Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'm kapanmıyor!

Gönderen djbaha 
Wii'm kapanmıyor!
03 October 2010 13:08
Merhaba arkadaşlar;
Dün internet ayarlarını yapıp internete bağlanmaya başladığımdan beri Wii'mi WiiMote ile kapatamıyorum. Eskiden WiiMote ile kapatma tuşuna 3-4 sn basılı tutunca Wii'nin ışığı kırmızı olurdu. Şimdi ise sarı oluyor. Fakat makina üzerinden tuşa basılı tuttuğum zaman kırmızı oluyor. Sarı ışığın anlamı uyku modu oluyor sanırım.
Soruna ben anlam veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim smiling smiley

Re: Wii'm kapanmıyor!
03 October 2010 13:30
Ayarlarda standby bölümü var oradan wii kapatıldığında standby'a (sarı ışık) mı yoksa full kapanmaya (kırmızı ışık) mı düşecek ayarlayabiliyorsun...

Preloader / Priiloader yüklediysen onun da benzer bir ayarı var..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
03 October 2010 13:55
Nerdedir bu standby bölümü grinning smiley Bulamadım ben sad smiley
Ek bilgi: Priiloader ve türevlerini yüklemedim
Düzeltme: Tamamdır ustam WiiConnect24'deymiş buldum smiling smiley Çok teşekkür ederim smiling smiley Bir bilgi daha rica edeyim grinning smiley Bu standby işi ne kolaylık sağlar bize?

1 kez düzenlendi. En son 03/10/2010 13:57 tarihinde djbaha tarafından düzenlenmiştir.
03 October 2010 14:00
Wii standby'da iken wiiconnect24 destekleyen oyunlar / kanallar için internetten içerik indirir... Misal wii shop kanalının / weather / news kanallarının içerikleri iner, banner'ları değişir... Animal crossing, mario kart vesaire destekleyen oyunlar için bilgi alışverişi yapılır... Mesajların arka planda gönderilir / alınır.. vesaire vesaire...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
03 October 2010 22:03
Ben hep Standby'da bırakıyorum. Mesajlar gelince çok güzel oluyo. Diğer Wii sahibi arkadaşlarım mesaj atınca bildiğiniz gibi disk okuyucunun ışığı yanıp sönüyo sürekli grinning smiley Geceleri kendime mesaj atıp ( her wii'nin bir mail adresi var bildiğiniz gibi konsolismi@wii.com ) gece lambası misali ışık yakıyorum grinning smiley
04 October 2010 04:52
Wii'nin mail adresine nasıl bakıyoruz hocam?
04 October 2010 09:10
Tvnin altında yanıp yanıp sönmesin diye kapatmıştım hali ile Cipli idi o zamanlar, şimdi hem Soft mode hemde Boot2 yüklü açayım bakayım Cocuklar animal crossing felam oynuyor hediye felan gelir belki,

Şu update olayını temelli kapayamıyormuyuz yahu internete bağlı kalsın ama updeyt etmesin

04 October 2010 09:54
çok uzun zaman önce almıştım da ben sanırım adres defterinden ( ana ekranda buton var sağ altta ) wii konsol numaranı alıyosun. konsolno@wii.com da o wiinin mail adresi oluyo
04 October 2010 11:24
Sen yine de buna şüküt et, ya açılmıyor olsaydı? tongue sticking out smiley
24 March 2011 18:57
djbaha
Nerdedir bu standby bölümü grinning smiley Bulamadım ben sad smiley
Ek bilgi: Priiloader ve türevlerini yüklemedim
Düzeltme: Tamamdır ustam WiiConnect24'deymiş buldum smiling smiley Çok teşekkür ederim smiling smiley Bir bilgi daha rica edeyim grinning smiley Bu standby işi ne kolaylık sağlar bize?

Yardımınız için çok teşekkürler,
Bende de aynı sarı ışık sorunu vardı.Sanırım kurcalarken bahsettiğiniz yeri aktif ettim(wii connect24 ayarlayamadım internet chanel çalışmıyor). Wii ye softmode yaptırdığım yere gittim," bazı wiilerde böyle oluyor, nedenini bilmiyorum,yapacak bişey yok, pover kablosuna svich koy oradan aç kapa" demişti.
Neyseki wiidewii var,
Bu standby konumu bizim gibi softmode kullananlar için bir dezavantajı var; Harddisk hiç kapanmıyor. sürekli çalışır halde oluyor ve bu da uzun zamanda kafalara zarar verir, harddiskin arızalanmasına yol açar.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!