Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Component Kablo

Gönderen yirmiuc 
Wii Component Kablo
14 April 2010 06:37
Wii için 1080p HDMI komponent kablo gören oldu mu hiç? dealextreme i baya kurcaladım orada da sadece 480p standart komposit kablo var 5 uçlu 3uç RGB 2uç ses için.. Siz kaliteli görüntü için ne kullanıyorsunuz?

yirmiuc.com

Re: Wii Component Kablo
14 April 2010 10:13
5 uçlu 3uç RGB 2uç ses için. biz bunu kullaniyoruz ve gayet de iyi goruntu veriyor,1080 p goruntu alinabilecegini hic sanmiyorum
14 April 2010 10:46
Upscale eden falan soruyor arkadaş sanırım, geçenlerde bir yerde gördüm ama... Wii'nin çıkışı analog, sonuçta tv'de 480p'yi kendisi upscale ediyor... bu şekilde bir kablo ne kadar avantaj getirir bilemem...
14 April 2010 13:28
HDMI çevirici çahazlar var wii ps2 psp falan da bağlanabiliyor. ufak utu şeklinde otomatik kendide seçim yapabiliyor hatta vga giriş çıkaş falanda var üzerinde.. bununla 1080p görüntü alanı gördüm youtube ta deneyen var mı? benim merak ettiğim direk HDMI kablosu yok sanırım wii için değil mi

yirmiuc.com
14 April 2010 14:48
Gerçek 1080P değildir o.

Gerçek 1080P (Progresive) olarak upscale ediyorsa Nintendo hemen aparat çıkartır satardı. Onda bir hinlik vardır.
14 April 2010 15:40
@tuzruhu cok dogru bir soz soylemis,wii nin standlarini cok gezen biri olarak, hic bir yerde boyle bir aparat gormedim ,olsaydi wii bunu es gecmezdi.
14 April 2010 15:49
Yanlız şöyle bir durum var, 1080P'ye upscale ediyordur (bunu yapan decoder'ler var) ama görüntüde bir iyileştirme yapmıyordur. Sadece mental mastürbasyon amaçlı kişinin kendini tatmin etmesini sağlıyordur smoking smiley...

Görüntü kalitesi bariz bir şekilde 1080P olsaydı bu piyasa coşardı, en büyük pastayı da Nintendo yerdi.
14 April 2010 19:03
tuzruhu
Sadece mental mastürbasyon amaçlı kişinin kendini tatmin etmesini sağlıyordur smoking smiley...
aga koptum vallahi oldum gulmekten hot smiley
16 April 2010 12:37
22 April 2010 07:06
arkadaşlar bu konuda ben de birçok araştırma yaptım hatta bazı formlarda ve sitelerde nintendonun resmi açıklamasına yer verilmiş !!! önümüzdeki 10 yıl içerisinde wii için hdmi giriş-çıkış ve 1080p düşünmüyorlarmış!! mış mış işte ama bekleyip görcrez 10 sene sonra tongue sticking out smiley o kdar da led tv alınca sevindim hd oynarız diye ama sanırım şimdilik sadece component 480p ye mahkumuz bu da eldekinin en iisi elizabeth handle a devam yani masturbasyon mentalitesinin sürekliliği adına grinning smiley
22 April 2010 13:29
@dely bu dediğinin bizim elimizdeki konsollar için olacağını pek sanmıyorum. Büyük ihtimalle ilerde çıkması beklenen ikinci jenerasyon wii ler için dir bu dediğin. Bu da yanında blue-ray desteği birlikte olur. Tabi artık bunlar nintendo nunda konsollarda çok daha iyi bir grafik kartı kullanmasını gerektirir. Şu andaki yanılmıyorsam ati idi. Kimisi bu kartın gamecube teki ile aynı olduğunu söylemişti. Siz düşünün artık ne derecede kar ettiğini eye popping smiley

Ama nintendonun çıkardığı oyun türlerine bakıldığına görüntü ile cezbetmekten çok, oyundan zevk almayı amaçlamış hep. Ve daha yeni yeni hedef kitlesini üst gruplara çıkarmaya başladı. Wii de ilk çıkan oyunlarla şimdiki oyunların farkından da anlaşılıyor zaten.

Ayrıca eskiden beri internette dolaşan bir kafaya takılan bir aletle kafanın hareketlerine göre oynanan bir aletle benim beklediğim dsi 3d deki gibi bir destek beklerim ben şahsen. O zaman bombaa olur işte grinning smiley
28 April 2010 07:34
yirmiuc'ün aradığı zımbırtı burada

[uk.gear.ign.com]

Pek tabii bir upscaler sadece bu.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 April 2010 07:49
@WiiCrazy
bak bu süper oldu işte kalitesi nasıl acaba yorumlara bakayım hemen (: bir kaç ekran çıktısıda bulursam süper olur ona göre alırım hemencik (:

ekleme: herşey çok güzelde fiyat maşallah hani

yirmiuc.com

1 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 13:13 tarihinde yirmiuc tarafından düzenlenmiştir.
18 June 2010 16:38
Arkadaşlar, yeni component kablo aldım. Daha önce normal wii kablosuyla kullanıyordum.

Ama component kabloyu takıp ayarlardan hdtv 480p'yi seçtiğim zaman alttaki yazılar falan kayboluyor. Görüntüye sanki zoom yapılmış gibi. Mesela usb loader de altta yazan oyun isimlerini göremiyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir?
18 June 2010 16:40
USB Loader'in ve kullandığın tema hangisi? Gerçi USB Loader'ın HD TV desteklediği bir tema kullanman gerekiyor. Yoksa eziyete dönüşür.
18 June 2010 16:42
wiidewii'nin temasını kullanıyordum. Değiştirdim hepsinde aynı.

Oyuna giriyorum o da öyle mesela pes de futbolcu isimlerini göremiyorum alttaki.

576i ye alınca düzeliyor. 480p yapınca gidiyor..

1 kez düzenlendi. En son 18/06/2010 16:43 tarihinde Drahmin tarafından düzenlenmiştir.
18 June 2010 16:48
Loader ile ilgili değil, oyunu çalıştırdığında kendi ayarlarında seçenek yok mu?
18 June 2010 16:58
Nasıl bir seçenek anlamadım smiling smiley

Daha oyuna girmeden loaderin menüsünde alttaki oyun isimlerini göremiyorum, Sanki zoom yapılıyor görüntüye
18 June 2010 17:07
O zaman sende 576i'de bırak grinning smiley
18 June 2010 17:11
e component kabloyu niye aldım o zaman grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 18/06/2010 17:13 tarihinde Drahmin tarafından düzenlenmiştir.
18 June 2010 18:59
Tv'nin ayarlarını kurcala, muhtemelen tv ayarlarından... Menüde de alttan kırpılma var mı?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
18 June 2010 22:04
Hayır menüde herhangi bir sorun yok. Ne zamanki usb loadere giriyorum kendini gösteriyor. Oyun isimleri gözükmüyor. Girdiğim oyunların bazılarında sorun yokken bazılarında kırpılma mevcut.

Neogamma yı da denedim o da aynı şekildeydi. Programlarda mı bir uyumsuzluk var acaba veya kablo mu arızalı eye rolling smiley
18 June 2010 22:08
kablo ile alakalı değil, programdan kaynaklanıyordur, bazı temalarda hem 4:3 hemde 16:9 ekranlar için ayarlar bulunuyor, eğer kullandığın tema desteklemiyorsa (bizim forum için yapmış olduğum Green Eagle teması 16:9'da destekliyor) loader'da sorun yaşayabilirsin.

Eğer oyunlara girdiğinde de bozulmalar yapıyorsa oyunun kendi ayarlarında (oyunu çalıştırdığın zaman) seçenek olması gerekiyor.
18 June 2010 22:24
Enteresan, fikrim yok henüz... Bende düzgün,

Tema : wiidewii
Wii video modu : 480p
Tv : LCD

18 June 2010 23:23
Bence de enteresan grinning smiley

576iye alıyorum sorun yok. 480pye alıyorum menüde sorun yok, loader ve bazı oyunlarda sorun var. Re4, Pes2010 gibi oyunlarda kırpılma varken, mariobros mario tenis gibi oyunlarda sorun yok.

Tv'nin component girişinde sorun var desem, uzun bir müddettir xbox360 kullanıyordum 720pde hiç sorun yaşamadım.

Anlamadım valla.

Neyse cevaplar için teşekkür ederim.
19 June 2010 15:55
Bu componente geçtikten sonra configurable usb loader sapıttı. Bu sefer de kitlenmeye başladı sürekli. load diyorum siyah ekranda kalıyor kitliyor makinayı.

Ne belalı bir componentmiş arkadaş grinning smiley
19 June 2010 16:09
Hmmm, Wiiflow'da ekranı ayarlayıp değiştirebiliyorsun CFG'ye bakmak lazım. Böyle bir ayarı varmı diye....
09 July 2010 13:09
Kablo ile alakası yok tv nin formatını seçmen lazım. Geniş ekrana getirirsen problem kalmıyor
09 July 2010 17:15
o kablo olsa ne olucakki wii de 1080 p destekli oyunmu var ?
30 October 2010 19:30
Arkadaşlar Selam,

Benim de bir sorunum var komponent kabloyu yeni aldım. Herşey güzel ancak görüntüde titreşim ve biraz karıncalanma var. aynı sorunu yaşayan var mıdır acaba?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 52
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!