Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

cool smiley Wii Skin Macerası

Gönderen Tuzruhu 
cool smiley Wii Skin Macerası
19 September 2010 13:55
Selam arkadaşlar,

Geçen hafta bitirmiş olduğum kaplama işinin resimlerini ancak şimdi upload edebiliyorum.

Aşağıda evreleri görebilirsiniz. Yapıştırma işlemi biraz problemli oluyor. ayrıca bu hazırladğım şablonda problemler var bazı yerleri açıkta kaldı. Zaten dikkatli bakınca farkediliyor.

Neyse işlemler aşağıda:

Birinci aşama:

Wii üzerine istediğimiz resmin basılıp özel bıçaklar ile kesilmesi

İkinci aşama:
Hiç birşeyden haberi olmayan Wii karşımızda

Sticker ve Wii yanyana

Yapıştırma işlemi başlıyor

Bitmiş hali

Re: cool smiley Wii Skin Macerası
19 September 2010 14:05
Çok çılgın olmuş tuzruhu smiling smiley
Ellerine sağlık, ben de istiyorum bunlardan bir tane ama benimki zack & wiki'li olsun smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 September 2010 14:08
Haftaiçi Wii'yi iş yerine götürüp detaylı bir çalışma yapacağım. Bu kesim bıçakları ile ön tarafı hiç iyi görünmüyor confused smiley
19 September 2010 14:26
elien saglik guzel olmus.

bu son fotoda wii degilde sanki oyunun orjinal kutusu gibi duruyor grinning smiley yaninda wii hediyeli.

tuslara bir kaplama soz konusu olabiliyor mu , cok zahmetli olacagi kesin

19 September 2010 14:34
Tüm wii'yi kaplamak için iki A-4 sticker yetti mi bu arada?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 September 2010 14:43
a4'ten büyük gerekiyor. Tam hatırlamıyorum ama 60 cm'e yakın bir baskı boyutu vardı sanırım.
Ama ben tek parça basmıştım (kesimi elle değilde makina da yapmak için) tahminim 3 A4 yeterli olur. Kenarlara 2 A4, ön ve sırt içinde 1 A4 yeterli olur. Birde sticker kağıt olursa sorun çıkabilir yanlış yaptığında tekrar sökmen gerekirse pislik kalır ve o yapıştırmakta olduğun sticker çöp olabilir. Ben bu yüzden plastik sticker tecih ediyorum.

Tuşlara da kaplama yapılabilir o kadar zahmetli değil. (Elle keserim diyorsan inan çok zorlanırsın)...
19 September 2010 15:46
Güzel bir deneyim olduğu kesin. O beyazlıklar da giderilirse dört dörtlük bir çalışma olacak...
19 September 2010 18:43
Bu haliyle bile acayip iyi görünüyor smiling smileyelinize sağlık
19 September 2010 19:10
ellerine sağlık şekil olmuş wii bayağı
19 September 2010 21:25
ben burayi yeni gordum,valla super olmus tebrikler tuzruhu
20 September 2010 07:44
Ellerine sağlık güzel olmuş. Her ne kadar daha mükemmelleştirmek mümkün olsa da (sanıyorum ki kesim yerlerini kaydırıp düzelteceksin çoğu şeyi) kıvrımlı yerler olduğu için beyazlıklar önünde sonunda gözükecektir.

Bunun için de aslında şöyle birşey düşünüyorum. Nasıl olsa kaplıyorsun ve büyük ihtimalle (başka takmak istemiyorsan) bir daha sökmeyeceksindir. Yapıştırmadan önce Wii'yi sprey boya ile siyah'a (ya da yapıştıracağın sticker'ın renklerine yakın bir renge) falan boyasan (belki tamamını bile değil, sadece açıkta kalacak olan kısımlar boyanabilir) nasıl olur? Çünkü ne yaparsan yap drive girişi falan açıkta kalacaktır sanıyorum.
21 September 2010 19:42
Çok güzel duruyo. Ayrıntılı incelemedikçe çok hata göze çarpmıyo. Elinesağlık (:
22 September 2010 09:45
yaz Sezonu bittiği için fazla ilgilenemeyeceğim galiba bu skin macerası ile. İşler feci derecede arttı. Artık akşam 9-10 veya daha geç saatte eve gitmeye başladım sad smiley

En kısa sürede daha düzgününü yapacağım smiling smiley
16 October 2010 16:02
kardeş png biçiminde çıkarttığın skini gönderirmsn
18 October 2010 07:33
hangisini istiyorsun? Şablonu mu? Baskısını yaptığım RE görselini mi?
19 October 2010 14:21
ya bn snnkini gördmde boyutlarını çözemedim nsl çıkartıcaz a4 kağıda olmaz zaten sn hangi tür kullandın kağıt bide hngi boyutlarda çıkardn
20 October 2010 07:01
Kesimde beyazlık kalmaması için taşmaları ile birlikte 49 x 22 cm. Bunu A4 kağıtlara bölebilirsin ama kesme işlemini düzgün yapman lazım yoksa yamuk yumuk olur. Ben kağıt sticker önermiyorum temizlemesi ve yapıştırmaı çok zor. Ben plastikten (folyo) yaptım.

Daha doğru bir bıçak çizmem gerekiyor ama Wii'yi iş yerine getirip scanner'da tekrar taramam ve kesim bıçaklarını daha düzgün çizmem lazım, yukaıdaki örnek için kullandığım kesim çizgileri hatalı, veren şahos biraz küçük ve orantısız yapmış. Zaten detaylarını yukarıda belirtmişim hataların.
21 October 2010 09:27
wiiyi scannerdan geçirsek olurmuki?
21 October 2010 10:26
Sırf taramak olmuyor, ona uygun bir şablon yapmak gerekiyor, benim vaktim pek yok... Ama bu sene içerisinde yapmış olurum smiling smiley
23 October 2010 09:31
hmm ok

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 80
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!