipariş verdim bir tane.

Arştırdım, 99.99% Oksijensiz Bakır iletken kullanan yalıtkanlı oldukça kaliteli bir kablo. İhtiyacı olan alsın. Stokta 400 ün üzerinde mevcut. smiling smiley

http://urun.gittigidiyor.com/Wii-Erkek-Komponent-Video-R-L-Audio-Kablosu-2m_W0QQidZZ29985081
28 January 2011 15:34
bi ara ben alacaktım vazgeçtim

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!