Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

480p Component AV Kablo İşe Yarıyor Mu?

Gönderen eozen81 
Re: 480p Component AV Kablo İşe Yarıyor Mu?
11 January 2010 13:20
@WiiCrazy,

üstad sendeki Wü kablo şundan mı ?

[www.dealextreme.com]

11 January 2010 14:24
Valla çok benziyor... marka zaten aynı. Derim ki bi' 10 lira fazla verip buralardan al (ben 25'e almıştım) problem çıkarsa hiç olmazsa götürüp geri verirsin.

Kadıköyde Yazıcıoğlunda var bu kablolardan, muhtemelen Sirkeci'de falan da vardır.

ps: Bendekinde ekstradan kılıf gibi bir file daha var kablonun etrafında.
11 January 2010 17:29
Biliyor musun benim için Sirkeci ya da Kadıköy'e gidip gelmenin maliyeti bu verdiğim linktekinden daha fazla smoking smiley
11 January 2010 18:49
Valla bende aldım component kablo görüntü kalitesi müthiş değişti 25 tl ye aldım bayada kalteli gözüktü bana
12 January 2010 03:05
merhaba arkadaşlar benim 24" full hd bi monitörüm var ama component kablo takma yeri yok wii yi başka nasıl hd bağlayabilirim???
12 January 2010 06:56
Tv'nin ekstra scart girişi varsa RGB kablolar var... Bu kabloyla da 480p kullanılabiliyor....

Yalnız NTSC wii'ler dolaysıyla NTSC oyunlar RGB bağlantıyı desteklemiyormuş... PAL oyunlarda bir sıkıntı yaratmaz ama...
07 June 2010 12:22
20TL'ye aldım kabloyu hafta sonu. Elimde içinden çıkanlar dışında oyun yok ama sadece menüde bile farkı görebiliyorsunuz.

Standard seçeneklerden 480i seçiliyken bile ekrandaki siyahın ne kadar siyah olduğunu görmek yetiyor. İlk açılışta A'ya basmanızı isteyen ekranda bir component kablo bir de composite kablo ile deneyin farkı göreceksiniz.

Tabii oyuna girince işin cılkı çıkıyor. Bu da bence oyundaki grafiklerden kaynaklanıyor. Gerçi vektörel grafik kullanıldığı için bozulmaması gerekiyor diye düşünüyorum ama Wii Sports Resort'taki tiplerin kolları bacakları kare kare oluyor. Tabii bu 480P'de geçerli, 480i'ye düşürünce yine daha temiz görüntü alıyorsunuz (composite ile aynı) Gerçi Composite'in görüntüsüne temiz görüntü denir mi? Denmez ama sanıyorum ki oynayacağınız oyunun da ne olduğu çok önemli, vurgulamak istediğim bu.

Menülerdeki renk doygunluğu ve text'lerin düzgünlüğünden kablonun doğru düzgün oyunlarda ne kadar işe yarayacağını anlayabiliyorsunuz.

Bu arada kablonun çok çok kalitesiz olması gibi bir durum ile ne kadar karşılaşabilirsiniz bilemiyorum. Kablolar ekstradan shield içeriyorsa, her kablo ayrı sarım ve üzerinde folyo varsa tamam dalgalanmalara karşı iyi bir koruma sağlar ama bunun dışında kablo 1$'lık bir kablo değilse component kablodan her halükarda (bahsettiğim oyun farkı hariç) composite'e göre iyi bir çıktı alıyor olmanız lazım diye düşünüyorum. Ben aldığım kablonun çok uçuk bir kablo olduğunu sanmıyorum açıkçası.

Composite kabloda kırmızı ve beyaz ses için kullanılırken sarı kablo bütün grafik datasını taşıyor. Oysaki component kabloda 3 ayrı kanaldan görüntü taşınıyor. Bildiğim kadaryıla kablolardan biri brightness datasını taşırken diğer ikisi ise renk datalarını taşıyor ve ekranda üst üste bindiriliyor.

Ben kutudan çıkan composite kabloyu tamamen söktüm, şu anda wii ayarlarından 480i'yi seçtim. Yarın öbür gün softmod yapar güzel oyunlar indirdiğimde 480P'yi seçip güzel grafikler ile oynamaya başlayacağım smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 54
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!