Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Yüklü Gelen Kanalları Kaldırmak?

Gönderen cocainer 
Yüklü Gelen Kanalları Kaldırmak?
04 October 2010 19:45
Arkadaşlar merhaba, yeni bir wii sahibiyim yalnız takıldığım bir nokta var news channel ve forecast channel'i kaldırmak istiyorum bunu bulamadım :s sadece sonradan eklediklerimizi mi kaldırabiliyoruz? (internet channel gibi)

Re: Yüklü Gelen Kanalları Kaldırmak?
04 October 2010 19:57
any title deleter adli program ile tumu kaldirilabiliyor ama bu kanallari kaldirinca bir sorun olurmu hic denemedigim icin bilmiyorum.sneek uzerinden kaldirmistim tumunu ama normal menude kaldirmadim.
05 October 2010 09:16
Hmm neyse kasmiyim o zaman smiling smiley teşekkürler..
05 October 2010 09:46
Bilmeyen birisi için "Any Title Deleter" ile uğraşmak hayati bir sıkıntı doğurur bilginize.
05 October 2010 10:04
Boşver dursun o kanallar. Maksat Wii'nin orjinalliği bozulmasın. (menü görünümü olarak diyorum yoksa her türlü illegal şeyi yap Wii'de) grinning smiley

Bende de duruyor o kanallar ama rahatsız olmuyorum. Eğer hafızadan yer kazanmak ise amacın inan o kanalları kaldırmadan da istediğin herşeyi yüklersin-silersin merak etme. thumbs up
05 October 2010 10:17
yok zaten softmode fılanda yapmadım yer açılmasından çok kullanamamdır yani ilgili haberler Türkiye'den olsa tamamda smiling smiley ama sorun yok kalsın, bugun sd card aldım zaten diğer kanalları karta yüklerim.
05 October 2010 12:28
sirf goruntuden uzaklastir bence a ve b tusuna basili olarak ana menude diger sayfalara tasi smiling smiley
05 October 2010 14:27
qawsed
sirf goruntuden uzaklastir bence a ve b tusuna basili olarak ana menude diger sayfalara tasi smiling smiley

mantıklı, en iyisi böyle yapayım. smiling smiley
05 October 2010 15:00
karar verilmiş ama öğrenmek isteyen olur belki programsız silmek isteyenler options dan Data Management/Channels 'a girip kanallara tıklayınca çıkan seçeneklerden Erase'ı seçerek kaldırabilirsiniz
05 October 2010 19:56
@lehida sistem kanallari o sekilde silinemiyor bildigim kadariyla
05 October 2010 20:10
Çip kullanıcıları için o kanalları silmenin bir mantığı yok... Zira herhangi bir oyun diskini taktığınızda bu kanalları sistemden sildiğiniz için tekrar Wii System Update simgesi disk kanalında belirecek ve update yapıldığında bu kanallar tekrar yüklenecek.

Softmod kullanan arkadaşlar ise disk kanalından update gibi bir durumları olmadığı için any title deleter ile silebilir ve yerden kazanabilirler.

Any title deleter ile silerken yanlış bir şeyleri silmemeye dikkat ederek pek tabii..

Kanalların title id'lerine şuradan bakabilirsiniz : [www.wiibrew.org]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
06 October 2010 14:07
dedezade
@lehida sistem kanallari o sekilde silinemiyor bildigim kadariyla

ben o şekilde silmiştim kendi wiimde hatta hatırlarsanız kanalları nasıl taşıyacağımızla ilgili bir konu açıp sormuştum o zaman kanalları silip ilk sayfaya düşürmeye çalıştım oradan biliyorumgrinning smiley
06 October 2010 15:30
Bana chip takılınca o kanallardan ikişer tane çıktı. İkinciler çalışmıyor sadece yer kaplıyor. Ben de en sona attım ikincileri sende en sona at unutursun öyle kanallar olduğunu

06 October 2010 18:12
benim söylemeye çalıştığım o kanalları optionstan silebildiğiniz ben hallettim başkaları da faydalansın diye nasıl yapıldığını açıkladım alternatifler olabilir tabi ki(halk beni anlamadıgrinning smiley)
06 October 2010 19:11
İkincilerin sebebi yanlış bölgeden update yapmak, şanslıymışsın oyunun update'i mevcut menü versiyonundan düşükmüş... yoksa uğraş dur semi-brick ile..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
06 October 2010 20:18
Arkadaşlar başka konu açmak istemedim burdan sorayım;
BBC iPlayer'i kullanamıyor muyuz ? Kurdum çalıştırdım ama videoları izleyemiyorum, böyle bir hata alıyorum;
"currently BBC iPlayer is available to play in the UK only. Error Code: 375007" ama zaten wii UK olarak ayarlı, kullanabilen veya bilen filan var mı acaba?
06 October 2010 21:04
@cocainer : ip adresini kontrol ediyordur server... ingiltereden bir vpn almaktan ya da bağlantıyı oradan bir tünelden geçirmekten başka çözümü yoktur herhalde...

07 October 2010 06:22
WiiCrazy
@cocainer : ip adresini kontrol ediyordur server... ingiltereden bir vpn almaktan ya da bağlantıyı oradan bir tünelden geçirmekten başka çözümü yoktur herhalde...

hmm, olabilir tamam teşekkür ederim.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 52
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!