Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

480p Component AV Kablo İşe Yarıyor Mu?

Gönderen eozen81 
480p Component AV Kablo İşe Yarıyor Mu?
21 December 2009 08:16
Arkadaşlar dealextreme'de gördüm de bayağı eleman almış bu kablodan, benim USA'den adlığım NTSC Wii'Yle gelen kablodan daha mı farklı bu sizce?

Re: 480p Component AV Kablo İşe Yarıyor Mu?
21 December 2009 08:42
Eğer sizdekinin 3 bağlantı bacağı varsa composite, 5 bağlantı bacağı varsa component kablodur. Wii'nin kendi kutusundan çıkan composite kablo.
Ben geçenlerde Gittigidiyor'dan aldım. 18 liraydı, 5 lira indirimim varmış, 13 liraya geldi.
Kabloyu değiştirdikten sonra görüntü kalitesi bariz bir şekilde arttı, keskinlik kayboldu.
Eğer tüplü televizyon kullanıyorsanız, hiç farketmez, composite yeterli olacaktır.
Fakat LCD televizyonunuz varsa komponent kablo kullanmamız tavsiye ediliyor. Tabi bir de Wii'nin ayarlarından HD TV seçilmesi gerekiyor.
21 December 2009 09:33
Hımm o zaman ben de sipariş vereyim, LCD'de kullanıyorum ve benim kablo da 3 bacaklı, demekki composite.

Teşekkürler real. thumbs up
01 January 2010 13:33
benim wii nin goruntusu bu sekilde acaba bu kablo ile bundan dahami iyi oluyor

3 kez düzenlendi. En son 02/01/2010 21:05 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
02 January 2010 14:50
bugun alisveris yaparken logic3 diye bi marka kablo gordum fiyati da uygun geldi bende aldim (wii nin orjinal kablosundan oldukca da kalin )
gercekten cok fazla farkediyormus renkler cok canli mplayer ce de film goruntuleri bile cok degisti
yukarida verdigim video tirtmis bu goruntunun yaninda tavsiye ederim
02 January 2010 18:45
Aldığım XCM vga box ile birlikte component kablo gelmişti. Ben onunla kullanıyorum doğrusu herhangi bir fark göremedim. Bendeki kablodan sanırım.
03 January 2010 05:29
nasil bir kablo kullaniyorsun bilmiyorum ama arada cok fark var renkler cok canli puruzsuz bir goruntu veriyor ayrica kullandigin tv ve o tv deki mode da cok fark ediyor mesela bende game modunda calisiyor.
04 January 2010 10:40
Şu benim sipariş gelmedi, gelse bende yorumlarımı yazacağım drinking smiley

Edit : Ahanda az önce elime ulaştı, görünürde pek fark göremedim ama artık deneyip size durumu aktaracağım.

1 kez düzenlendi. En son 04/01/2010 12:22 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 14:21
Aşağıdaki gittigidiyor linkinde bu kablo 12,50 tl'yer satılıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/WII-COMPONENT-KABLOSU-HD-LCD-480p-SOK-FIYAT_W0QQidZZ22488279#aciklama

Alıcam kabloyu ama çok dandik olmasından çekiniyorum.
Siz de bu kabloyu mu aldınız?
04 January 2010 14:41
Valla ben yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi Dealextreme'den aldım ürün, orada 7 $'a mı ne geldi. Aynı kalite mi bilemiyorum GG'daki. Gerçi daha bunu bile test edemedim ya smiling bouncing smiley
04 January 2010 15:13
Markayı da söyleyeyim bari..

Ben önce Kontorland marka aldım bir tane, nanay çıktı (genel tartışma bölümünde bu kablo ile ilgili deneyimlerim var)

Sonra Wü marka aldım (25TL), bunda bir sıkıntı çıkmadı... gerçekten composite'e göre görüntü kalitesi arttı...

Bağlantı analog olduğu için kablo olayı biraz hassas, ona göre dikkatli alışveriş yapın derim...
04 January 2010 15:33
ben bu kablodan pek hoşlanmadım gittigidiyordaki
sanırım ben de senin aldığın kabloyu alıyorum eozen81.
ama kabloda sorun olup olmadığını yazarsan deneyip daha bi içim rahat alırım.

1 kez düzenlendi. En son 04/01/2010 15:45 tarihinde ryan tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 17:18
Aman diyeyim benim Samsung 37R81B model cihazda bu kablo bir işe yaramadı görüntü düzeleceğine kötü oldu desem yeridir, ekrandaki siyah bölümler kare kare oldu, tamam oynanabilir halde ama Composite kabloya göre bırakın iyi olmayı berbat ötesi, sanırım üstad WiiCrazy haklı, kablodan kabloya fark var angry smiley
04 January 2010 18:40
@eozen81 : bahsettiğin pixellenme/görüntünün iyice keskinleşmesi ise tüm component kablolarda var bu.. bendeki problem görüntü içinde beyaz yatay hareket eden çizgilerin oluşması, görüntünün kesik kesik olması falandı.

Ha bir de aynı kablo ile interlaced de kullanmak mümkün. 480p'yi wii'nin ekran ayarlarından seçmek gerekiyor.
04 January 2010 18:52
valla ben su bahsettiginiz seylerden hic birsey anlamadim daha dogrusu boyle seyler yasamadim
04 January 2010 19:43
dedezade
valla ben su bahsettiginiz seylerden hic birsey anlamadim daha dogrusu boyle seyler yasamadim

sendeki ekran kaç inç?
04 January 2010 20:17
Komponent kabloyu takınca, Wii'nin ayarlarından 480p seçtim, zaten ancak o şekilde bağlayınca seçilebilir hâle geliyor, diğer normal kablo ile taktığımda 480P seçilemiyor bile.

Ama dediğim gibi, component bağlantı beni hiç tatmin etmedi, ya bendeki kablo dandik ya da benim gözüm demek ki diğer kabloma alıştı (Wii ile gelen orjinal 3 çıkışlı RCA kablo).
05 January 2010 05:43
philips full hd 1080p 106 ekran incini bilmem
arkadaslar ben teknoloji hastasiyim yani herkesin bir hobisi vardir benimde bu , evde yok yok elektronik manada .
goruntu kalitesi de ayrica bir ilgi alanima giriyor o neden le
bu renk ve canlilik farki oyle goz alismasi falan degil yani benim kullandigim kablo baya iyi cikti
05 January 2010 06:16
@dedezade, sen nerede ve kaça aldın o kabloyu, tipi şu şekilde mi?

05 January 2010 06:25
aga ben hollanda dayim aldigim yerde wii nin de kablosu vardi ama benim aldigim ondan baya kalindi logic3 adinda bir kablo tipi ayni ama renk ve kalinligi farkli

1 kez düzenlendi. En son 05/01/2010 06:27 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
05 January 2010 06:45
Aga tamam işte kaça aldın, farklı yerlerde fiyatlar görüyorum da kıyas yapmak amacıyla sordum, madem iyi kablo diyorsun en kötü onu alırız ama ebay'de falan 20 $'a satıyorlar
05 January 2010 06:51
Oha tv 106 ekransa 480p'nin getirdiği ekstra keskinliği görmen lazım. Gerçi tv modları arasında da fark ediyor, tv'nin görüntü üzerinde preprocessing yapıp yapmamasına göre falan...

Bana şimdi dank etti bu arada belki de sadece NTSC oyunlarda bende renklerden birinin kaybolması ve yavaşlama problemi oluyor olabilir. Component kullanan biri PAL makinesinde NTSC wii sports'u deneyebilir mi? (Bendeki wii uzun zamandır NTSC olduğu için NTSC kullanıyorum bu arada)

Benim Crap loader'ından da kaynaklanıyor olabilir tabii, bir de loader içinden denemem lazım...
05 January 2010 07:05
ben 15euro ya aldim wiinin kendi standinda ki kablo 30 euro civarindaydi
game modunda goruntu cok iyi contrast in cok yuksek oldugu modlarda keskinlik var
ntsc oyun denemedim ama denedigim oyunlardan fifa 2010 ve cod da goruntu cok fark ediyor
bide ntsc deniyim
05 January 2010 07:09
Valla benim problem oyun değil daha ana menüde kendini gösteriyor, yani ana menüdeki renkler bile dandik çıkıyor, o yüzden sorun yazılımsal değil donanımsal kesin.
05 January 2010 07:38
@eozen81 aga sen kablolari yanlis takmadin dimi cunku video icin 3 kablodan 1 i ana goruntuyu diger ikisi de renkleri ayarliyor bu ikisinin yerleri yanlis oldugunda renkler farkli cikiyor
3 farkli ntsc oyun denedim pal dan bi farki yok goruntu kalitesi olarak
pes2010
ninja kaplumbagalari
nfs carbon
05 January 2010 07:50
Ben bir de akşam normal loader'dan falan deneyeyim, olmadı screenshot alayım... iki oyunda karşılaştım şimdiye kadar, wii sports ve SSBB... wii sports ntsc idi ama SSBB sanırım pal idi o bakımdan ntsc olayı değil gibi gözüküyor... gerçi çok fazla da oyun deneyemedim. Wii sports resort ve NSMBW ok idi, bunların ikisi de PAL...
05 January 2010 08:30
@dedezade, dostum şöyle söyleyeyim, benim Samsung LCD'nin arkasında component girişi olan tek yer var ve bu terk yerdeki 5 girişin rengi de ayrı ayrı (malum işte 2 kırmızı, 1 beyaz, 1 yeşil, 1 de mavi) Ben de zaten bu renklere uygun olarak kabloları taktım, hatta emin olamayıp, gidip renkleri tutmasa da farklı kombinasyonları da denedim ama olmadı.
05 January 2010 21:15
Bu akşam gene kastım da, hiç bir türlü görüntüyü değiştiremedim, acaba benim Wii NTSC olduğu için LCD ile bir uyumsuzluk yapıyor olabilir mi, olamaz ama işte gene aklıma geldi, çünkü görüntü bariz dalgalı ve kötü
05 January 2010 22:16
@eozen81 : muhtemelen bende olduğu gibi problemin kablodan... yurtdışı sitelerin dezavantajı, burda olunca satan elemanın kafasına atabiliyorsun ürünü :p
06 January 2010 14:59
Abi ne bileyim o kadar adam high rate etmiş ürünü, biz de aldık, ama nedense içimden bir his kablodan değil diyor, neyse boşver, normal kablo ile devam smileys with beer
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 61
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!